Wyższa Szkoła Lingwistyczna (WSL)

42-200 Częstochowa

ul. Nadrzeczna 7

tel.:

34 365 58 02, 697 880 026

ikonka email do uczelni

rekrutacja@wsl.edu.pl

Studia dyplomowe
Filologia angielska
Filologia germańska
Pedagogika

Opis Uczelni

Wyższa Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie

Niepubliczna uczelnia wyższa, działająca w Częstochowie od 1992r. na mocy decyzji wydanej przez Ministra Edukacji Narodowej i uzyskując wpis do rejestru niepaństwowych uczelni wyższych. Główną rolą od początków działalności było kształcenie młodzieży na kierunkach lingwistycznych, ekonomicznych i pedagogicznych. Częstochowska szkoła wyższa, stara się uatrakcyjniać swój profil edukacyjny i co roku zwiększać liczbę studentów zagranicznych.

Wyższa Szkoła Lingwistyczne realizuje nowatorski program „Podwójnych Dyplomów”, który jest szczególnie atrakcyjny dla studentów z byłego Bloku Wschodniego. Szkoła aktywnie angażuje się nie tylko w życie lokalne, ale realizuje również projekty międzynarodowe, a dzięki licznym kontaktom z zagranicznymi uczelniami i instytucjami naukowymi, umożliwia studentom odbycie ciekawych praktyk i staży zagranicznych.

Dzięki nabytym podczas praktyk umiejętnością, absolwenci częstochowskiej uczelni, sprawdzają się zarówno w regionalnych i krajowych instytucjach, ale stają się również Obywatelami Europy, swobodnie poruszającymi się na europejskich rynkach pracy. Uczelnia stara się na bieżąco wprowadzać nowatorskie rozwiązania, sprawdzone przez najlepszych, jako jedna z pierwszych polskich uczelni wyższych wprowadziła możliwość studiowania zdalnego, obecnie realizuje program studiów wyższych na poziomie licencjackim i magisterskim.


 

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Zostań studentem WSPIA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi
Pedagogika w Rybniku

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni śląskie