Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Praca dla studentów w Krakowie

Praca dla studentów w KrakowieCzy trudno jest pogodzić studia z pracą?

 

Wielu studentów rozpoczynających naukę w Krakowie, stara się usamodzielnić podejmując pracę zarobkową. Obawy dotyczące pogodzenia pracy z nauką, związane są z dużym nakładem pracy i czasem poświęconym na naukę. Można jednak tak ustalić swój harmonogram, że możliwe będzie jednoczesne studiowanie i praca. W cięższej sytuacji są niewątpliwie studenci kierunków dziennych, gdzie wymagana jest wielogodzinna obecność na wykładach, jednak mogą oni podejmować pracę zmianową, lub pracować zdalnie w niepełnym wymiarze godzinowym – w Krakowie można znaleźć wiele ofert pracy skierowanych właśnie do studentów stacjonarnych.

Na pewno w lepszej sytuacji są studenci zaoczni i wieczorowi. Zwyczajowo, w tej formie studiów zajęcia odbywają się późnym popołudniem lub w weekendy i dostosowane są właśnie dla osób pracujących. Studia niestacjonarne i prowadzone w systemie zdalnym, pozwalają podjąć studentowi pracę nawet w pełnym wymiarze, która nie będzie przeszkadzała w toku studiów. Krakowscy studenci mogą wśród licznych ofert zatrudnienia, znaleźć pracę najlepiej odpowiadającą ich oczekiwaniom i zapewnić sobie stały dochód podczas studiów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat czy możliwe pogodzenie pracy ze studiami przeczytaj artykuł - Jak pogodzić studia dzienne i pracę? Czy to w ogóle możliwe?

 

Biura Karier na uczelniach w Krakowie

 

Krakowskie Biura Karier działają przy wszystkich uczelniach publicznych i prywatnych, pomagając studentom w zakresie aktywnego poszukiwania pracy i doradztwa zawodowego. Pierwsze takie jednostki powstały w Wielkiej Brytanii, ale ich popularność i użyteczność sprawiła, że szybko pojawiły się w większości krajów europejskich. Dzięki pracy tych instytucji uczelnianych, studenci i absolwenci wyższych uczelni, mają ułatwiony dostęp do praktyk i staży zawodowych, a także mogą zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, odpowiadającymi ich wymaganiom.

Biura Karier w Krakowie, w dużym stopniu pomagają przygotować odpowiednie dokumenty aplikacyjne dla starających się o pracę, uczą jak najlepiej zaprezentować się podczas spotkań rekrutacyjnych i rozmów z pracodawcami i starają się w oparciu o umiejętności i kompetencje, zaplanować odpowiednią drogę kariery. Działające przy krakowskich uczelniach Biura Karier, gromadzą i analizują dane na temat studentów i absolwentów, aby jak najlepiej dostosować się do aktualnych trendów, panujących wśród pracodawców na rynku pracy.

Biura Karier krakowskich uczelni:
 

Biuro Karier - Uniwersytet Jagielloński w Krakowie 
Biuro Karier - Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie 
Biuro Karier - Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki 
Biuro Karier - Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie 
Biuro Karier -  Akademia Ignatianum w Krakowie
Biuro Karier - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Biuro Karier - Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia
Biuro Karier - Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego "Apeiron" w Krakowie
Biuro Karier - Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
Biuro Karier - Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie
Biuro Karier -  Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Biuro Karier -  Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
Biuro Karier -  Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie
Biuro Karier -  Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
Biuro Karier -  Akademia Muzyczna w Krakowie

 

Kraków – praca dla studentów

 

Studenci krakowskich uczelni mogą wybierać z licznych ofert pracy atrakcyjne dla siebie formy zatrudnienia. Wiele przedsiębiorstw i pracodawców bardzo chętnie widzi na stanowiskach osoby studiujące. Najczęściej potrafią one szybko przystosować się do nowych warunków i łatwo przyswajają sobie nową wiedzę, dlatego przeszkolenie pracownika-studenta jest o wiele szybsze i wymaga o wiele mniej pracy. Młode osoby dobrze czują się w środowisku internetowym i biegle poruszają się po sieci, dlatego praca związana z aktywnością na stronach internetowych jest dla nich łatwa i przyjemna.

Dużym atutem studentów na rynku pracy jest ich mogilność, mieszkając w akademiku czy na stancji, dużo łatwiej jest pojawić się w pracy „po godzinach”, niż etatowemu pracownikowi, który musi porzucić obowiązki rodzinne. Praca w godzinach nocnych czy w święta też zazwyczaj odpowiada głównie studentom, dlatego w Krakowie można znaleźć wiele ofert takiej dorywczej pracy. Studenci zaoczni i wieczorowi mogą podjąć pracę na pełen etat, z uwagi na to, że ich zajęcia i zjazdy, zazwyczaj odbywają się w dniach wolnych (soboty i niedziele).

 

Kraków - oferty pracy dla studentów

 

Oferty pracy dla studenta w Krakowie w portalu OLX 
Oferty pracy dla studentów dziennych w Krakowie w portalu jooble.org
Oferty pracy dla studenta w Krakowie w portalu indeed.com
Oferty pracy dla studenta w Krakowie w portalu pracuj.pl
Oferty pracy dla studenta w Krakowie w portalu InfoPraca.pl
Oferty pracy dla studenta w Krakowie w portalu gumtree.pl

 

Praca zdalna może być alternatywą pracy stacjonarnej dla studentów z Krakowa

Największą przeszkodą dla studentów przy poszukiwaniu odpowiedniej pracy jest mała ilość dostępnego wolnego czasu. Przesiadując na zajęciach, wykładach i seminariach oraz ucząc się do egzaminów, ciężko jest poświęcić dodatkowe godziny na pracę, a tym bardziej pojawiać się na stanowisku pracy w wyznaczonych godzinach. Dlatego też, wielu studentów krakowskich uczelni podejmuje zatrudnienie pracując zdalnie. Taka forma zatrudnienia jest bardzo atrakcyjna zarówno dla pracodawcy jak i studenta. Pracodawca zleca wykonanie pracy, bez konieczności pojawiania się w biurze czy firmie, oczekując jedynie rezultatów. Pracując zdalnie, student może przeznaczyć na pracę czas wolny od zajęć w godzinach dla niego odpowiednich, pracując  w miejscu zamieszkania przy swoim komputerze czy smartfonie.

Najczęściej jest to praca biurowa związana z opracowywaniem dokumentów, przygotowywanie sprawozdań, tworzenie i przeprowadzanie ankiet, prowadzenie poczty elektronicznej, praca edytorska czy tworzenie tekstów na potrzeby stron internetowych. Pracując zdalnie, krakowscy studenci mogą zarabiać pieniądze, bez względu na to w jakiej formie studiują. 

Jeżeli chcesz przeczytać więcej na temat pracy zdalnej przeczytaj artykuł - Praca Zdalna - Fakty i Mity, czyli jak to naprawdę wygląda?

 

Oferty pracy zdalnej dla studentów w Krakowie

 

Praca Zdalna - pracuj.pl
Praca Zdalna - olx.pl
Praca Zdalna - indeed.com
Praca Zdalna - jooble.org
Praca Zdalna - jooble.org
Praca Zdalna - infopraca.pl 
Praca Zdalna - gumtree.pl 
Praca Zdalna - aplikuj.pl 


Data publikacji: 29.03.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Krakowie

ikonka kierunki studiów

Opinie o uczelniach w Krakowie

Zobacz opinie o innych miastach w Krakowie
ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Kraków