Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Studia Poznań - najpopularniejsze kierunki studiów podyplomowych

Studia podyplomowe Poznań

Collegium Da Vinci (Niepubliczna)

Kierunki Studiów Podyplomowych

Akademia Programowania w Pythonie

Arteterapia z elementami psychoterapii

Badania UX

Big Data - Analytics & Society

ESG Management

Executive Master of Business Administration

Fotografia

Frontend developer

Grafika projektowa

HR Business Partner

Nowy marketing

Pentester - tester bezpieczeństwa

Product & Brand Management

Prognozowanie i implementacja trendów

Zarządzanie hybrydowe

Zarządzanie projektami

Zarządzanie transformacją cyfrową


Studia podyplomowe w Poznaniu – jaką uczelnię wybrać?

Jeśli chcesz dokształcić się, zdobyć nowe kwalifikacje i zwiększyć swoje możliwości zawodowe, doskonałym rozwiązaniem będą studia podyplomowe w Poznaniu. Poznańskie uczelnie, zarówno publiczne, jak i prywatne, oferują szeroki wybór kierunków na studiach podyplomowych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Studia podyplomowe przeznaczone są dla absolwentów szkół wyższych, którzy mają już tytuł magistra, licencjata i inżyniera, ale chcą nieustannie się kształcić i zdobywać doświadczenie.

Program podyplomówek układany jest w taki sposób, by dostarczyć studentom jak najwięcej wiedzy merytorycznej oraz praktycznej w jak najkrótszym czasie. Studia trwają rok lub dwa, są więc dobrym sposobem na szybkie dokształcenie się, co daje szanse na awans czy lepsze stanowisko zawodowe. Studia podyplomowe zwykle są płatne, można jednak znaleźć sporą ofertę dofinansowań. Często też pracodawcy wysyłają swoich pracowników na dodatkowe studia i wtedy to oni pokrywają koszty kształcenia.

1. Uniwersytet im. Adama MickiewiczaJedna z największych uczelni w Polsce, Uniwersytet Adama Mickiewicza, oferuje studentom możliwość kształcenia na ponad stu kierunkach studiów podyplomowych zorganizowanych na 17 wydziałach oraz innych jednostkach organizacyjnych uczelni. Program studiów podyplomowych jest konsultowany z przedstawicielami biznesu, dzięki temu jest on dopasowany do zmieniających się potrzeb rynku pracy.

Studia są realizowane w doskonałej bazie lokalowej przez sprawdzoną kadrę dydaktyczną pracowników uczelni oraz wykładowców zewnętrznych. Nauka na podyplomówkach trwa zazwyczaj rok lub dwa, można więc w krótkim czasie zdobyć nowe kwalifikacje i otworzyć nowe drzwi zawodowe. Studia podyplomowe to doskonały sposób dokształcania dla osób już pracujących – są prowadzone w systemie zaocznym, a zjazdy odbywają się w weekendy. Aby dostać się na studia trzeba przejść elektroniczną rekrutację, która jest niemal identyczna jak standardowa rekrutacja na studia licencjackie czy magisterskie.

Adres: ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań

2. Politechnika Poznańska

Politechnika Poznańska to uczelnia techniczna, kształcąca przede wszystkim przyszłych inżynierów. W ofercie uczelni są nie tylko studia inżynierskie i magisterskie, ale również szeroki wybór podyplomówek. Do wyboru jest 50 kierunków działających na wszystkich wydziałach. Na studia podyplomowe przyjmowani są absolwenci studiów wyższych na kierunkach zbliżonych tematycznie do kierunku podyplomówek. Mogą oni w krótkim czasie pogłębić wiedze na dany temat czy zrobić specjalizację w konkretnej dziedzinie.

Dzięki studiom podyplomowym można zwiększyć swoje kompetencje oraz umiejętności, co pozwala na znalezienie lepszej pracy lub otwiera drogę do awansu. Studia prowadzone są w systemie zaocznym, a zjazdy odbywają się co kilka tygodni w weekendy. Nauka trwa rok lub dwa lata i kończy się uzyskaniem świadectwa. Są też kierunki, na których wymagane jest napisanie pracy dyplomowej. Aby dostać się na studia podyplomowe, należy przejść standardową rekrutację drogą elektroniczną.

Adres: pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznań

3. Uniwersytet Ekonomiczny w PoznaniuUniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu to uczelnia, która ma ponad 90 lat tradycji. Kształci nie tylko na studiach licencjackich, inżynierskich czy magisterskich, ale również na studiach podyplomowych. Studenci mają do wyboru 70 kierunków działających na wszystkich wydziałach. Co roku na studia podyplomowe decyduje się około 1200 osób, które chcą podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe, a co za tym idzie, zwiększać swoje możliwości na rynku pracy.

Przy tworzeniu oferty studiów podyplomowych władze uczelni ściśle współpracują z przedstawicielami biznesu, dzięki temu oferta podyplomówek spełnia oczekiwania nie tylko studentów, ale również ich aktualnych i przyszłych pracodawców. Studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym zorganizowane są w systemie zaocznym, można je więc bez większych problemów połączyć z pracą zawodową. Nauka trwa rok lub dwa, jest więc bardzo skondensowana i pozwala w krótkim czasie zwiększyć specjalizację studentów w konkretnej dziedzinie.

Adres: al. Niepodległości 10, 61-875 Poznań

4. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Poznański Uniwersytet Przyrodniczy posiada bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę studiów podyplomowych, dzięki czemu każdy kandydat znajdzie kierunek idealnie dopasowany do jego potrzeb. Uczelnia ma w ofercie kilkadziesiąt kierunków studiów podyplomowych prowadzonych na ośmiu wydziałach. Wszystkie kierunki są konsultowane z przedstawicielami firm i przedsiębiorstw działających w regionie, dzięki czemu spełniają oczekiwania pracodawców i kształcą osoby, które mają większe możliwości na rynku zatrudnienia.

Nauka na studiach podyplomowych trwa rok lub dwa lata, pozwala więc w stosunkowo krótkim czasie zwiększyć kwalifikacje czy specjalizację w danej dziedzinie. Studenci mogą jednocześnie uczyć się i pracować – studia podyplomowe prowadzone są w systemie zaocznym, a zjazdy są głównie weekendowe. Po ukończeniu studiów podyplomowych absolwenci otrzymują świadectwa, które często są przepustką do awansu zawodowego czy lepszego zatrudnienia.

Adres: ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań

Oferta Studiów Dyplomowych w Poznaniu

Jeśli szukasz również studiów II stopnia, warto zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni z poznania. Listę 87 warszawskich placówek znajdziesz pod linkiem - studia dyplomowe Poznań.

Oferta studiów podyplomowych w Poznaniu jest bardzo obszerna. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych kierunków, które warto mieć na uwadze podczas szukania programu.

1. Frontend Developer - Collegium Da Vinci.
Czas trwania: II semestry
Cena: 2500 zł/semestr
2. Fashion & New Media - Collegium Da Vinci.
Czas trwania: II semestry
Cena: 2750 zł/semestr
3. Zarządzanie ryzykiem - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Czas trwania: II semestry
Cena: 2475 zł/semestr
4. Zarządzanie projektami IT - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Czas trwania: II semestry
Cena: 3995 zł/semestr
5. Zarządzanie relacjami z klientami - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Czas trwania: II semestry
Cena: 2145 zł/semestrStudia w Poznaniu - waszym zdaniem - opinie / rekomendacje