Wyższa Szkoła Zarządzania (WSZ) w Częstochowie(Niepublliczna)

palceholder

42-200 Częstochowa

ul. 1 Maja 40

tel.:

34 368 30 53,
34 368 06 08

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Zarządzania (WSZ) w Częstochowie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Monika
  Pedagogika opiekuńczo–wychowawcza

  Jestem zadowolona z Wyższej na pielęgniarstwie wykładowcy są ciekawi, plan stały, jak ktoś chce to się dużo dowie, nauczy a atmosfera jest ok. Zajęć dużo ale praktycznie sprawdzają obecności i pani od praktyk bardzo wymagająca nie przepuści dokumentu bez podpisu czy pieczątki. Administracja w porządku ale minus brak możliwości płacenia kartą za czesne. Nie ma problemu jeśli spóźnisz się z płatnością.

  07-04-2024
 • Kasia
  Pielęgniarstwo

  •Ku mojemu zdziwieniu dominuje wiele niepotrzebnych przedmiotów, które są traktowane poważnie. Dużym plusem jest dobrze zaopatrzona biblioteka, więc można je spokojnie wypożyczyć. Z kolei na minus jest organizacja na uczelni, administracja i niestety większość wykładowców. Na szczęście na roku mam mnóstwo fajnych ludzi, którzy potrafią zrekompensować mało przyjemnych wykładowców. Dla mnie najlepszy i najciekawiej spędzony czas to praktyki i zajęcia praktyczne, gdzie można się solidnie przygotować do zawodu. Myślę, że bez wahania wybrałabym ten kierunek ponownie, tylko może na innej uczelni.

  12-12-2023
 • Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)


 • Kornelia
  Pielęgniarstwo

  Sama Szkoła raczej się stara wyjść naprzeciw studenta, choć w praktyce różnie z tym bywa. Jest w dziekanacie jedna Pani, że jak na nia trafisz to masakra. Nie wiem, czemu jej nie wyrzuca. Ma plecy czy coś takiego. Wykładowcy są w miarę kompetentni i kontaktowi. Jeśli chodzi o praktyki a tych na pielęgniarstwie jest naprawdę dużo to tu też bywa bardzo różnie. Ja trafiłam na takie osoby, że zastanawiałam się czy w ogóle nie zrezygnować. Miałam kryzys. To wszystko zależy na kogo trafisz. Jak masz troszkę więcej farta to trafisz na milszych ludzi. Ważny element też to kasa. Większość praktyk jest bezpłatna. Z tym też musicie się liczyć, że po pewnym czasie jakieś kompetencje już macie, wykonujecie swoją pracę a nikt Wam za nia nie zapłaci. Także na początku, będą koszty, koszy i jeszcze raz koszty. Sam zawód trzeba przyznać,że do najłatwiejszych też nie należy.

  13-04-2021
 • karolka
  Oligofrenopedagogika i rewalidacja

  Robiłam na WSZ studia podyplomowe. Zatrudniona jestem w innym zawodzie a dyplomu z oligofrenopedagogiki potrzebowałam dodatkowo. Sama uczelnia średnia-dość brudno i dawno nie remontowane jak na uczelnie prywatna... Widok odstrasza, ale plusem byli niewymagający nauczyciele... Podsumowując... Umiarkowanie polecam ;) podyplomowe studia można zrobić, ale sama drugi raz nie poszłabym.

  06-02-2018
 • karolinaa
  Administracja

  Bardzo dobrze mi się studiuje na tej uczelni. Wykładowcy są wymagający ale też dobrze przekazują wiedzę. Wiadomo jak na każdej uczelni czy w szkole każdy przedmiot ma swoich zwolenników i przeciwników. W tym momencie większość kadry profesorów została zmieniona więc niestety nie znam ich wszystkich ale wydaje mi się, że są bardzo pomocni i wyrozumiali. Z tego co mi wiadomo, dużo profesorów pracuje na uniwersytecie i u nas.

  29-01-2018