Reklama - Politechnika Śląska (PŚ)

Akademia Polonijna / Polonia University

42-200 Częstochowa

ul. Pułaskiego 4 / 6

tel.:

34 36 84 200, 34 36 84 226

ikonka email do uczelni

info@ap.edu.pl

Wydział interdyscyplinarny

Opis Uczelni

Akademia Polonijna

Historia częstochowskiej uczelni rozpoczęła się w 1992r. od powstania Wyższej Szkoły Języków Obcych i Ekonomii, która przekształciła się w Akademię Polonijną w Częstochowie – obierając jako patrona uczelni Ryszarda Kaczorowskiego – ostatniego prezydenta II Rzeczypospolitej na uchodźstwie. Doskonała kadra akademicka i doskonałe wyniki kształcenia, dały uczelni w latach 2004/2005, II miejsce w krajowym rankingu niepublicznych uczelni wyższych na kierunkach ekonomicznych i zarządzania.

Obecnie w ramach częstochowskiej szkoły wyższej działa 5 Instytutów, Multilingwistyczne Studium Języków oferujące również kursy poza granicami kraju, Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych, Studium Nowych Technologii Informatycznych, Instytut Dokształcania na Odległość i Studium Wychowania Fizycznego.

Najwyższą jakość procesu dydaktycznego, potwierdzają liczne certyfikaty, wyróżnienia i nagrody jakie otrzymuje częstochowska szkoła wyższa, w tym „Uczelnia Liderów”, udział w międzynarodowym projekcie Erasmus+ i członkowstwo w licznych, prestiżowych organizacjach takich jak International Association of Universities,
Oddział Polskiej Akademii Nauk w Katowicach czy Network of Universities in Free Enterprise. Przy uczelni działa również Business School in Częstochowa, Europejska Szkoła Dyplomacji, Europejska Szkoła Tłumaczy i Doctor of Business Administration - Międzynarodowa Szkoła Doktorancka.

 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Dyplomacja i negocjacje w biznesie 500
Pielęgniarstwo 430 400

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Dziewczyny na Politechniki - Wydział Infrastruktury i Środowiska
Dni Otwarte - Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach
Dlaczego Grafika artystyczna w WSTI?

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni śląskie