Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Najdroższe kierunki studiów w Częstochowie w roku akademickim 2021/2022

Najdroższe kierunki studiów w Częstochowie w roku akademickim 2021/2022




Najdroższe kierunki studiów w Częstochowie w roku akademickim 2021/2022

 

1.Kierunek Informatyka 2200 zł/semestr – Politechnika Częstochowska

 


Kierunek Informatyka 2200 zł/ semestr – Politechnika Częstochowska

 

Informatyka, to kierunek studiów dwustopniowych ze studiami inżynierskimi I-ego stopnia i magisterskimi studiami uzupełniającymi II-ego stopnia, prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, realizowane w trakcie 3,5 i 2 lat, w zależności od stopnia studiów. Nauka na kierunku daje możliwość zdobycia obszernej wiedzy w kierunku inżynierii oprogramowania – z analizą, budową i projektowaniem oprogramowania, Programowania i tworzenia aplikacji internetowych, tworzenia baz danych i aplikacji wykorzystywanych w biznesie, zintegrowanych systemów zarządzania i analizy danych, problematyki cyberbezpieczeństwa, przetwarzania dużych baz danych – Big Data czy zagadnienia związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Dzięki dyplomowi ukończenia studiów na kierunku informatyka, można znaleźć zatrudnienie w firmach i instytucjach IT, w przedsiębiorstwach tworzących i testujących oprogramowanie, instytucjach analitycznych wykorzystujących nowoczesne narzędzia cyfrowe czy w administracji na stanowiskach administratora sieci lub programisty-informatyka.

Program studiów na kierunku Informatyka - Politechnika Częstochowska

 

2.Kierunek Mechanika i budowa maszyn 1900 zł/semestr – Politechnika Częstochowska

Mechanika i budowa maszyn to stacjonarne i niestacjonarne studia inżynierskie zarówno I-ego jak i II-ego stopnia z nauką 3,5 roku lub 1,5/2 lata – na studiach II-stopnia w zależności od trybu (dzienny/zaoczny). Studia inżynierskie na tym kierunku dają szereg możliwości specjalizacyjnych, które związane będą z przyszłym zatrudnieniem, w trakcie nauki można zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie inżynierii samochodowej, metod spawalniczych, robotyki i metod automatyzacji stosowanych w procesach wytwarzania, komputerowego projektowania urządzeń i maszyn czy przetwórstwa tworzyw polimerowych. Absolwenci kierunku są poszukiwanymi specjalistami w branżach wykorzystujących nowoczesne technologie i materiały polimerowe, posiadają umiejętności obsługi specjalistycznych maszyn (obrabiarki CNC) i zaawansowanych linii produkcyjnych, mogą pracować w biurach projektowych przy konstrukcji zaawansowanych maszyn i urządzeń, w zakładach produkcyjnych pojazdów samochodowych czy przedsiębiorstwach wdrażających automatyzację w procesach produkcyjnych.

Program studiów na kierunku MEchanika i budowa maszyn - Politechnika Częstochowska

 

3.Kierunek Elektrotechnika 1800 zł/semestr – Politechnika Częstochowska

Elektrotechnika, to studia w formie stacjonarnej i niestacjonarnej, realizowane w trakcie 7 lub 8 semestrów na studiach inżynierskich I-ego stopnia, lub 3 semestralna nauka na studiach II-ego stopnia. Nauka na kierunku pozwala zdobyć teoretyczną i praktyczną wiedze w zakresie ochrony i eksploatacji urządzeń technologicznych, wykonujących pracę zabezpieczającą i sterującą układami zasilanymi energią elektryczną, poznać zasady eksploatacji urządzeń pomiarowych zasilanych energia elektryczną i łączeniowych wykorzystywanych w energetyce, wykorzystania współczesnych metod informatycznych w budowie i projektowaniu instalacji i sieci elektrycznych, zagadnienia związane z eksploatacją urządzeń sterujących, zabezpieczających i łączeniowych w sieciach energetycznych, poznają podstawy projektowania sieci energetycznych czy cyfrowego wspomagania instalacji sieci energetycznych. Absolwenci kierunku zatrudniani są w zakładach energetycznych, firmach budujących sieć energetyczną, zakładach projektowych i administracji w działach bezpieczeństwa energetycznego.

Program studiów na kierunku Elektrotechnika - Politechnika Częstochowska

 

4. Kierunek Kosmetologia 1960 zł/semestr - Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im Jana Długosza w Częstochowie

To jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów na rynku pracy. Jest bardzo atrakcyjny. Zawód kosmetolog jest bardzo pożądany ze względu na większą dbałość ludzi o siebie, sprawność fizyczną oraz wygląd estetyczny. Kierunek ten jest przeznaczony szczególnie osobą, które interesują się trendami dbania o siebie, dbałością o wygląd i urodę oraz zdrowym stylem życia i medycyną. Są to studia dla tych, którzy lubią pracować z ludźmi i poszerzać swoją wiedze o nowości w świecie sylwetki i zdrowia. Uczniowie uczą się wiedzy na temat medycyny estetycznej. Nauki o zdrowiu. Odbywają się też zajęcia laboratoryjne i liczne ćwiczenia mające na celu przygotowanie do odpowiedniego wykonywania zawodu. Po ukończeni kierunku można otworzyć własną działalności gospodarczą bądź podjąć pracę w gabinetach kosmetologicznych czy odnowy biologicznej. Koszt studiów to 3920 zł. O przyjęciu decyduje konkurs świadectw dojrzałości.

Program studiów na kierunku Kosmetologia - Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

 

5.Kierunek Administracja 1860 zł/semestr - Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im Jana Długosza w Częstochowie

Studia I stopnia Administracja niestacjonarne mają na celu przekazania wiedzy o prawie administracyjnym oraz kształtują podstawowe umiejętności poznawania i interpretowania prawa, które pozwolą przygotować się do funkcjonowania w zawodach związanych z funkcjami administrowania. Przedmioty, z którymi możemy się spotkać na tym kierunku to: konstytucja systemów państwowych, prawo administracyjne, postępowanie administracyjne i inne. Studia te przygotowują do podjęcia pracy w charakterze urzędnika administracji rządowej bądź samorządowej oraz w innych przedmiotach zajmujących się działalności gospodarcza. Absolwent posiada wiedzę z zakresu działania administracji i stosuje odpowiednie reguły prawa. Kierunek ten jest w szczególności dla osób, które łatwo nawiązują kontakty z innymi, odnajdują się w instytucjach administracyjnych oraz wiążą swoją przyszłość z prowadzeniem prawnie nieokreślonych form indywidualnej przedsiębiorczości. Studia I stopnia trwają 6 semestrów, co daje 1086 godzin lekcyjnych. Koszt studiów to 1860 zł Przyjęcia odbywają się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości.

Program studiów na kierunku Administracja - Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie


Data publikacji: 10.01.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Częstochowie

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Częstochowa