Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Najdroższe kierunki studiów w Łodzi w roku akademickim 2023/2024

Najdroższe kierunki studiów w Łodzi w roku akademickim 2023/2024Najdroższe kierunki studiów w Łodzi w roku akademickim 2023/2024

 

1. Grafika (spec. projektowanie graficzne, grafika warsztatowa, multimedia, grafika artystyczna) - 13 680 zł - ASP w Łodzi
 

grafika
grafik

 

Kierunek Grafika na ASP w Łodzi oferuje różnorodne specjalności: projektowanie graficzne, grafika warsztatowa, multimedia i grafika artystyczna. Studenci rozwijają kreatywność i umiejętności artystyczne, zdobywając wiedzę z zakresu graficznego projektowania, technik rysunku i malarstwa cyfrowego, produkcji multimedialnych oraz tradycyjnej grafiki artystycznej.

Program łączy teorię z praktyką, oferując dostęp do nowoczesnych pracowni i ekspertów z branży. To doskonałe miejsce dla przyszłych artystów i projektantów graficznych.

Zobacz więcej: Grafika na ASP.

2. Wokalistyka estradowa - 10 200 zł za rok - Akademia Muzyczna (AMUZ)
 

wokalistyka
mikrofon

 

Wokalistyka estradowa posiada program dla ambitnych wokalistów, kształcący ich w zakresie estradowego śpiewu. Studenci rozwijają technikę wokalną, interpretację, sceniczność i prowadzenie estrady.

Program obejmuje różne style muzyczne, od popu po jazz i rock. Uczelnia oferuje nowoczesne sale prób, doświadczonych wykładowców i możliwość występów przed publicznością. Doskonałe przygotowanie do kariery w estradzie muzycznej.

Zobacz więcej: Wokalistyka estradowa na Akademii Muzycznej.

3. Finanse i rachunkowość - od 4 080 zł za rok - Szkoła Wyższa Ekonomii i Zarządzania w Łodzi
 

finanse
rachunkowość

 

Kierunek Finanse i Rachunkowość na WSEiZ w Łodzi to program edukacyjny rozwijający umiejętności w obszarze finansów, rachunkowości i zarządzania finansami. Studenci zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie księgowości, analizy finansowej, podatków oraz zarządzania ryzykiem finansowym.

Program łączy aspekty teoretyczne z realnymi przykładami i praktykami rachunkowości. Uczelnia zapewnia nowoczesne metody nauczania, doświadczoną kadrę i możliwość rozwoju kariery w obszarze finansów i rachunkowości. To doskonałe przygotowanie do pracy w sektorze finansowym i księgowości.

Zobacz więcej: Finanse i rachunkowość na SWEiZ.

4. Prawo - od 4 800 zł za rok - Polski Uniwersytet Wirtualny
 

prawo
adwokat

 

Prawo na Polskim Uniwersytecie Wirtualnym w Łodzi to program edukacyjny oferujący zdalne kształcenie z zakresu prawa. Studenci zdobywają wiedzę prawniczą, uczą się analizy aktów prawnych i praktycznych aspektów prawa. Program łączy teorię z praktyką prawniczą, umożliwiając elastyczne studiowanie online.

To doskonała opcja dla osób pracujących, które chcą rozwijać się w dziedzinie prawa. Uczelnia oferuje dostęp do materiałów dydaktycznych i wsparcie online.

Zobacz więcej: Prawo na PUW.

5. Kosmetologia - 6 000 zł za rok - Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi
 

kosmetolog
kosmetologia

 

Kosmetologia na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi to program kształcenia w dziedzinie pielęgnacji i zdrowia skóry. Studenci zdobywają wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności w zakresie pielęgnacji ciała, kosmetyki, makijażu i technik masażu.

Program łączy aspekty teoretyczne z praktykami kosmetycznymi, przygotowując do pracy w branży kosmetologicznej. Uczelnia oferuje nowoczesne laboratoria, doświadczoną kadrę i możliwość rozwoju kariery w dziedzinie kosmetologii. To doskonałe miejsce dla przyszłych kosmetologów i specjalistów ds. urody.

Zobacz więcej: Kosmetologia na WSBiNoZ.

 

Najdroższe kierunki studiów w Łodzi w roku akademickim 2021/2022

 

1. Kierunek Lekarsko-dentystyczny - 20 000 zł za semestr – Uniwersytet Medyczny w Łodzi

 


Kierunek lekarsko-dentystyczny

 

Pięcioletnie studia na kierunku lekarsko-dentystycznym, mają formę jednolitych studiów magisterskich, których absolwenci po uzyskaniu dyplomu otrzymują tytuł zawodowy lekarza stomatologa, studia prowadzone są w trybie dziennym i niestacjonarnym z opłatą za semestr.

Medyczne studia na tym kierunku, pozwalają zdobyć zarówno wiedzę ogólną z chemii, fizyki czy statystyki, kierunków medycznych z anatomią człowieka, jego fizjologia i patomorfologia, bardziej kierunkowe przedmioty stomatologiczne z protetyką, radiologią stomatologiczną czy ortodoncją przygotowują młodych dentystów do pracy z pacjentem i wykonywania zawodu lekarza dentysty.

Specyfika studiów oprócz szerokiej wiedzy teoretycznej opiera się również na wielogodzinnych praktykach z zajęciami manualnymi, przeprowadzaniem zabiegów i sprawdzaniem swoich umiejętności w leczeniu klinicznym. Absolwenci kierunku mogą podjąć pracę w prywatnych i publicznych zakładach opieki zdrowotnej, szpitalach i klinikach stomatologicznych lub prowadzić własny gabinet dentystyczny.

