Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Studia Łódź - najpopularniejsze kierunki studiów podyplomowych

Studia podyplomowe Łódź

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu (Niepubliczna)

Kierunki Studiów Podyplomowych

Bezpieczeństwo i higiena pracy

Bibliotekoznawstwo i nauka informacyjna

Biologia dla nauczycieli

Chemia dla nauczycieli

Coaching

Coaching dietetyczny

Cyberbezpieczeństwo w praktyce

Diagnoza, terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna

Dietetyka z elementami obesitologii

Doradztwo zawodowe

Edukacja dla bezpieczeństwa

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika)

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową (Surdopedagogika)

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową (Tyflopedagogika)

Edukacja włączająca

Edukacja, rewalidacja i wspomaganie osób z zaburzeniami spektrum autyzmu

Filozofia i etyka dla nauczycieli

Fizyka dla nauczycieli

Geografia dla nauczycieli

Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna

Historia dla nauczycieli

Historia i teraźniejszość

Integracja sensoryczna

Kosmetologia medyczna w praktyce

Kryminologia

Logopedia

Masaż medyczny

Matematyka dla nauczycieli

Mediacje – uniwersalne narzędzie rozwiązywania konfliktów

Menadżer ośrodków SPA i Wellness

Nauczanie informatyki w szkole

Nauczanie przyrody w szkole

Nauczanie techniki w szkole

Neurologopedia

Neuropsychologia

Pedagogika lecznicza i terapeutyczna

Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza

Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką uzależnień

Plastyka dla nauczycieli

Podologia

Przedsiębiorczość dla nauczycieli

Przygotowanie pedagogiczne

Psychologia dzieci i młodzieży z elementami diagnozy neuropsychologicznej

Psychologia sprzedaży i marketingu

Psychologiczne wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Psychologii sportu

Socjoterapia

Trychologia

Wczesne nauczanie języka angielskiego

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Wiedza o społeczeństwie

Wychowanie do życia w rodzinie

Wychowanie fizyczne z gimnastyką korekcyjną

Zarządzanie oświatą


Studia podyplomowe w Łodzi – jaką uczelnię wybrać?

Zdobycie tytułu magistra czy inżyniera nie gwarantuje w dzisiejszych czasach zdobycia dobrej pracy czy zrobienia kariery. Bardzo ważne jest nieustanne dokształcanie, podnoszenie kwalifikacji i robienie specjalizacji w bardzo wąskich dziedzinach tematycznych. Obecnie pracodawcy poszukują specjalistów w bardzo konkretnych branżach, a nie osób, które mają ogólne wykształcenie, ale w rzeczywistości niewiele potrafią. Studia podyplomowe w Łodzi to dobry pomysł na podniesienie kwalifikacji i w krótkim czasie zdobycie nowych umiejętności przydatnych na rynku pracy.

Łódzkie uczelnie publiczne i prywatne mają w ofercie sporo ciekawych, bardzo atrakcyjnych kierunków, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno przedstawiciele zawodów humanistycznych, jak i technicznych. Studia podyplomowe są dobrą opcją dla osób, które już mają zatrudnienie, a chcą otworzyć sobie drogę do awansu czy lepszego stanowiska. Podyplomówki odbywają się w systemie niestacjonarnym, zjazdy są w weekendy, nie kolidują więc z pracą zawodową.

1. Uniwersytet ŁódzkiStudia na Uniwersytecie Łódzkim to nie tylko możliwość zdobycia dyplomu magistra czy inżyniera, ale też szansa na ciągłe dokształcanie się na studiach podyplomowych, kursach doszkalających i szkleniach. Uczelnia ma w ofercie 87 mocno specjalistycznych kierunków studiów podyplomowych realizowanych na 13 wydziałach. Uniwersytet nieustannie modyfikuje ofertę kształcenia podyplomowego, dopasowując ją do zmieniających się realiów rynku pracy.

Przy tworzeniu nowych kierunków uczelnia współpracuje z biznesem, biorąc pod uwagę jego zapotrzebowanie. Studia podyplomowe realizowane są w systemie rocznym lub dwuletnim, najczęściej kończą się uzyskaniem świadectwa ukończenia. Są tez jednak kierunki, gdzie konieczne jest napisanie pracy dyplomowej. Nauka odbywa się w systemie zaocznym, jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które pracują zawodowo i chcą podnieść kwalifikacje czy umiejętności, ale jednocześnie bez konieczności rezygnowania z pracy.

