Reklama - Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania (WSEIZ)Radomska Szkoła Wyższa (Niepublliczna)

palceholder

26-600 Radom

ul. ul. 1905 roku 26/28

tel.:

048 383 66 05

Studia dyplomowe - kierunki
Finanse i Bankowość
Fizjoterapia
Informatyka
Pielęgniarstwo
Zarządzanie i Marketing

Opis Uczelni

Radomska Szkoła Wyższa

Radomska Szkoła Wyższa

Historia Radomskiej Szkoły Wyższej rozpoczęła się 03-VIII-1995r., kiedy powołano do życia Wyższą Szkołę Finansów i Bankowości w Radomiu. W trakcie lat działalności uczelnia poszerzała ofertę edukacyjną, w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy i duże zainteresowanie wśród studentów, władze uczelni w 2005r. utworzyły Wydział Nauk o Zdrowiu. Ponieważ nauki związane z kierunkami medycznymi zaczęły dominować, uczelnia w 2007r. przyjęła obecną nazwę i funkcjonuje jako Radomska Szkoła Wyższa.

Absolwenci radomskiej szkoły wyższej gotowi są do natychmiastowego podjęcia pracy zawodowej zarówno w jednostkach opieki medycznej jak i podczas opieki nad pacjentem w miejscu zamieszkania. Doskonała kadra wykładowców akademickich i praktyki odbywające się w renomowanych ośrodkach medycznych. Absolwenci uzyskując tytuł licencjata pielęgniarstwa mogą kontynuować naukę na uzupełniających studiach magisterskich, lub rozpocząć pracę pielęgniarki/pielęgniarza po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu.

Studenci Radomskiej Szkoły Wyższej, po zakończeniu edukacji z powodzeniem zasilają szeregi pracowników służby zdrowia, podejmując prace w szpitalach, ośrodkach publicznej i prywatnej opieki zdrowotnej czy domach pomocy społecznej. Dzięki obustronnej współpracy międzynarodowej, studenci i pracownicy uczelni, mogą odbywać studia i praktyki zawodowe w kilku krajach europejskich.

 

Misja Uczelni

Radomska Szkoła Wyższa zlokalizowana w sercu Radomia to nie tylko miejsce edukacji, ale głównie przestrzeń rozwoju dla ambitnych młodych ludzi. Koncentrując się na detalach, Uczelnia rozwija umiejętności, które są niezbędne w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Misja uczelni to przygotowanie studentów do skutecznego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym. RSW z zaangażowaniem pracuje nad dostarczaniem najwyższej jakości edukacji, zintegrowanej z praktycznymi aspektami wybranej przez studenta dyscypliny.

Uczelnia wymaga od studentów ciągłego rozwoju i samodoskonalenia, podczas gdy daje możliwość rozwijania umiejętności miękkich, tak niezbędnych we współczesnym świecie pracy. Radomska Szkoła Wyższa to gwarancja najwyższej jakości kształcenia, dostosowanego do stale zmieniającej się rzeczywistości.

 

Studia podyplomowe

Radomska Szkoła Wyższa (RSW) mieszcząca się w Radomiu to niewielka lecz prężnie działająca uczelnia taplająca szeroki wachlarz kierunków studiów podyplomowych, które są odpowiedzią na rosnące potrzeby nowoczesnego rynku pracy.

Główną misją uczelni jest kształcenie specjalistów, zdolnych do sprostania wymaganiom dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Stawiamy na indywidualny rozwój studenta poprzez ofertę kierunków skrojonych na miarę jego potrzeb.

Przykładami kierunków studiów podyplomowych oferowanych przez RSW są:

  • Logistyka w Biznesie,
  • Zarządzanie Zasobami Ludzkimi,
  • Finanse i Rachunkowość dla Prowadzących Działalność Gospodarczą.

Są to kierunki, które nie tylko rozwijają umiejętności zawodowe, ale również pozwalają na zdobycie praktycznej wiedzy, dającej przewagę na rynku pracy.

Radomska Szkoła Wyższa zapewnia uczestnikom studiów podyplomowych nie tylko najwyższej jakości program nauczania, ale także możliwość nawiązywania cennych kontaktów biznesowych i naukowych. Jest to możliwe dzięki doświadczeniu wykładowców i współpracy z partnerami biznesowymi uczelni.

 

Uczelnie w okolicy z podobnymi kierunkami

Radomska Szkoła Wyższa (RSW) w Radomiu to uczelnia, która cieszy się dużym poważaniem w regionie, koncentrując się na kierunkach takich jak pedagogika, ekonomia czy bezpieczeństwo publiczne.

Kiedy spojrzymy na lokalny krajobraz edukacyjny, znajdziemy kilka innych instytucji oferujących podobne kierunki. Najbliżej RSW - mniej niż godzinę jazdy - znajduje się Uniwersytet Jana Kochanowskiego (UJK) w Kielcach. Zapewnia on szeroki zakres studiów na kierunku pedagogiki, a także kierunków wpisujących się w obszar nauk ekonomicznych.

Kolejnym przykładem jest Politechnika Świętokrzyska (PŚk) również usytuowana w Kielcach, która choć znana przede wszystkim ze swojego profilu technicznego, to także kształci w obszarze bezpieczeństwa publicznego.

Ostatecznie, na południe od Radomia, w Lublinie, mieści się Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (KUL). Ta renomowana uczelnia oferuje zarówno studia pedagogiczne, jak i ekonomiczne, podnosząc poprzeczkę dla podobnych programów w regionie.

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Likwidacja szkód i ocena ryzyka ubezpieczeniowego1600 zł/semestr1500 zł/semestr
Finanse przedsiębiorstw1400 zł/semestr1300 zł/semestr
Bankowość1400 zł/semestr1300 zł/semestr
Finanse międzynarodowe 1400 zł/semestr1300 zł/semestr
Rachunkowość1400 zł/semestr1300 zł/semestr
Ubezpieczenia1400 zł/semestr1300 zł/semestr
Gospodarka i zarządzanie nieruchomościami1600 zł/semestr1500 zł/semestr
Zarządzanie w ochronie osób i mienia1800 zł/semestr1700 zł/semestr
Zarządzanie projektami europejskimi1500 zł / semestr1400 zł/semestr
Marketing medialny i public relations1500 zł / semestr1400 zł/semestr
Sieci komputerowe1800 zł/semestr1700 zł/semestr
Projektowanie baz danych1800 zł/semestr1700 zł/semestr
Grafika komputerowa1800 zł/semestr1700 zł/semestr
Programowanie1800 zł/semestr1700 zł/semestr
Opieka społeczna1900 zł/semestr1800 zł/semestr
Fizjoterapia1900 zł/semestr1800 zł/semestr
Zarządzanie finansami międzynarodowymi 1500 zł / semestr1400 zł/semestr

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Zdrowie publiczne - okiem studenta
Mikołaj i Kacper - kierunek lekarski, Uczelnia Łazarskiego
UJ Collegium Medicum: studenci - nauka - rozwój