Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Nowe kierunki studiów w Łodzi

Nowe kierunki studiów w ŁodziNowe kierunki studiów w Łodzi 2022/2023

Uniwersytet Łódzki:

 

Turystyka zrównoważona - studia II stopnia

 

Kierunek Turystyka zrównoważona to nowa propozycja edukacyjna w ofercie Uniwersytetu Łódzkiego. Kierunek kształci specjalistów z obszaru wdrażania i realizacji celów zrównoważonego rozwoju. W trakcie edukacji można zdobyć wiedzę z tego jak organizować turystykę, rekreację, a także poznasz takie idee jak Slow Tourism czy Leave No Trace.

Wykwalifikowana kadra wykładowców dokłada starań, aby prowadzić zajęcia w maksymalnie interesujący sposób. Przykłada uwagę do tego, aby przekazywana wiedza była maksymalnie praktyczna i pozwalała na zastosowanie jej w życiu zawodowym. Absolwenci studiów II stopnia na kierunku turystyka zrównoważona mogą dzięki temu świetnie poradzić sobie w życiu zawodowym. Są przygotowani do pracy w wielu zróżnicowanych przedsiębiorstwach i są w stanie wdrażać nowoczesne rozwiązania do turystyki.

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie: Turstyka Zrównoważona na UŁ

 

Ekonometria i analityka danych - studia I i II stopnia

 

Ekonometria i analityka danych to nowy kierunek studiów, który odpowiada na obecne potrzeby rynku pracy. Kierunek łączy w sobie zagadnienia z obszaru ekonomii, matematyki oraz informatyki. Nauczanie skupia się na aspektach praktycznych, które pozwalają na zdobycie rozbudowanej i niezwykle rozległej wiedzy finansowej z różnych obszarów.

Studenci w trakcie nauki kształcą się pod okiem specjalistów i zdobywają wiedzę niezbędną do pracy w sektorze finansowym, ubezpieczeniowym, jako konsultanci, w agencjach marketingowych i wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność przetwarzania informacji. Zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów stale rośnie i eksperci z tego obszaru nie mają żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Ekonometria i analityka danych to kierunek studiów skierowany przede wszystkim do osób posiadających ścisły umysł i chcących zdobyć bardzo szerokie kompetencje.

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie: Ekonometria i analityka danych na UŁ

 

Politechnika Łódzka:

Mathematical Methods in Data Analysis - studia I stopnia inżynierskie

 

Mathematical Methods in Data Analysis to propozycja studiów inżynierskich, na których przekazywana jest wiedza z obszaru analizy danych. Studenci poznają w trakcie edukacji metody matematyczne i statystyczne, które pozwalają na wydobycie informacji z obszernych zbiorów danych. Dodatkowo poznają zagadnienia związane ze sztuczną inteligencją, która jest coraz powszechniej wykorzystywana do przeprowadzania procesów analizowania danych. Kształcenie odbywa się w całości w języku angielskim.

Ukończenie studiów na kierunku Mathematical Methods in Data Analysis pozwala na podjęcie zatrudnienia w wielu międzynarodowych korporacjach. Umożliwia zdobycie bardzo szerokiej wiedzy z różnych obszarów i jest znakomitym wyborem dla wszystkich osób, które poszukują przyszłościowego kierunku studiów. Szeroka wiedza zdobyta w trakcie nauki pozwala na podjęcie zatrudnienia w wielu zróżnicowanych przedsiębiorstwach i bezproblemowe poradzenie sobie na rynku pracy.

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie: Mathematical Methods in Data Analysis na PŁ

 

Aktuariat i analiza finansowa - studia I stopnia

 

Aktuariat i analiza finansowa to nowy kierunek studiów, który przygotuje specjalistów z obszaru ubezpieczeń i finansów. W trakcie studiów możliwe jest zdobycie praktycznej wiedzy, która przyda się na rynku pracy i zostanie doceniona przez potencjalnych pracodawców. Obecnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru jest niezwykle wysokie i osoby z odpowiednimi kompetencjami mogą bez żadnego problemu znaleźć zatrudnienie w wielu różnorodnych sektorach gospodarki.