Adres: ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź

2. Politechnika Łódzka

Oferta studiów podyplomowych na Politechnice Łódzkiej to 38 kierunków, które kształcą w mocno wyspecjalizowanych, wąskich dziedzinach. Studia skierowane są do absolwentów uczelni wyższych na wydziałach, których tematyka kształcenia jest zbliżona do konkretnego kierunku studiów podyplomowych. Podyplomówkę warto potraktować jako przedłużenie kształcenia i uzupełnienie wiedzy, a także jako możliwość podniesienia kwalifikacji zawodowych i kompetencji.

Studia podyplomowe są realizowane przez doskonałą kadrę dydaktyczną, a ich tematyka jest nieustannie uaktualniana, aby spełniać oczekiwania zmieniającego się rynku pracy. Studenci studiów podyplomowych kształcą się przez rok lub dwa, mogą więc szybko zdobyć nowe umiejętności. Nauka odbywa się w systemie zaocznym, można ją więc łączyć z pracą zawodową. Aby dostać się na studia, należy przejść proces rekrutacji, który jest podobny do standardowej rekrutacji elektronicznej na zwykłe studia.

Adres: ul. Żeromskiego 116, 90-924 Łódź

3. Uniwersytet Medyczny w ŁodziStudia podyplomowe na Łódzkim Uniwersytecie medycznym są prowadzone przez Centrum Kształcenia podyplomowego. W ofercie znajdują się między innymi takie kierunki, jak menadżer opieki senioralnej, farmacja medyczna, nowe kierunki we współczesnej kosmetologii, zalecenia żywieniowe dla ludzi zdrowych i chorych. Studia skierowane są do absolwentów kierunków medycznych lub okołomedycznych, którzy chcą ponieść swoje kwalifikacje lub zrobić specjalizację w konkretnej dziedzinie.

Kształcenie podyplomowe odbywa się w systemie zaocznym w formie weekendowych zjazdów, można więc połączyć naukę na podyplomówce z pracą zawodową. Studia trwają rok lub maksymalnie dwa lata, są więc idealnym sposobem na szybkie zdobycie nowego wykształcenia. Warto w nie zainwestować, gdyż absolwenci studiów podyplomowych mają o wiele większe możliwości zawodowe niż osoby wyłącznie po zwykłych studiach.

Adres: al. Kościuszki 4, 90-419 Łódź

4. Akademia Sztuk Pięknych

Kształcenie w Akademii Sztuk Pięknych to przede wszystkim nauka zawodów artystycznych. Uczelnia ma w ofercie nie tylko klasyczne studia stacjonarne, ale również studia podyplomowe. Umożliwiają one zdobycie specjalistycznych umiejętności, a także kwalifikacji i kompetencji, które są przydatne lub wymagane na aktualnym rynku pracy. W ofercie uczelni znajduje się 10 kierunków studiów podyplomowych, między innymi: design – projektowanie produktu, projektowanie biżuterii, food design, malarstwo i rysunek czy projektowanie graficzne.

Wszystkie studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych trwają dwa semestry i zaczynają się od semestru zimowego. Aby dostać się na studia, trzeba być absolwentem uczelni wyższej, najlepiej na którymś z kierunków artystycznych. Nauka na studiach odbywa się w systemie zaocznym w formie zjazdów organizowanych w weekendy. Kształcenie na studiach podyplomowych jest więc możliwe dla osób, które pracują zawodowo i chcą równolegle podnosić swoje kwalifikacje.

Adres: ul. Wojska Polskiego 121, 91-726 Łódź

Oferta Studiów Dyplomowych w Łodzi

Interesują Cię również studia licencjackie lub magisterkie? W łodzi znajdziesz 23 uczelnie, które posiadają bardzo bogatą ofertę edukacyjną, zapoznaj się z ich pełną listą na: studia dyplomowe Łódź.

Nie możesz się zdecydować jaki program studiów podyplomowych wybrać? Poniżej przedstawiamy 5 filmów, które przybliżą Ci oferty łódzkich szkół wyższych.

1. Oligofrenopedagogika - Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi.
Czas trwania: III semestry
Cena: 2900 zł
2. Choreoterapia - Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi.
Czas trwania: II semestry
Cena: 1700 zł/semestr
3. Akademia Trenera Biznesu - Wydział Zarządzania Uniwersytet Łódzki.
Czas trwania: II semestry
Cena: 2950 zł/semestr
4. Stylizacja, aranżacja i dekoracja wnętrz - Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi.
Czas trwania: II semestry
Cena: 2600 zł/semestr
5.MBA in Professional Communication - Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.
Czas trwania: III lub IV semestry
Cena: w zależności od toku studiów 4250 zł lub 5750 zł/semestrStudia w Łodzi - waszym zdaniem - opinie / rekomendacje