Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Zarządzanie na UE w Poznaniu - zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Zarządzanie na UE w Poznaniu - zasady rekrutacji na rok 2023/2024Studia na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu - informacje ogólne

 

Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to przyszłościowy kierunek, dzięki czemu absolwenci mogą znaleźć bez problemu zatrudnienie w wielu przedsiębiorstwach. Studenci podczas zajęć zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności.  Pozwalają one absolwentom na pracę w roli menadżera, który świetnie sobie radzi w wielu sektorach gospodarki.

Studia na kierunku Zarządzanie to studia licencjackie (trzyletnie) i magisterskie (dwuletnie), które prowadzone są formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

 

Zasady rekrutacji na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

 

Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu
Zasady rekrutacji


Uczniowie szkół średnich, którzy chcą studiować Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, muszą wziąć udział w procesie rekrutacyjnym.

Podczas kwalifikacji na ten kierunek brane pod uwagę są wyniki osiągnięte podczas egzaminu maturalnego. Konkurs świadectw jest podstawowym kryterium.

Osoby, z najlepszymi wynikami przyjmowane są na studia, aż do wyczerpania limitu miejsc.

Zobacz więcej na: Zasady rekrutacji na Zarządzanie na UE w Poznaniu.

 

Przedmioty na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

 

Studia na kierunku Zarządzanie są bardzo interesujące. Wśród wielu przedmiotów, które pomagają zdobyć cenne umiejętności, znajdują się: mikroekonomia, matematyka, makroekonomia, podstawy logistyki, analiza finansowa, metody badań rynku, informatyka w zarządzaniu i wiele innych. 

Sprawdź pełny Program studiów na kierunku Zarządzanie na UE w Poznaniu.

 

Specjalności na kierunku Zarządzanie

 

Specjalności na kierunku Zarządzanie
Handel i marketing


Na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu prowadzonych jest kilka specjalności. Wśród nich ogromnym zainteresowaniem cieszy się Handel i marketing, Konsulting gospodarczy oraz Zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami.

  • Handel i marketing to specjalność, po której absolwenci dysponują wiedzą i umiejętnościami z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem handlowym, planowania i zarządzania asortymentem towarów oraz zarządzania działem sprzedaży.
  • Konsulting gospodarczy to specjalność, na której studenci zdobywają wiedzę między innymi z zakresu diagnozowania i skutecznego oraz efektywnego rozwiązywania problemów strategicznych.
  • Zarządzanie inwestycjami i nieruchomościami to specjalność, po której absolwenci mają umiejętności w zakresie zarządzania nieruchomościami, przedsiębiorstwami inwestycyjnymi oraz tworzenia biznesplanów.

 

Praca po kierunku Zarządzanie

 

Praca po kierunku Zarządzanie
analitycy branżowi


Absolwenci kierunku Zarządzenie podczas studiów zdobywają wiedzę i umiejętności, które świetnie przygotują do pracy w zawodzie. Po ukończeniu Zarządzania studenci mogą pracować jako specjaliści od spraw marketingu, analitycy branżowi, menadżerowie od spraw sprzedaży czy doradcy organizacyjni

Po tym kierunku absolwenci najczęściej znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, usługowych i handlowych, firmach doradczych i konsultingowych  oraz w agencjach personalnych.

Więcej przeczytasz w artykule: Zarządzanie - co robić po studiach?

 

Zobacz również:

Informacje o kierunku Zarządzanie na 14 uczelniach w Poznaniu

Informacje o kierunku Administracja na 6 uczelniach w Poznaniu


Data publikacji: 20.06.2023
ikonka kierunki studiów

Opinie o uczelniach w Poznaniu - Zarządzanie

Zobacz opinie o innych miastach w Poznaniu
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Zarządzanie w Poznaniu

Inne uczelnie z kierunkiem Zarządzanie w innych miastach