Na studiach można zdobyć wiedzę, która pozwala na wyznaczenie marginesu wypłacalności, oszacowania kosztów kredytu czy wyceny papierów wartościowych. Zdobyte kompetencje matematyczne i analityczne pozwalają na pracę w wielu różnorodnych przedsiębiorstwach. Kierunek studiów przygotowuje również do pracy w międzynarodowych korporacjach.

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie: Aktuariat i analiza finansowa na PŁ

 

Inżynieria ochrony środowiska - studia I stopnia inżynierskie

 

Inżynieria ochrony środowiska to kierunek skierowany do osób, które czują się odpowiedzialne za zachodzące na świecie zmiany klimatyczne. Do osób, które pragną przeciwdziałać zachodzącym zmianom i wpłynąć na wygląd planety. Studia posiadają interdyscyplinarny charakter i przekazują wiedzę techniczną oraz techniczną-przyrodniczą.

Absolwenci kierunku posiadają wiedzę pozwalającą na realizację prac inwestycyjnych, projektowych, eksploatacyjnych oraz budowlanych z obszaru inżynierii środowiska. Dzięki temu są pożądanymi specjalistami na rynku pracy i mogą znaleźć zatrudnienie w bardzo wielu przedsiębiorstwach. Przede wszystkim mogą szukać pracy w jednostkach administracyjnych, firmach związanych z odnawialnymi źródłami energii czy w doradztwie w obszarze efektywności energetycznej. 

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie: Inżynieria ochrony środowiska na PŁ

 

ASP Władysława Strzemińskiego w Łodzi:

 

Nowe media - studia I i II stopnia

 

Nowe media to unikatowy kierunek w skali całej Polski, który łączy naukę z obszaru sztuki oraz nowych technologii. Jest to odpowiedź na stale rosnący na świecie udział mediów cyfrowych, które mają coraz większe znaczenie. Studia mają na celu wykształcenie specjalistów, którzy będą potrafili posługiwać się zaawansowanymi technologiami w dziedzinie tworzenia sztuki.

Kierunek studiów stawia przede wszystkim na zajęcia praktyczne, na których można rozwinąć wiele przydatnych na rynku pracy kompetencji. Przede wszystkim absolwenci radzą sobie z obsługą nowoczesnych programów graficznych i służących do obróbki wideo oraz rozumieją zagadnienia związane z nowymi mediami. Absolwenci są przygotowani do tego, aby samodzielnie prowadzić projekty i zarządzać zespołem. Są przygotowani do podjęcia pracy w agencjach marketingowych, korporacjach i wszystkich firmach, które zajmują się nowoczesnymi mediami.

Więcej informacji na temat kierunku znajdziesz na stronie: Nowe media na ASP Władysława Strzemińskiego

 

 

Nowe kierunki studiów w Łodzi 2021/2022

 

Uniwersytet Łódzki


Nowe kierunki studiów w Łodzi

 

1. Filologia włoska – stacjonarne studia I-ego stopnia licencjackie, prowadzone w trybie stacjonarnym. Kierunek daje możliwość intensywnej nauki języka obcego oraz wybór specjalizacji językoznawstwa włoskiego, translatoryki-tłumaczeń lub kulturoznawstwa włoskiego. Absolwent kierunku może podjąć pracę tłumacza, instytucjach i firmach prowadzących działalność zagraniczną, placówkach dyplomatycznych i biurach podróży.

Program studiów na kierunku Filologia Włoska - Uniwersytet Łódzki

 

2. Filologia romańska – 6-semestralne (trzy letnie) studia licencjackie, prowadzone wyłącznie w trybie stacjonarnym. Studenci w trakcie nauki intensywnie uczą się języka francuskiego i drugiego wybranego języka romańskiego, poznają sztukę, kulturę i obyczajowość studiowanych krajów ze specjalnością język francuski z językiem angielskim, włoskim lub hiszpańskim. Absolwent ma perspektywy pracy w biurach tłumaczeń, jako lektorzy języków obcych, w międzynarodowych firmach i obsłudze wycieczek zagranicznych.

