Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Po jakich kierunkach studiów najwięcej zarabia się w Krakowie?

Po jakich kierunkach studiów najwięcej zarabia się w Krakowie?Kraków to jedno z miast, w których absolwenci uczelni wyższych mogą liczyć na bardzo wysokie zarobki. Miasto tworzy świetne warunki do rozwoju, a wiele międzynarodowych przedsiębiorstw działających na rynku daje możliwość osiągania wysokich zarobków.

Prezentujemy kierunki, po których absolwenci mogą liczyć na bardzo wysokie zarobki i zdecydowanie się, na które będzie bardzo korzystne.

 

1. Informatyka

Jakie perspektywy ma branża informatyczna?

Branża informatyczna stale się rozwija i stale pojawia się zapotrzebowanie na specjalistów z tego obszaru. Najzdolniejsi absolwenci uczelni wyższych bez problemu znajdą pracę, która będzie wiązała się z osiąganiem bardzo wysokich zarobków.

Dodatkowo branża informatyczna jako jedna z nielicznych daje możliwość bardzo szybkiego awansu. Dzięki temu już po kilku latach można pracować jako starszy specjalista i cieszyć się bardzo wysokimi zarobkami.

W jakich miejscach możemy pracować?

Kierunek informatyka daje szerokie możliwości znalezienia zatrudnienia i pozwala na pracę w wielu różnorodnych przedsiębiorstwach. Zarówno globalne korporacje, jak i niewielkie firmy poszukują specjalistów z tego obszaru.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie Magazynprzedsiebiorcy.pl - Zarobki w zawodzie informatyka.

Jeżeli interesuje cię nauka na tym kierunku to możesz studiować Informatykę w Krakowie na 10 uczelniach.

 

2. Prawo

Jakie perspektywy ma branża prawna?

Prawo jako jeden z najbardziej elitarnych kierunków studiów jest związany również z możliwością osiągania bardzo wysokich zarobków. Studenci prawa mogą dodatkowo zrobić specjalizację, która zwiększy ich wartość na rynku pracy.

Bardzo duży wpływ na zarobki w branży prawnej ma również doświadczenie. Osoby, które pracują już od kilku lat mogą liczyć na bardzo wysokie zarobki, a także mają możliwość prowadzenia własnej kancelarii.

W jakich miejscach możemy pracować?

Absolwenci prawa mogą szukać pracy w kancelariach prawnych, korporacjach, dużych przedsiębiorstwach, a także administracji publicznej.

Więcej na ten temat znajdziesz stronie Gowork.pl - Praca po prawie.

Jeśli chcesz podjąć naukę na tym kierunku, zobacz 7 uczelni z kierunkiem Prawo w Krakowie.

 

3. Kierunek Lekarski

Jakie perspektywy ma branża medyczna?

Kierunek lekarski kształci lekarzy. Praca w służbie zdrowia w charakterze lekarza może wiązać się z wysokimi zarobkami i możliwością rozwoju poprzez awans na coraz to wyższe stanowiska.

Na samym początku ścieżki zawodowej należy przygotować się na ciężką pracę za stosunkowo niewielkie kwoty. Po zdobyciu niezbędnego doświadczenia możliwe będzie jednak obejmowanie coraz bardziej odpowiedzialnych stanowisk i zwiększanie zarobków.

W jakich miejscach możemy pracować?

Kierunek lekarski przygotowuje do pracy głównie w placówkach służby zdrowia, prywatnych klinikach oraz we własnym gabinecie medycznym.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Praca.money.pl - Praca po studiach medycznych.

Aby zapoznać się z ofertą krakowskich uczelni, zobacz 3 uczelnie z kierunkiem Lekarskim w Krakowie.

 

4. Finanse i rachunkowość

Jakie perspektywy ma branża finansowa?

Zarobki finansistów od zawsze budzą bardzo duże zainteresowanie. Kierunek finanse i rachunkowość znakomicie przygotowuje do podjęcia pracy w branży. Od razu po skończeniu studiów można znaleźć pracę jako młodszy specjalista lub doradca.

Z czasem jednak możliwe jest obejmowanie wyższych stanowisk. Dodatkowo sam kierunek pozwala na pełnienie funkcji kierowniczych dla ambitnych osób z doświadczeniem. W rezultacie możliwe jest osiąganie zdecydowanie wyższych zarobków.

W jakich miejscach możemy pracować?

Finanse i rachunkowość to kierunek, który pozwala na wybieranie spośród wielu ofert pracy i zatrudnienie w wielu różnorodnych przedsiębiorstwach. Pozwala pracować w bankach, biurach maklerskich, biurach księgowych, międzynarodowych korporacjach i wielu innych.

Więcej informacji na temat zatrudnienia w sektorze finansowym znajdziesz na stronie Interviewme.pl - Kariera i zarobki w finansach.

Jeśli interesuję cię nauka na tym kierunku, sprawdź 8 uczelni z kierunkiem Finanse w Krakowie.

 

5. Zarządzanie

Jakie perspektywy ma branża?

Kierunek zarządzanie to jedna z propozycji ścieżek edukacyjnych, po której można liczyć na wysokie zarobki. Kierunek pozwala na zdobycie wiedzy niezbędnej do pracy w charakterze osoby zarządzającej zespołem.

Takie stanowisko wymaga oczywiście ambicji i doświadczenia. Absolwenci zaczynają od mniejszych zarobków i mniej odpowiedzialnych stanowisk. Z czasem jednak zarobki mogą znacząco wzrosnąć. Po studiach można również szukać pracy w branży HR.

W jakich miejscach możemy pracować?

Zarządzanie to kierunek dający szerokie możliwości znalezienia zatrudnienia. Specjalistów poszukują przedsiębiorstwa o różnej wielkości, a także można pracować w działach HR

Więcej o pracy w charakterze menadżera lub dyrektora znajdziesz na stronie Praca.pl - Praca po zarządzaniu.

Jeśli chcesz studiować powyższy kierunek, zobacz 18 uczelni z kierunkiem Zarządzanie w Krakowie.


Data publikacji: 01.12.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Krakowie

ikonka kierunki studiów

Opinie o uczelniach w Krakowie

Zobacz opinie o innych miastach w Krakowie
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Kraków