Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Po jakich kierunkach studiów najłatwiej znajdę pracę w Łodzi?

Po jakich kierunkach studiów najłatwiej znajdę pracę w Łodzi?Łódź jako stolica województwa łódzkiego daje szerokie możliwości dla absolwentów uczelni wyższych. Mogą oni z łatwością znaleźć zatrudnienie w różnorodnych firmach. W Łodzi utrzymuje się stosunkowo niska stopa bezrobocia na poziomie 5%.

Mimo, że w porównaniu do skali kraju (poniżej 3%) jest wyższa to znalezienie pracy nie stanowi problemu. W szczególności dla absolwentów poniższych kierunków, na które jest najwyższe zapotrzebowanie.

 

1. Informatyka


Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Informatyka to jeden z kierunków studiów, które pozwalają na bardzo łatwe znalezienie pracy. Studia kształcą specjalistów IT, którzy są stale poszukiwani i mogą przebierać spośród wielu różnych ofert.

Praca w sektorze IT pozwala na pracę zdalną oraz osiąganie bardzo wysokich zarobków. Studia pozwalają na pracę jako programista, administrator sieci i wiele innych.

W jakich miejscach możemy pracować?

Absolwenci informatyki mogą szukać pracy w korporacjach, software house’ach i wielu innych przedsiębiorstwach. Bardzo wiele firm działających na rynku poszukuje specjalistów z tego właśnie obszaru.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Aplikuj.pl - Praca po studiach informatycznych.

Jeśli chcesz studiować ten kierunek, zobacz Informatykę w Łodzi - 7 uczelni.

 

2. Budownictwo


Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Budownictwo to kierunek studiów kompleksowo przygotowujący do pracy w branży budowlanej. Nawet świeżo upieczeni absolwenci nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy w Łodzi po studiach.

Na samym początku wynagrodzenie nie będzie bardzo wysokie, ale z biegiem czasu i zdobywaniem doświadczenia może bardzo szybko rosnąć. Najlepsi specjaliści mogą samodzielnie nadzorować duże inwestycje i liczyć na wysokie wynagrodzenie.

W jakich miejscach możemy pracować?

Studia na kierunku budownictwo pozwalają na pracę w firmach deweloperskich, biurach architektonicznych, a także w administracji publicznej.

Więcej informacji na ten temat przeczytasz na stronie Niezaleznyinzynier.com - Praca po budownictwie.

Jeśli planujesz naukę na tym kierunku, zobacz Budownictwo w Łodzi - 1 uczelnia.

 

3. Automatyka i robotyka


Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Automatyka i robotyka nadal znajduje się na czele kierunków, po którym najłatwiej o znalezienie pracy. Kierunek pozwala na zdobycie wielu kompetencji, które przydatne są przede wszystkim w przemyśle.

Wiele firm poszukuje specjalistów od systemów automatycznych, którzy będą w stanie świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu najlepsi eksperci mogą liczyć na bardzo wysokie zarobki i wiele benefitów pracowniczych.

W jakich miejscach możemy pracować?

Praca dla absolwentów automatyki i robotyki czeka w wielu różnorodnych przedsiębiorstwach. Przede wszystkim firmy z branży przemysłowej poszukują osób do obsługi zaawansowanych systemów. W Łodzi nawet absolwenci kierunku nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy.

Więcej informacji o pracy w tej branży znajdziesz na stronie Strefainzyniera.pl - Praca i studia Automatyka i Robotyka.

Jeśli chcesz studiować ten kierunek, sprawdź Automatykę i Robotykę w Łodzi - 1 uczelnia.

 

4. Rachunkowość i finanse


Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Rachunkowość i finanse to kierunek tworzący bardzo szerokie perspektywy zawodowe dla absolwentów. Od razu po studiach można rozpocząć pracę w charakterze młodszego finansisty czy księgowego.

Z biegiem zdobywania doświadczenia możliwe będzie natomiast nawet piastowanie stanowiska dyrektora finansowego. Sama branża finansowa to przy tym szansa na osiągnięcie bardzo wysokich zarobków.

W jakich miejscach możemy pracować?

Finanse i rachunkowość to kierunek, który umożliwia pracę w bankach, biurach maklerskich, branży finansowej, korporacjach i wielu innych przedsiębiorstwach. Zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru finansów i rachunkowości jest bardzo wysokie w wielu firmach.

Więcej informacji o pracy w finansach znajdziesz na stronie Gowork.pl - Praca i zarobki w finansach.

Jeśli planujesz naukę na powyższym kierunku, zobacz Finanse w Łodzi - 11 uczelni.

 

5. Psycholog i psychoterapeuta


Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Osoby uwielbiające pracę z innymi ludźmi z pewnością świetnie sprawdzą się jako psycholog. Ukończenie studiów pozwala na zdobycie kompetencji niezbędnych do pracy z pacjentem i doradzanie innym osobom.

Znalezienie pracy w branży nie stanowi problemu, ale osiągnięcie sukcesu jest ściśle związane z determinacją i staraniem się o udzielenie jak najlepszej pomocy dla wszystkich pacjentów.

W jakich miejscach możemy pracować?

Praca jako psycholog i psychoterapeuta może być realizowana na etacie lub dla bardziej doświadczonych specjalistów w formie własnego gabinetu. W Łodzi wiele placówek medycznych poszukuje psychologów, którzy podejmą się pracy z pacjentami.

Więcej informacji na podany temat znajdziesz na stronie Interviewme.pl - Zarobki i praca psychologa.

Jeśli chcesz zacząć studiować na tym kierunku, sprawdź Psychologię w Łodzi - 9 uczelni.


Data publikacji: 06.12.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Łodzi

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Łódź