Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Studia Wrocław - najpopularniejsze kierunki studiów podyplomowych

Studia podyplomowe Wrocław

Wyższa Szkoła Prawa (WSP) we Wrocławiu (Niepubliczna)

Kierunki Studiów Podyplomowych

Compliance Officer

Kryminalistyka

Stosowanie prawa przez organy administracji publicznej


Studia podyplomowe we Wrocławiu – jaką uczelnię wybrać?

Kształcenie podyplomowe cieszy się ogromną popularnością wśród absolwentów wyższych uczelni. Daje możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych, zdobywania nowych umiejętności, które są poszukiwane na rynku pracy. Bardzo często podyplomówka otwiera nowe drogi zawodowe lub możliwości awansu. Nauka nie trwa długo, co pozwala na bardzo szybkie zdobycie nowych kwalifikacji lub uzyskanie konkretnej specjalizacji. Osoby, które chcą kształcić się na studiach podyplomowych, mogą bez problemu połączyć naukę z pracą na etacie czy inną formą pracy zarobkowej.

Studia są zaoczne, a zjazdy odbywają się tylko w niektóre weekendy. Oznacza to jednak, że spore partie materiału trzeba przyswajać samodzielnie. W ofercie studiów podyplomowych we Wrocławiu jest ogromna liczba kierunków na uczelniach państwowych oraz prywatnych. Wybór jest na tyle duży, że każdy bez problemu powinien znaleźć kierunek idealnie dopasowany do potrzeb. Studia podyplomowe są zwykle płatne, jednak można zwrócić się o dofinansowanie do pracodawcy lub poszukać dofinansowań wśród funduszy unijnych.

1. Uniwersytet WrocławskiUniwersytet Wrocławki kształci przede wszystkim na kierunkach humanistycznych, społecznych oraz administracyjnych. Posiada również szeroka ofertę studiów podyplomowych, których kierunki konsultowane są z największymi pracodawcami w regionie i nie tylko. W ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie Wrocławskim znajdziemy 34 kierunki, które podnoszą kwalifikacje i specjalizacje studentów w danej dziedzinie. Studia podyplomowe są tak zaplanowane, aby spełniać oczekiwania rynku pracy i wyposażać studentów w nową, konkretną wiedzę w danej dziedzinie.

Studia odbywają się w systemie zaocznym w postaci weekendowych zjazdów. Trwają od roku do dwóch lat, umożliwiają więc szybkie zdobycie nowej specjalizacji. Na studia przyjmowani są kandydaci, którzy mają już wyższe wykształcenie w dziedzinie tej samej lub zbliżonej do kierunku podyplomówki. Aby dostać się na studia, trzeba przejść rekrutację zbliżoną do standardowej rekrutacji na studia.

Adres: pl. Uniwersytecki 1, 50-137 Wrocław

Zobacz rówież Opinie Uniwersytet Wrocławski

2. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu są opracowywane we współpracy z przedstawicielami biznesu, dzięki czemu wyposażają studentów w kwalifikacje i umiejętności, które są pożądane na współczesnym rynku zatrudnienia. Uniwersytet Ekonomiczny posiada 74 kierunki studiów działające na wszystkich wydziałach oraz w jednostkach międzywydziałowych uczelni. Sporo jest oferty dla menadżerów, osób zainteresowanych kwestiami prawnymi, administracyjnymi, logistyką oraz transportem.

Studia odbywają się w systemie zaocznym, trwają rok lub dwa, są więc dobrym sposobem na szybkie zdobycie nowych kwalifikacji czy umiejętności. Zajęcia są świetnie zaplanowane, skupiają się na dostarczaniu jak największej wiedzy merytorycznej oraz praktycznej. Studenci od razu po zakończeniu kształcenia i uzyskaniu świadectwa mają więc nowe możliwości, mogą starać się o lepsze zatrudnienie, awans lub rozwijać na nowej drodze zawodowej. Aby dostać się na studiach, trzeba przejść standardowy proces elektronicznej rekrutacji.

Adres: ul. Komandorska 118/120, 53-345 Wrocław

Chcesz studiować na tej uczelni? Zobacz: Opinie Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

3. Politechnika WrocławskaPolitechnika Wrocławska realizuje szereg studiów podyplomowych przygotowanych przez Centrum Kształcenia Ustawicznego uczelni we współpracy z poszczególnymi wydziałami. Zapewnia doskonałą kadrę dydaktyczną oraz kierunki, które odpowiadają potrzebom nowoczesnego, stale zmieniającego się rynku pracy. W ofercie studiów podyplomowych znajduje się 37 bardzo specjalistycznych kierunków, przeznaczonych dla absolwentów wyższych uczelni, najczęściej na kierunkach technicznych.

Studia pozwalają na zdobycie nowej, mocno specjalistycznej wiedzy oraz podniesienie kwalifikacji, które przydadzą się w późniejszej pracy zawodowej. Studenci studiów podyplomowych to najczęściej osoby już pracujące, dla których podyplomówka jest szansą na awans lub zdobycie nowego, lepiej płatnego zatrudnienia. Wszystkie studia podyplomowe realizowane są w systemie zaocznym, dzięki czemu nie kolidują z obowiązkami zawodowymi studentów. Nauka trwa rok lub dwa, kończy się uzyskaniem świadectwa. Na niektórych kierunkach trzeba jednak napisać i obronić pracę dyplomową.

Adres: Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego, 50-370 Wrocław

Sprawdź - Opinie Politechnika Wrocławska

4. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oferta studiów podyplomowych nie jest tak obszerna, jak na innych uczelniach, jest natomiast przygotowana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły oraz dopasowana do realiów rynku pracy. W ofercie studiów podyplomowych uczelnia ma 13 kierunków, wśród których są: wycena nieruchomości, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, żywienie i dietetyka, psychodietetyka, ekologiczne i integrowane ogrodnictwo. Kierunki na studiach podyplomowych przeznaczone są w szczególności dla absolwentów uczelni przyrodniczych, którzy chcą podnosić kwalifikacje lub zwiększyć specjalizację w swojej dziedzinie.

Nauka na podyplomówkach odbywa się w systemie zaocznym, a zjazdy najczęściej są w weekendy. Dzięki temu można połączyć studiowanie z pracą na etacie. Studia podyplomowe na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu szybko dostarczają nowych umiejętności oraz dają kwalifikacje, które niemal automatycznie zwiększają szanse na rynku pracy.

Adres: ul. Norwida 25, 50-375 Wrocław

Zobacz co o uczelni sądzą jej absolwenci i studenci - Opinie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Oferta Studiów Dyplomowych we Wrocławiu

W tym mieście znajdziemy także 32 placówki edukacyjne w których możemy ukończyć studia dyplomowe. Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą kształcenia na stronie studia dyplomowe wrocław.

Szukając studiów podyplomowych możemy znaleźć wiele ciekawych programów nauczania. Czasem ciężko zdecydować się który kierunek i uczelnie wybrać. Poniżej przedstawiamy listę 3 filmów, które mogą w tym pomóc.

1. Tester oprogramowania dla aplikacji mobilnych i serwerowych - Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.
Czas trwania: II semestry
Cena: 2825 zł/semestr
2. Akademia Startup - Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.
Czas trwania: II semestry
Cena: 1900 zł/semestr
3. Studia MBA i EMBA - Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.
Czas trwania: IV semestry
Cena: 7900 zł/semestrStudia w Wrocławiu - waszym zdaniem - opinie / rekomendacje