Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Po jakich kierunkach studiów najwięcej zarabia się w Łodzi?

Po jakich kierunkach studiów najwięcej zarabia się w Łodzi?Jeśli chcemy liczyć na wysokie zarobki po studiach, warto śledzić trendy na rynku pracy – gdzie brakuje ekspertów, a gdzie jest ich w nadmiarze. Oczywiście nie wszystko zależy od branży, ale również od nabytych kompetencji, umiejętności. W Łodzi lista kierunków opłacalnych zarobkowo od lat jest podobna i nie różni się diametralnie od innych polskich miast.

Kandydaci obserwują zachowania rynku pracy i starają się wybrać taki kierunek, który pozwoli im uzyskiwać atrakcyjne zarobki. Wśród najpopularniejszych kierunków studiów, po których zarabia się najwięcej, dominują: 

 

1. Informatyka


Osoby wybierające taki kierunek studiów mogą liczyć na wiele możliwości rozwoju, podejmując pracę zarobkową, m.in. jako programiści, twórcy gier komputerowych, aplikacji czy graficy komputerowi.

Do najpowszechniejszych miejsc pracy należą: działy IT dużych i mniejszych firm, telekomunikacja czy administracja. Niemniej jednak informatycy mogą założyć (i często tak postępują) własną działalność gospodarczą. 

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Bulldogjob.pl - Co po studiach informatycznych.

Jeśli chcesz podjąć naukę na kierunkach informatycznych, sprawdź Informatykę w Łodzi - 7 uczelni.

 

2. Kierunek lekarski


W branży medycznej w Polsce wciąż brakuje specjalistów. W Łodzi również jest to palący problem.

Dlatego też absolwenci kierunku lekarskiego mogą liczyć na atrakcyjną stawkę, m.in. w prywatnych i publicznych placówkach opieki zdrowotnej. Ponadto w przypadku osób po specjalizacjach, mogą oni uskuteczniać prywatną praktykę lekarską. 

Więcej informacji na temat pracy w charakterze lekarza znajdziesz na stronie Gowork.pl - Praca po studiach medycznych.

Jeśli interesują cię studia medyczne, sprawdź Kierunek Lekarski w Łodzi - 1 uczelnia.

 

3. Prawo


Jest to kierunek dający wiele możliwości rozwoju i pracy na różnych stanowiskach.

Oprócz niezwykle opłacalnych zawodów prawniczych (prawnik, notariusz, prokurator, sędzia), absolwenci znajdą zatrudnienie również w innych segmentach związanych z prawem m.in. administracji publicznej, jako komornik sądowy, doradca podatkowy czy prawny.

Więcej na powyższy temat znajdziesz na stronie Money.pl - Praca po studiach prawniczych.

Jeżeli chcesz zacząć studiować prawo, zobacz Prawo w Łodzi - 7 uczelni.

 

4. Finanse i rachunkowość


Studia na tym kierunku są przyszłościowe i potrzebne na obecnym rynku pracy.

Absolwenci po ukończeniu studiów, mogą podjąć pracę zarobkową jako: analitycy finansowi, audytorzy, księgowi, brokerzy ubezpieczeniowi, doradcy finansowi czy kasjerzy bankowi. Ponadto obecnie pojawia się dużo ofert pracy na stanowiska związane z rachunkowością do firm zagranicznych.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź stronę Kierunkowskazkariery.pl - Praca po Finansach i Rachunkowości.

Jeśli planujesz naukę na tym kierunku, zobacz Finanse w Łodzi - 11 uczelni.

 

5. Zarządzanie i marketing


Pomimo powszechnego twierdzenia o niewielkich perspektywach zatrudnienia w segmencie zarządzania, jest to wciąż branża najbardziej oblegana i atrakcyjna zarobkowo.

Po ukończeniu tych studiów można pracować, m.in. w agencjach PR-owych, firmach marketingowych, administracji publicznej czy prowadzić własną działalność gospodarczą.

Jeśli chcesz zacząć naukę na jednym z tych kierunków, zobacz Zarządzanie w Łodzi - 13 uczelni lub Marketing w Łodzi - 8 uczelni.

 

Niemniej jednak pod uwagę należy wziąć fakt, iż znalezienie pracy od razu po skończeniu studiów może być trudne. Należy zacząć od najniższych stanowisk, np. asystenckich lub zgłosić się na staż czy praktyki, które dodatkowo potwierdzą nasze kompetencje w zakresie wymarzonego zawodu.


Data publikacji: 06.12.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Łodzi

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Łódź