Zobacz więcej: Program studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

 

2. Kierunek Lekarski - 19 500 zł za semestr – Uniwersytet Medyczny w Łodzi


Najdłużej trwające – sześcioletnie studia na kierunku lekarskim, mają formę jednolitych studiów magisterskich, które pozwalają uzyskać tytuł zawodowy lekarza, studia prowadzone są w trybie dziennym i niestacjonarnym z odpłatną formą. Bardzo ciężkie i wymagające studia podzielone są na działy przedkliniczne z nauką fizjologii, biochemii, anatomii, genetyki czy histologii oraz dział nauk klinicznych, gdzie pojawiają się bardziej kierunkowe przedmioty takie jak psychiatria, pediatria, choroby wewnętrzne czy ginekologia.

Młodzi medycy zdobywają szeroką wiedzę teoretyczną, która wykorzystywana jest podczas praktyk zawodowych odbywających się na oddziałach klinicznych, w placówkach opieki zdrowotnej i przy nadzorowanej pracy z pacjentem, gdzie stawiane są diagnozy, podejmowane jest leczenie, przeprowadzane są operacje i zabiegi.

Absolwenci kierunku po przystąpieniu do państwowego egzaminu, podejmują pracę w szpitalach i jednostkach ochrony zdrowia, rozpoczynają własną praktykę lekarską w prywatnych gabinetach i poradniach, lub kształcą się dalej przystępując do kilkudziesięciu dostępnych specjalizacji lekarskich.

Zobacz więcej: Program studiów na kierunku Lekarskim - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

 

3. Zdrowie publiczne - 3 000 zł za semestr – Uniwersytet Medyczny w Łodzi


Zdrowie publiczne – to studia I-ego stopnia licencjackie i studia magisterskie II-ego stopnia, nauka na kierunku trwa 3 lata na studiach licencjackich i 2 lata na studiach magisterskich, studia prowadzone są w systemie dziennym, a na II stopniu również w trybie niestacjonarnym (zaocznym).

Kierunek pozwala zdobyć interdyscyplinarna wiedzę z dziedzin ekonomii, zarządzania, nauk medycznych czy poznać aspekty funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej, zdobyć wiedzę z dziedziny prawa w sektorze medycznym i ekonomii. Nowatorski program studiów daje możliwość wyboru zajęć fakultatywnych i ścieżki specjalizacyjnej z zarządzaniem kryzysowym i organizacją medycznych czynności ratunkowych czy promocją zdrowia.

Absolwenci kierunku poszukiwani są przez administrację państwową w Ministerstwie Zdrowia i Narodowym Funduszu Zdrowia, pracują jako menadżerowie sektora ochrony zdrowia w administracji samorządowej, administratorzy podmiotów leczniczych, pracownicy firm ubezpieczeniowych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub rozwijają się naukowo w instytutach badawczych.

Zobacz więcej: Program studiów na kierunku Zdrowie Publiczne - Uniwersytet Medyczny w Łodzi

 

4. Informatyka - 3322 zł za semestr - Politechnika Łódzka


Kierunek Informatyka, to studia I stopnia - inżynieryjne, które prowadzone są w trybie stacjonarnym (dziennym) i niestacjonarnym (zaocznym). Studia stacjonarne trwają 3,5 roku, natomiast niestacjonarne 4 lata i należy za nie zapłacić - 3322 złote za semestr.

Jest to kierunek dla pasjonatów komputerowych, którzy w toku kształcenia opanują programowanie na wysokim poziomie, a także zyskają wiedzę na temat: sprzętu komputerowego, algorytmów, struktur danych, systemów operacyjnych, podstaw programowania, baz danych, systemów wbudowanych, podstawy inżynierii programowania i architektury komputerów.

Na tym kierunku dostępnych jest wiele różnych specjalizacji do wyboru, na przykład: projektowanie aplikacji mobilnych, grafika trójwymiarowa, budowanie aplikacji bazodanowych w technologii HTML5 i wiele innych. Po zakończonych studiach absolwent może podjąć pracę jako programista, analityk i inżynier systemu, administrator baz danych, specjalista w systemach instalacji lub utrzymania systemów IT.

Zobacz więcej: Program studiów na kierunku Informatyka - Politechnika Łódzka

 

5. Budownictwo - 3963 zł semestr - Politechnika Łódzka

Kierunek Budownictwo, to studia inżynierskie I stopnia. Odbywają się one w trybie stacjonarnym i płatnym niestacjonarnym – 3963 złote za semestr. Czas trwania studiów to 3,5 roku przy kształceniu dziennym i 4,5 roku przy zaocznym.

Wybierając ten kierunek, student nauczy się projektować budynki biurowe, przemysłowe oraz mieszkalne korzystając z najnowszych materiałów, jak i technologii. Będzie on szkolił się w zakresie praktycznego wykonawstwa budowlanego i zarządzania, koordynacji, nadzorowania przedsięwzięć inwestycyjnych.

W trakcie studiów realizowane są różne między kierunkowe projekty budowlano – instalacyjno – architektoniczne, które prowadzone są w nowatorskiej formule Problem Based Learning (PBL).

Zobacz więcej: Program studiów na kierunku Budownictwo - Politechnika Łódzka

 

Więcej informacji: Pełny ranking najdroższych kierunków studiów w Łodzi.


Data publikacji: 23.10.2023

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Łodzi

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Łódź