Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Praca dla studentów w Łodzi

Praca dla studentów w Łodzi1. Czy trudno jest pogodzić studia z pracą?
 

student
studia i praca


Coraz więcej młodych osób rozpoczynających studia, zastanawia się czy uda się pogodzić czas potrzebny na naukę z możliwością podjęcia pracy zarobkowej. Okazuje się, że nie jest to takie trudne, ale potrzebna jest doskonała organizacja i wybór pracy dostosowanej do rozkładu zajęć. Studiując w Łodzi, można znaleźć wiele atrakcyjnych ofert skierowanych właśnie dla osób uczących się.

Z uwagi na to, że tryb stacjonarny – dzienny, wymaga od studentów obecności na zajęciach, ćwiczeniach i wykładach, mają oni najmniej wolnego czasu, który można przeznaczyć na pracę. Jest jednak wiele propozycji dla studiujących dziennie, może to być praca dorywcza w soboty i niedziele, praca zmianowa z możliwością pracy w godzinach popołudniowych i nocnych, czy praca zdalna, którą można wykonywać w wybranej przez siebie porze, na własnym komputerze bądź telefonie.

Studenci zaoczni i studiujący za pośrednictwem platform internetowych, mają większe możliwości w wyborze formy zatrudnienia. Mając do dyspozycji cały tydzień, kiedy zajęcia odbywają się głównie weekendowo, mogą oni podjąć również pracę w pełnym wymiarze godzinowym lub prowadzić własną działalność gospodarczą.

 

2. Biura Karier działające w Łodzi.


Jako pierwsi, biura karier wprowadzili na swoich uczelniach Brytyjczycy, jednak pomysł okazał się tak dużym sukcesem, że zagościły one szybko we wszystkich krajach europejskich. Jednostki tego typu można spotkać prawie na każdej uczelni wyższej w naszym kraju. Łódzkie Biura Karier nie tylko gromadzą aktualne oferty pracy skierowane do studentów, ale pomagają we wszystkich czynnościach związanych z poszukiwaniem i rozpoczęciem pracy przez studentów i absolwentów uczelni.

Biuro Karier prowadzi doradztwo zawodowe, pomagając ukierunkować przyszłą karierę, pozwala przygotować się do rozmów rekrutacyjnych, czy przygotować odpowiedni komplet dokumentów niezbędnych przy aplikowaniu o pracę.

Badając ścieżki kariery absolwentów i studentów, Biura Karier analizują je z aktualnym rynkiem pracy, co później często wykorzystywane jest przez władze uczelni, które starają się aktualizować programy edukacyjne w oparciu o trendy i oczekiwania pracodawców. Biura Karier w Łodzi, od lat pomagają studentom w zdobyciu pierwszej pracy, odbyciu praktyk i staży zawodowych.

 

Uczelniane Biura Karier w Łodzi


 

3. Oferty pracy dla studentów w Łodzi

 

Coraz częściej na rynku pracy pojawiają się oferty z dopiskiem – „praca dla studenta”. Pracodawcy bardzo chętnie zatrudniają osoby uczące się z kilku przyczyn. Przede wszystkim zatrudnienie studenta jest o wiele tańsze niż zatrudnienie etatowego pracownika, część pracy studenci mogą odbywać w formie płatnych praktyk, co jest korzystne dla zleceniodawcy i nie generuje tak wysokich kosztów jak zatrudnienie pracownika na umowę o pracę w pełnym wymiarze.

Oferty pracy dla studentów w Łodzi zazwyczaj spełniają oczekiwania osób chcących poprawić swój budżet. Wielu studentów dysponuje dużą ilością wolnego czasu, co jest dużym atutem podczas poszukiwania pracowników chętnych do podjęcia pracy w nietypowych godzinach lub podczas świąt. Studenci zazwyczaj doskonale poruszają się w środowisku internetowym, biegle znają obsługę komputera i urządzeń biurowych, a często również języki obce, co jest dużym atutem na rynku pracy.

Oferty pracy dostępne dla studentów w Łodzi:


 

4. Alternatywą pracy stacjonarnej dla studentów w Łodzi może być praca zdalna
 

praca zdalna
praca online


Studiując w systemie dziennym, lub na studiach niestacjonarnych wymagających dużego nakładu pracy na naukę, ciężko jest podjąć pracę zarobkową w pełnym wymiarze godzinowym, czy nawet dorywczą stacjonarną, wymagającą obecności na stanowisku pracy.

Dobrą alternatywą dla łódzkich studentów może być forma pracy zdalnej. Coraz więcej pracodawców oferuje taka możliwość, z której chętnie korzystają studenci. W ostatnim okresie wiele firm zmuszonych było prowadzić działalność właśnie za pośrednictwem internetu, co okazało się wykonalne, dlatego można znaleźć dużo ofert pracy skierowanych do osób niemogących pojawiać się w biurze. Praca zdalna w dużej mierze polega na wykonywaniu zleceń przed prywatnym komputerem lub za pośrednictwem telefonu. Łódzcy studenci chętnie pracują jako ankieterzy, prowadzą firmową korespondencję, umawiają klientów, tworzą grafikę i strony internetowe.

Wśród ofert bardzo popularne są zlecenia edytorskie, polegające na sprawdzaniu jakości tekstów lub tworzenie treści na strony internetowe lub dla klientów indywidualnych. Decydując się na podjęcie pracy zdalnej, studenci w Łodzi mogą wybierać z pośród wielu atrakcyjnych ofert.

 

Praca zdalna dla studentów w Łodzi


Data publikacji: 20.04.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Łodzi

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Łódź