Akademia Polonijna/Polonia University(Niepublliczna)

palceholder

42-200 Częstochowa

ul. Pułaskiego 4/6

tel.:

34 36 84 200,
34 36 84 226

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Polonijna/Polonia University. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Kuba
  Administracja

  Jeśli naprawdę ciekawi Cię to, co studiujesz, to nie będzie problemu z wolnym czasem podczas studiów dziennych. Początkowo jest sporo czytania, kilka książek do niemal wszystkich przedmiotów. Ale z biegiem lat zmniejsza się z kolei obszerność materiału, więc i lektura jest zbędna. Relacje między studentami są różne, jednak jak dla mnie najlepiej pracować w pojedynkę. Niemniej jednak zdarzają się naprawdę fajne, pomagające sobie osoby. Wszystko zależy od naszego podejścia. Prowadzący też są w porządku, idzie się z nimi dogadać. Moim zdaniem jest szansa na znalezienie pracy, tylko i wyłącznie jeśli dasz coś od siebie.

  22-01-2024
 • Michał
  Biotechnologia medyczna

  Według mnie największa bolączka to była praktyka. Na zajęciach praktycznych czy ćwiczeniach jest zbyt mało bodźców, które skłaniają do samodzielnego myślenia. Pierwszy rok to najwięcej pracy - wciągające laboratoria z chemii, ciekawe ćwiczenia z podstaw badawczych w biotechnologii, szkoda tylko, że jest ich mało. Najlepiej, moim zdaniem, zaliczyć większość kolokwiów z chemii w pierwszym terminie. Później wymagany jest ciężki egzamin dopuszczający do sesji. Bardzo ciekawe były także wykłady z podstaw biotechnologii, reszta troszkę nudna i trudno było się przekonać do słuchania.

  06-12-2023
 • Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)


 • Asia
  Finanse i rachunkowość

  Pierwszy semestr, jak to zwykle bywa, to ogólnik - dominuje matematyka, zarządzanie, podstawy mikro- i makro- ekonomii. Lepszy jest drugi semestr, bardziej rozbudowany, jest więcej przedmiotów kierunkowych. Co ciekawe wtedy też najwięcej osób rezygnuje. Ale wciąż część zajęć to zapychacze czasu. Minusem też są słabo zaplanowane zajęcia, dużo bezsensownych okienek. Na szczęście atmosfera jest przyjazna, mam fajnych ludzi na rok, raczej się wspieramy, aniżeli rywalizujemy ze sobą. Myślę, że warto też brać udział w konkursach, spotkaniach z różnymi firmami czy dniach kariery później to się przydaje w pracy zawodowej.

  21-11-2023
 • Agata
  Pielęgniarstwo

  Swojego wyboru nie żałuję, chociaż nie jest to jakaś topowa uczelnia. Wymagania czasem są z kosmosu. Ponadto jest spory problem z odbywaniem praktyk. Ale generalnie można nabyć sporo umiejętności. Na uczelni panuje przeludnienie - dużo ludzi, za małe salki seminaryjne. Jest tylko kilka nadających się do prowadzenia zajęć. Ale podsumowując pielęgniarką będziesz, nie jest to łatwy zawód, więc przy okazji zazna się trochę szkoły życia. Najważniejsze to nie nastawiać się negatywnie, są wspaniali wykładowcy głównie z neurologii i psychiatrii, podobnie z interny, choć często wymagają trochę za dużo i nie idzie wszystkiego spamiętać.

  08-11-2023
 • Piotr
  Ekonomia

  Akademia Polonijna to chyba jedyna sensowna uczelnia wyższa w Częstochowie i okolicznych miastach. Nie rozumiem fenomenu i skali negatywnych opinii na temat AP wyrażonych w tym serwisie. Może to popularny trolling, wszak dużo studentów z którymi się uczyłem pochodziło z Ukrainy i nie każdy temu pochlebia. Ja natomiast jestem dumy że studiowałem na tak wspaniałej uczelni o pięknej tradycji i przekazującej ponadczasowe wartości, których kryzys obecnie obserwujemy. Cóż mogę napisać więcej? Jeśli ktokolwiek myśli że to kolejna z prywatnych uczelni dla nierobów i wystarczy płacić czesne aby zaliczyć rok i "kupić dyplom" to bardzo się zdziwi poziomem nauczania i wymaganiami które stawia przed studentem kadra. Jeżeli chodzi o opłaty za studia, to ja płaciłem wyłącznie za pierwszy rok, a i tak finalnie studiowanie przyniosło mi (licząc 5 lat) duży zysk z uwagi na atrakcyjny program stypendialny dla najlepszych studentów. To prawda, że dziekanat powoli załatwia sprawy, ale dzięki temu nie ma chyba takich pomyłem i problemów jak na innych uczelniach np. antyplagiat itd. Akademię Polonijną w Częstochowie szczególnie polecam osobą które są ambitne i chcą się rozwijać.

  29-04-2022
 • Anna
  Pielęgniarstwo

  Polecam kierunek pielęgniarstwo. Pani Monika F. bardzo chętna do pomocy i można zgłosić się do niej z każdym problemem i porozmawiać o życiowych sprawach. Rektor wypłaca wysokie stypendia dla niepełnosprawnych (ja nie korzystałam) socjalne (ponad 1000 zł) oraz dla najlepszych studentów ( również ponad 1000zł) więc opłaca się studiować lub tak jak ja dodatkowo do pracy w szpitalu rozszerzyć swoje kompetencje. Licząc roczną wysokość czesnego, ja jeszcze zarobiłam

  29-04-2022
 • Krystian
  Rachunkowość i podatki

  Jedna z najlepszych prywatnych uczelni w województwie śląskim. Jestem świeżo upieczonym absolwentem Akademii Polonijnej w Częstochowie. Z całego serca polecam moją Alma Mater. Studiowanie ekonomii pomogło mi w znalezieniu świetnie płatnej pracy w jednej z Warszawskich firm audytorskich. Czesne za semestr jest niskie w porównaniu do innych okolicznych uczelni, a Ks. Rektor najlepszym studentom przyznaje wysokie stypendia. Ja byłem jednym z nich :D! Polecam każdemu kto chce rzeczywiście się czegoś nauczyć, poszerzyć wiedzę i nabyć atrakcyjne umiejętności, które są przydatne na obecnym (po pandemii, czas wojny) rynku pracy. Jeżeli chodzi o kadrę to szczególnie polecam Dziekan, która zawsze znajdzie czas aby porozmawiać i pomóc studentom. Jedyne czego mi brakowało na AP to prężniej działającego samorządu studentów lub koła naukowego, ale myślę, że to już nasza wina, dlatego też zachęcam swoich kolegów i koleżanki do większego zaangażowania!

  29-04-2022
 • Elwira
  Pielęgniarstwo

  Pierwsze moje wrażenia z tej uczelni są takie, że panuje tu pewien chaos. Organizacja pracy szwankuje. Utrudniony kontakt z dziekanatem. Trudno się jest dodzwonić. Długo się czeka na odpowiedz mailową. Zajęcia online, nie są dobrze przygotowana, ja wiem że pandemia zaskoczyła wszystkich, ale było trochę czasu na ogarnięcie tematów. Kontakt z paniami w dziekanatach z przed pandemii też nie należał do przyjemności. Pani rzadko kiedy były miłe i kompetentne. Uczelnia niekiedy sprawia wrażenie, jakby była uczelnią państwowa. Jest to jednak uczelnia prywatne i powinna bardziej dbać o relacje ze studentami. Ja miałam wyższe oczekiwania jeśli chodzi o studiowanie tutaj.

  13-04-2021