Akademia Muzyczna (AMUZ) w Krakowie (Publiczna)

palceholder

31-027 Kraków

ul. św. Tomasza 43

tel.:

+48 12 422 04 55 wew. 200

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Muzyczna (AMUZ) w Krakowie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Wokalistyka Klasyczna i Wokalistyka Jazzowa
  Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

  Wokalistyka Klasyczna i Wokalistyka Jazzowa. Krakowska uczelnia jest dobra do studiowania klasyki, bo tylko klasykę tam wykładają, natomiast inne polskie uczelnie muzyczne mają specjalności jazzowe takie jak: instrumentalistyka jazzowa, wokalistyka jazzowa i dyrygentura jazzowa. Jest też wychowanie muzyczne, kompozycja i teoria dźwięku. Z tego co mi wiadomo Kraków ma tylko dwa wydziały, bo to mała kameralna uczelnia.

  27-03-2024
 • Czarny
  Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

  ja studiuję na wydziale instrumentalistyki i specjalność skrzypce. Mam zajęcia z profesorem Piotrem Tarcholikiem, którego bardzo sobię cenię. Na samy wydziale instrumentalistyki macie ok. 160 wykładowców. Zajęcia macie tylko z niewielką ilością osób z nich. Bardzo ważne jest to jaki instrument wybierzecie i na kogo traficie. Faktycznie większość pedagogów oczekuje pełnego zaangażowania. Oni chcą, żebyś ty nie lubił swój instrument tylko, żebyś go kochał. Wymagania są dość duże i dlatego bez wewnętżych kryzysów się nie obejdzie. Praca do wykonania jest wręcz tytaniczna. Podsumowując, ja jestem dość zadowolony, ale też nie dziwię się, że niektórzy nie wytrzymują presji.

  21-02-2022
 • Rafał
  Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej

  Wykładowcy są bardzo w porządku. Jest to specyficzna szkoła wymaga pasji muzycznej a także odporności na stres. Często mamy koncerty i wiadomo robi się przed koncertem trochę nerwowo. Ja praktycznie zawsze mam lekka tremę. Pomimo, że sporo koncertów mam już na koncie to nie mogę się tej tremy pozbyć . Ale to już jest praca nad oddechem. Na szczęście trema jakoś mnie nie paraliżuje, w czasie koncertu mija całkowicie. To też musicie wziąć pod uwagę idąć do takiej szkoły. Podsumowując uczelnia jest całkiem spoko. A Kraków to miasto fantastyczne. Miasto z duszą.

  19-03-2021