Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Po jakich kierunkach studiów najłatwiej znajdę pracę w Krakowie?

Po jakich kierunkach studiów najłatwiej znajdę pracę w Krakowie?Kraków to jedno z tych miast, gdzie na kandydatów czeka wiele zróżnicowanych ofert pracy. Bezrobocie wynoszące zaledwie 2,5% sprawia, że nawet absolwenci uczelni wyższych bez dużego doświadczenia mogą bez problemu znaleźć dla siebie pracę.

W szczególności niektóre kierunki studiów dają możliwość bardzo łatwego znalezienia zatrudnienia. Prezentujemy kierunki, na które stale jest bardzo wysokie zapotrzebowanie.

 

1. Informatyka

Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Informatyka to bez wątpienia branża, która tworzy olbrzymie perspektywy rozwoju i daje szansę na bardzo wysokie zarobki. W branży IT szczególnie cenieni są programiści i administratorzy sieci.

Z uwagi na bardzo duże zapotrzebowanie rynku pracy nawet osoby bez doświadczenia mogą znaleźć zatrudnienie. Dodatkowo bardzo szybko można liczyć na awans i znaczący wzrost osiąganych zarobków.

W jakich miejscach możemy pracować?

Ukończenie kierunku informatyka daje możliwość pracy w wielu różnorodnych przedsiębiorstwach. Wiele firm poszukuje specjalistów, którzy wspomogą funkcjonowanie firmy. Absolwenci informatyki znajdą bez problemu pracę w korporacjach, administracji publicznej, firmach produkujących gry i wielu innych.

Więcej informacji na temat pracy w branży IT znajdziesz na stronie Gowork.pl - Praca po informatyce.

Jeżeli interesuje cię nauka na tym kierunku to możesz studiować Informatykę w Krakowie na 10 uczelniach.

 

2. Budownictwo

Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Kierunki techniczne od lat należą do tych, po których łatwo o znalezienie pracy. Jednym z takich jest właśnie budownictwo, które pozwala na zdobycie wielu kompetencji, które są cenione na rynku pracy.

Najlepsi studenci od razu po skończeniu studiów mogą liczyć na otrzymanie dobrze płatnej pracy w branży budowlanej. Z biegiem czasu można nawet objąć nadzór nad rozbudowanymi inwestycjami, co wiąże się z wysokim wynagrodzeniem.

W jakich miejscach możemy pracować?

Kompetencje zdobywane na kierunku budownictwo są cenione w wielu miejscach i pracy można szukać nie tylko w firmach budowlanych. Specjalistów szukają także biura architektoniczne czy jednostki samorządowe.

Więcej informacji o zatrudnieniu po ukończeniu nauki na kierunku budownictwo znajdziesz na stronie Pracuj.pl - Praca po budownictwie

Jeśli chcesz podjąć naukę na powyższym kierunku, zobacz 2 uczelnie z kierunkiem Budownictwo w Krakowie.

 

3. Rachunkowość i finanse

Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Finansiści i księgowi już od wielu lat nie mogą narzekać na brak ofert pracy. Kończąc studia na kierunku rachunkowość i finanse należy liczyć się z tym, że na samym początku zarobki nie będą bardzo wysokie.

Z czasem jednak zarobki mogą znacząco wzrosnąć. Dotyczy to w szczególności osób, które dostaną się na stanowiska dyrektorskie. Dodatkowo finansiści mogą bez problemu znaleźć pracę za granicą.

W jakich miejscach możemy pracować?

Absolwenci studiów mogą szukać pracy w bankach, korporacjach, firmach finansowych, biurach rachunkowych i wielu innych. 

Więcej informacji na temat zatrudnienia w sektorze finansowym znajdziesz na stronie Interviewme.pl - Kariera i zarobki w finansach.

Jeśli interesuję cię nauka na tym kierunku, sprawdź 8 uczelni z kierunkiem Finanse w Krakowie.

 

4. Pielęgniarstwo

Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Pielęgniarstwo to jeden z kierunków, po których najłatwiej o znalezienie zatrudnienia. Studia przygotowują do pracy w służbie zdrowia. Studia przygotowują do pracy zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

W branży jak najbardziej możliwy jest rozwój, który ściśle związany jest z kompetencjami i doświadczeniem. Z czasem zarobki po studiach pielęgniarskich mogą być bardzo wysokie.

W jakich miejscach możemy pracować?

Studia na kierunku pielęgniarstwo przygotowują do pracy w służbie zdrowia oraz prywatnych placówkach leczniczych.

Więcej informacji o pracy po pielęgniarstwie znajdziesz na stronie Aplikuj.pl - Praca jako pielęgniarka.

Jeżeli chcesz podjąć studia na tym kierunku, zobacz 3 uczelnie z kierunkiem Pielęgniarstwo w Krakowie.

 

5. Kosmetologia

Jakie są perspektywy pracy w tej branży?

Na czele kierunków, po których najłatwiej o znalezienie pracy znajduje się niezwykle popularna kosmetologia. Jest to świetny kierunek studiów dla osób, które są zainteresowane urodą i sposobami na poprawę wyglądu.

Studia dają możliwość zdobycia rozległej wiedzy w tym obszarze i stanowią świetny wybór. Pozwalają na znakomite przygotowanie się do pracy zawodowej i zdobycie bardzo wielu przydatnych kompetencji. Dodatkowo doświadczeni specjaliści mogą liczyć na bardzo wysokie zarobki.

W jakich miejscach możemy pracować?

Kosmetologia pozwala pracować w klinikach urody czy we własnym gabinecie. Wiedza zdobyta w trakcie studiów pozwala także pracować dla firm zajmujących się produkcją kosmetyków.

Więcej na temat pracy w charakterze kosmetologa znajdziesz na stronie Gowork.pl - Co robić po kosmetologii?

Jeżeli chcesz studiować powyższy kierunek, sprawdź 7 uczelni z kierunkiem Kosmetologia w Krakowie.


Data publikacji: 01.12.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Krakowie

ikonka kierunki studiów

Opinie o uczelniach w Krakowie

Zobacz opinie o innych miastach w Krakowie
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Kraków