Wyższa Szkoła Lingwistyczna (WSL)(Niepublliczna)

palceholder

42-200 Częstochowa

ul. Nadrzeczna 7

tel.:

34 365 58 02,
697 880 026

Opinie o uczelni (4)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Lingwistyczna (WSL). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Iwona
  Filologia angielska

  Sinusoida. Jedni wykładowcy są super, inspirują, wymagają i dają dużo od siebie. Inni z kolei wymagają bez żadnego zaangażowania do siebie. Czasami takie podejście wykładowcy zależy od grupy. Dlatego też relacje z wykładowcami są bardzo różne. Praca po studiach jest jak najbardziej. Ja osobiście planuję pracę w swojej specjalizacji, czyli jako nauczyciel języka angielskiego. Faktem jest, że wciąż mamy mało anglistów na rynku edukacyjnym. Aczkolwiek patrząc na zarobki, raczej zdecyduje się na pracę w prywatnej szkole językowej. Ona też daje więcej możliwości. Kierunek na tej uczelni zdecydowanie polecam, mimo kilku wyboi, myślę, że warto.

  19-12-2023
 • Alicja
  Filologia germańska

  Atmosfera jest przyjazna, choć jest kilka wyjątków zarówno ze strony wykładowców, jak i studentów. Rywalizacji między studentami nie ma, bo jest nas bardzo mało. Z mojej strony mogę wam poradzić, aby robić notatki - to jest totalny must-have na studiach filologicznych. Będziecie sobie za to mega wdzięczni, gdy przyjdzie sesja. Jeśli traficie na fajną grupę osób, warto się tymi notatkami wymieniać, dzielić - wtedy nauka będzie kompletna. Oczywiście - wszystko w granicach normy - nie dajcie się wykorzystywać. Moim zdaniem zajęcia są ciekawe i różnorodne, wiele nauczyłem się m.in. o samych krajach germańskich.

  29-11-2023
 • Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)


 • Paulina
  Filologia angielska

  Jestem absolwenką tej Szkoły. Czas studiów wspominam znakomicie. Miałam trochę problemu z decyzją dotyczącą kierunku studiów. Pomyślałam, że dobra znajomość języka angielskiego to jakaś konkretna kompetencja. Niby tego języka uczymy się już w podstawówce, ale jakoś mało efektywnie wydaje mi się, bo wiele osób jest na poziomie mocno średnim. Aktualnie pracuje w firmie w której jednym z wymogów była dobra znajomość języka angielskiego. Czyli z perspektywy czasu wydaje się, ze moja decyzja była słuszna. Samą szkołę wspominam dość dobrze i większość wykładowców ma duże kompetencje. Było oczywiście parę osób, które się nie za bardzo nadają, ale oni byli w mniejszości. Ogólnie biorąc moje wrażenia dotyczące uczelni są pozytywne.

  11-04-2021
 • K@t@rzyna
  Filologia germańska

  Dzień dobry, odnośnie Wyższej szkoły Lingwistycznej chciałam powiedzieć, ze studiowało mi się dobrze, głównie ze względu na super grupę. Wykładowcy niektórzy profesjonalni, kompetentni inni zupełnie przypadkowi bez umiejętności metodycznych. W kwestii znalezienia pracy, ukończenie studiów nie miało żadnego wpływu. Niemniej jednak umiejętności nabyte mam okazje cały czas doskonalić i wykorzystywać w pracy zawodowej.Pozdrawiam i życzę sukcesów dydaktycznych!

  04-03-2019