Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Po jakich kierunkach studiów najwięcej się zarabia w Lublinie?

Po jakich kierunkach studiów najwięcej się zarabia w Lublinie?Kierunki, po których można najwięcej zarobić w Lublinie od wielu lat się nie zmieniają. W niektórych branżach zarobki są szczególnie wysokie i absolwenci mogą bez problemu odnaleźć się na rynku pracy.

Dokładne kwoty możliwe do zarobienia zawsze jednak są zależne od posiadanych kompetencji i ambicji. Prezentujemy jednak, które kierunki w szczególności warto wybierać, aby móc liczyć na godne wynagrodzenie.

 

1. Informatyka

Jakie perspektywy ma branża?

Zarobki w branży IT już od dawna budzą bardzo duże zainteresowanie. W szczególności programiści mogą liczyć na bardzo wysokie wynagrodzenie za swoją pracę. Równie dużo mogą zarobić doświadczenie administratorzy sieci.

Studia na kierunku informatyka kompleksowo przygotowują do podjęcia pracy i pozwalają na zdobycie bardzo rozległej wiedzy. Ambitni studenci już w trakcie studiów mogą osiągać wysokie zarobki.

W jakich miejscach możemy pracować?

Po kierunku informatyka pracy w Lublinie można szukać w firmach produkujących oprogramowanie, instytucjach samorządowych, korporacjach i wielu innych.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz na stronie Magazynprzedsiebiorcy.pl - Zarobki w zawodzie informatyka.

Jeżeli interesuje Cię podjęcie nauki na wybranym kierunku, zobacz Informatykę w Lublinie - 5 uczelni.

 

2. Prawo

Jakie perspektywy ma branża?

Prawo to niezwykle elitarny kierunek studiów, który daje możliwość osiągnięcia bardzo wysokich zarobków. Po zdobyciu niezbędnego doświadczenia można bardzo szybko awansować w strukturach przedsiębiorstw i liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Dotyczy to w szczególności osób posiadających specjalizację. Niższe zarobki na początku ścieżki zawodowej zostaną tym samym bardzo szybko wynagrodzone.

W jakich miejscach możemy pracować?

Kierunek prawo pozwala podjąć pracę zależnie od specjalizacji i posiadanej wiedzy. Absolwenci mogą pracować w prokuraturze, sądach, korporacjach międzynarodowych, biurach podatkowych, kancelariach adwokackich i wielu innych.

Więcej o perspektywach zawodowych prawnika znajdziesz stronie Gowork.pl - Praca po prawie.

Jeśli chcesz zacząć naukę na tym kierunku, zobacz Prawo w Lublinie - 4 uczelnie.

 

3. Kierunek lekarski

Jakie perspektywy ma branża?

Kierunek lekarski kształci lekarzy, którzy mogą z łatwością znaleźć dobrze płatną pracę. Braki w służbie zdrowia i wysokie zapotrzebowanie na specjalistów sprawia, że absolwenci są bardzo chętnie zatrudniani.

Na samym początku ścieżki zawodowej zarobki nie będą wysokie, ale już po niedługim czasie i zdobyciu doświadczenia można zarabiać bardzo dużo. Dodatkowo można awansować i tym samym jeszcze bardziej zwiększyć swoje zarobki.

W jakich miejscach możemy pracować?

Po kierunku lekarskim można szukać zatrudnienia w służbie zdrowia. Szpitale czy prywatne kliniki bardzo chętnie zatrudniają osoby z wykształceniem medycznym.

Więcej informacji na temat pracy w sektorze medycznym znajdziesz na stronie Money.pl - Praca po studiach medycznych.

Jeśli chcesz studiować medycynę, sprawdź Kierunek Lekarski w Lublinie - 1 uczelnia.

 

4. Budownictwo

Jakie perspektywy ma branża?

Budownictwo to jeden z tych kierunków studiów, które warto rozważyć, gdy szuka się przyszłościowej branży. Branża budowlana stale poszukuje wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą w stanie wspomóc różnorodne prace.

Coraz więcej realizowanych prac budowlanych sprawia, że osoby z wiedzą budowlaną mogą łatwo znaleźć zatrudnienie. Dodatkowo zarobki doświadczonych specjalistów są naprawdę atrakcyjne.

W jakich miejscach możemy pracować?

Budownictwo to kierunek przygotowujący przede wszystkim do pracy w charakterze osoby nadzorującej prace. W związku z tym zatrudnienie czeka w firmach budowlanych czy firmach deweloperskich.

Więcej informacji o zatrudnieniu po ukończeniu tego kierunku znajdziesz na stronie Landoor.pl - Perspektywy i zarobki po budownictwie.

Jeśli chcesz studiować ten kierunek, sprawdź Budownictwo w Lublinie - 1 uczelnia.

 

5. Marketing i zarządzanie

Jakie perspektywy ma branża?

Rosnące budżety marketingowe wielu firm sprawiają, że specjaliści od reklamy zarabiają coraz więcej. Kierunek marketing i zarządzanie kompleksowo przygotowuje do pracy w branży marketingowej, a także pozwala na zdobycie wiedzy z obszaru rekrutacji i zarządzania zespołem. Dzięki temu ambitne i doświadczone osoby mogą piastować w firmach stanowiska menadżerskie. Te natomiast są związane z osiąganiem bardzo wysokich zarobków. 

W jakich miejscach możemy pracować?

Po studiach na kierunku marketing i zarządzanie można szukać pracy w agencjach reklamowych, branży HR, korporacjach i wielu innych. 

Jeśli chcesz zacząć naukę na jednym z tych kierunków, zobacz Marketing w Lublinie - 6 uczelni lub Zarządzanie w Lublinie - 9 uczelni.


Data publikacji: 12.12.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Lublinie

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Lublin