Akademia Polonijna/Polonia University(Niepublliczna)

palceholder

42-200 Częstochowa

ul. Pułaskiego 4/6

tel.:

34 36 84 200,
34 36 84 226

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Polonijna/Polonia University. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Piotr
  Ekonomia

  Akademia Polonijna to chyba jedyna sensowna uczelnia wyższa w Częstochowie i okolicznych miastach. Nie rozumiem fenomenu i skali negatywnych opinii na temat AP wyrażonych w tym serwisie. Może to popularny trolling, wszak dużo studentów z którymi się uczyłem pochodziło z Ukrainy i nie każdy temu pochlebia. Ja natomiast jestem dumy że studiowałem na tak wspaniałej uczelni o pięknej tradycji i przekazującej ponadczasowe wartości, których kryzys obecnie obserwujemy. Cóż mogę napisać więcej? Jeśli ktokolwiek myśli że to kolejna z prywatnych uczelni dla nierobów i wystarczy płacić czesne aby zaliczyć rok i "kupić dyplom" to bardzo się zdziwi poziomem nauczania i wymaganiami które stawia przed studentem kadra. Jeżeli chodzi o opłaty za studia, to ja płaciłem wyłącznie za pierwszy rok, a i tak finalnie studiowanie przyniosło mi (licząc 5 lat) duży zysk z uwagi na atrakcyjny program stypendialny dla najlepszych studentów. To prawda, że dziekanat powoli załatwia sprawy, ale dzięki temu nie ma chyba takich pomyłem i problemów jak na innych uczelniach np. antyplagiat itd. Akademię Polonijną w Częstochowie szczególnie polecam osobą które są ambitne i chcą się rozwijać.

  29-04-2022
 • Anna
  Pielęgniarstwo

  Polecam kierunek pielęgniarstwo. Pani Monika F. bardzo chętna do pomocy i można zgłosić się do niej z każdym problemem i porozmawiać o życiowych sprawach. Rektor wypłaca wysokie stypendia dla niepełnosprawnych (ja nie korzystałam) socjalne (ponad 1000 zł) oraz dla najlepszych studentów ( również ponad 1000zł) więc opłaca się studiować lub tak jak ja dodatkowo do pracy w szpitalu rozszerzyć swoje kompetencje. Licząc roczną wysokość czesnego, ja jeszcze zarobiłam

  29-04-2022
 • Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)


 • Krystian
  Rachunkowość i podatki

  Jedna z najlepszych prywatnych uczelni w województwie śląskim. Jestem świeżo upieczonym absolwentem Akademii Polonijnej w Częstochowie. Z całego serca polecam moją Alma Mater. Studiowanie ekonomii pomogło mi w znalezieniu świetnie płatnej pracy w jednej z Warszawskich firm audytorskich. Czesne za semestr jest niskie w porównaniu do innych okolicznych uczelni, a Ks. Rektor najlepszym studentom przyznaje wysokie stypendia. Ja byłem jednym z nich :D! Polecam każdemu kto chce rzeczywiście się czegoś nauczyć, poszerzyć wiedzę i nabyć atrakcyjne umiejętności, które są przydatne na obecnym (po pandemii, czas wojny) rynku pracy. Jeżeli chodzi o kadrę to szczególnie polecam Dziekan, która zawsze znajdzie czas aby porozmawiać i pomóc studentom. Jedyne czego mi brakowało na AP to prężniej działającego samorządu studentów lub koła naukowego, ale myślę, że to już nasza wina, dlatego też zachęcam swoich kolegów i koleżanki do większego zaangażowania!

  29-04-2022
 • Elwira
  Pielęgniarstwo

  Pierwsze moje wrażenia z tej uczelni są takie, że panuje tu pewien chaos. Organizacja pracy szwankuje. Utrudniony kontakt z dziekanatem. Trudno się jest dodzwonić. Długo się czeka na odpowiedz mailową. Zajęcia online, nie są dobrze przygotowana, ja wiem że pandemia zaskoczyła wszystkich, ale było trochę czasu na ogarnięcie tematów. Kontakt z paniami w dziekanatach z przed pandemii też nie należał do przyjemności. Pani rzadko kiedy były miłe i kompetentne. Uczelnia niekiedy sprawia wrażenie, jakby była uczelnią państwowa. Jest to jednak uczelnia prywatne i powinna bardziej dbać o relacje ze studentami. Ja miałam wyższe oczekiwania jeśli chodzi o studiowanie tutaj.

  13-04-2021