Program studiów na kierunku Filologia Romańska - Uniwersytet Łódzki

 

3. Chemia kosmetyków i farmaceutyków z elementami biznesu – stacjonarne studia licencjackie, na których nauka trwa 3 lata. Kierunek pozwala poznać metody analizy chemicznej produktów leczniczych, chemię farmaceutyków czy poznać aspekty przemysłu kosmetycznego. Kończąc kierunek, można znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach kosmetycznych, firmach farmaceutycznych, laboratoriach badawczo-kontrolnych czy fabrykach na stanowiskach kontrolera jakości produkcji.

Program studiów na kierunku Chemia kosmetyków i farmaceutyków z elementami biznesu - Uniwersytet Łódzki

 

4. E-historia – nowatorski kierunek niestacjonarnych (zaocznych) studiów licencjackich I-ego stopnia. Kierunek wykorzystuje najnowsze zdobycze e-learningu, ucząc studentów poruszania się w cyfrowym świecie e-genealogii, kartografii, popularyzacji historii w sieci i tworzenia stron internetowych. Absolwenci wiążą swoją karierę zawodową z mediami cyfrowymi, redakcjami pism branżowych czy social mediami.

Program studiów na kierunku E-historia - Uniwersytet Łódzki

 

5. Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie – trzyletnie studia licencjackie I-ego stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym. Studenci w trakcie nauki poznają zasady analizy technologii Big Data, sposobów wyszukiwania informacji, zgłębiają zagadnienia związane z mediami cyfrowymi transformacją cyfrowa w biznesie, uczą się tworzyć bazy danych, podejmować działania ochrony danych i bezpieczeństwa w sieci. Absolwenci kierunku pracują jako specjaliści zarządzania informacją, analitycy social mediów czy specjaliści sprzedaży IT.

Program studiów na kierunku Cyfryzacja i zarządzanie danymi w biznesie - Uniwersytet Łódzki

 

6. International marketing – stacjonarne, trzyletnie studia licencjackie I-ego stopnia. Studia dają możliwość nabycia umiejętności marketingowych, zarządzania zasobami ludzkimi, kierowania marką, negocjacji międzynarodowych czy pracy w zespołach wielokulturowych. Absolwenci najczęściej podejmują pracę w międzynarodowych korporacjach, firmach prowadzących handel zagraniczny, agencjach reklamowych i public relations.

Program studiów na kierunku International Marketing - Uniwersytet Łódzki

 

7. Bankowość i finanse cyfrowe – studia licencjackie, prowadzone w trybie stacjonarnym z nauką trwającą 3 lata. W trakcie nauki możliwe jest wybranie drogi specjalizacyjnej takiej jak Bankowość 4.0 z wykorzystaniem w bankowości nowoczesnych rozwiązań informatycznych, marketingu i zarządzania oraz IT w finansach – z projektowaniem systemów informatycznych wykorzystywanych w księgowości i finansach. Absolwenci mają perspektywy podjęcia pracy w sektorze bankowym czy firmach doradczych i konsultingowych HR.

Program studiów na kierunku Bankowość i finanse cyfrowe - Uniwersytet Łódzki

 

8. Automatyzacja Procesów Biznesowych – Studia rozwijają nabywanie kompetencji cyfrowych, pozwalają poznać procesy robotyzacji i automatyzację w biznesie, zdobyć kompetencje zarządzania informacją i zasobami ludzkimi. Absolwenci kierunku poszukiwani są przez zespoły IT, administrację samorządową i korporacje wykorzystujące nowoczesne technologie.

Program studiów na kierunku Automatyzacja Procesów Biznesowych - Uniwersytet Łódzki

 

Pełna oferta kierunków studiów na Uniwersytecie Łódzkim na wydziale Zarządzania


Data publikacji: 26.09.2022
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Łódź