Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Życie studenckie w Lublinie

Życie studenckie w LublinieImprezy dla studentów w Lublinie

 

Kluby studenckie

 

Lublin oferuje studentom szeroki wybór klubów studenckich, modnych lokali i pubów, w których organizowane są zabawy taneczne, koncerty, występy artystów czy pokazy kabaretowe. Do najpopularniejszych klubów w Lublinie należy między innymi Luz Blus, założony przez związanego z Budką Suflera Romualda Lipkę.

W klubie, częstym gościem odpowiadającym za muzykę jest Marek Sierocki.

Równie popularnym miejscem jest Amnesia Music Club, gdzie organizowane są wydarzenia muzyczne, przeglądy zespołów, stand-up czy wspólne oglądanie zmagań sportowych transmitowanych na 10 ekranach.

Wielokran, to ulubione miejsce piwoszy, 10 kranów z kratowym piwem rzemieślniczym, piwowarskie gadżety i okazja spróbowania nowych smaków lokalnego browaru. Na terenie Kampusu Politechniki Lubelskiej czeka Klub Studencki Kazik, miłośnicy latynoskich dźwięków odwiedzają El Cubano Lublin, największe koncerty organizowane są w klubie Serce Lublin.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: Top 10 klubów studenckich w Lublinie.

 

Koncerty

 

Lublin jest miastem organizującym liczne koncerty, pokazy artystyczne i ważne wydarzenia muzyczne.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie - zarówno miłośnicy mocniejszego uderzenia jak i amatorzy muzyki poważnej.

Jedne z najciekawszych wydarzeń muzycznych organizowane są przez Klub Serce Lublin i Centrum Spotkań Kultur, gdzie przygotowywany jest koncert ABBA i inni symfonicznie.

Fabryka Kultury Zgrzyt zaprasza na koncerty rockowe i muzyki alternatywnej, można tam trafić na występy zespołów: Flapjack, Oddział Zamknięty, Czesław Mozil czy spektakle muzyczne - Aleja Rocka.

Hala Globus gości takie gwiazdy jak Dżem, a Centrum Kongresowe AGRO organizuje koncerty muzyki poważnej.

Więcej wydarzeń znajdziesz na: Koncerty w Lublinie.

 

Kultura dla studentów w Lublinie

 

Kina, teatry

 

Oferta kin i teatrów w Lublinie jest dosyć szeroka, kina takie jak Multikino czy CinemaCity. 

Oferują one w swoich repertuarach najnowsze propozycje filmowe, kinowe hity czy organizacje spotkań kulturalno-oświatowych z prezentacjami wykorzystującymi duży ekran.

Miejscowe Kino Bajka, wyposażone w nowoczesny system dźwiękowy zapewnia doskonałe wrażenia w trakcie projekcji filmów.

Wśród najpopularniejszych w Lublinie teatrów można wymienić Teatr Stary w Lublinie, który oprócz stałego programu teatralnego, organizuje również koncerty i projekcje filmowe.

Znajduje się tu też Teatr Osterwy, który wystawia takie sztuki jak „Nowy wspaniały świat” czy „Antygona w Nowym Jorku” oraz Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie, słynny z niekonwencjonalnych projektów teatralnych.

 

Wystawy  

 

Szukając w Lublinie ciekawych wystaw, galerii i wernisaży, można wybrać się do Muzeum Narodowego. 

Można tam obejrzeć między innymi:

  • Galerię Malarstwa Polskiego XIX–XX Wieku,
  • Galerię Sztuki Zdobniczej i Malarstwa Europejskiego od XVI do XX Wieku,
  • budzącą duże zainteresowanie wystawę Magia starożytnego Egiptu.

W Uniwersyteckiej Galerii Sztuki organizowane są wernisaże malarstwa, takie jak „BODY OF WORK” Wojciecha Ledera czy „wybrane dyplomy 2022”. Na ekspozycję fotograficzną „Barwy Arktyki - Spitsbergen” zaprasza Centrum Spotkań Kultur w Lublinie.

Dowiedz się więcej na temat wystaw w Muzeum Narodowym w Lublinie.

 

Rekreacja dla studentów w Lublinie

 

Parki

 

Na terenie Lublina można znaleźć kilkanaście parków rekreacyjnych, do najpopularniejszych należy między innymi:

  • najstarszy w Lublinie – Ogród Saski założony już w 1837r.
  • znajdujący się na liście miejskich zabytków Park Bronowice,
  • Park Jana Pawła II – oferujący ścieżki rowerowe, place zabaw i ściankę wspinaczkową,
  • Park Ludowy – ulubione miejsce spacerów z czworonogami i biegaczy terenowych.

 

Fitness Kluby

 

W Lublinie prowadzi działalność imponująca liczba siłowni i profesjonalnych Klubów Fitness dla osób w każdym stopniu zaawansowania.

Do najciekawszych propozycji należą ArenA Fitness Club.

To tam profesjonalni trenerzy opracowują indywidualne programy żywieniowe i porady suplementacyjne dla klientów obiektu.

Ciekawymi opcjami są również: Olimpia Fitness Club Lublin - z salą cardio i programem odchudzającym oraz stworzona wyłącznie dla kobiet siłownia Go Ladies Fitness Club.

 

Baseny

 

Szukając w Lublinie rekreacji na basenie, można odwiedzić Aqua Lublin – z pełnowymiarowym basenem, saunami, zjeżdżalniami i podświetlanym jacuzzi, Strefę H2O przy MOSIR – z kompleksem basenów Aqua i najnowocześniejszym w Polsce basenem olimpijskim.

Ponadto warte odwiedzenia są również: CSR Łabędzia – oferującego baseny, sauny i liczne atrakcje wodne dla dzieci, Basen Uniwersytetu Przyrodniczego lub Pływalnia UMCS – z zajęciami aqua fitness.

 

Jedzenie dla studentów w Lublinie

 

Lublin słynie z doskonałej gastronomii, amatorzy dobrej kuchni znajdą w mieście restauracje regionalne, przysmaki orientalne i tradycyjną kuchnię polską.

Wśród najwyżej ocenianych restauracji przez studentów znalazły się miedzy innymi Smaki Lublin – z pizzą włoską i smakami Neapolu, Restauracja Zielony Talerzyk – z ekologiczna i zdrową żywnością, Czarna Owca Gastro Pub oferująca burgery i BBQ oraz Pub Czytelnia.

Więcej znajdziesz w artykule: 13 wyjątkowych restauracji w Lublinie.

 

Mieszkania dla studentów w Lublinie

 

Studenci w Lublinie, mogą wybrać kilka opcji szukając mieszkania, każda publiczna uczelnia oferuje akademiki zlokalizowane przy kampusach, dostępne są też akademiki prywatne i kwatery.

Najatrakcyjniejsze i jednocześnie najdroższe są mieszkania położone w atrakcyjnych lokalizacjach takich jak Śródmieście czy Wieniawa. Liczne oferty mieszkaniowe dla studentów dostępne są też na popularnych portalach studenckich czy aplikacji OLX.

Więcej znajdziesz na: Mieszkania studenckie w Lublinie.


Data publikacji: 30.03.2023

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Lublinie

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Lublin