Opinie o uczelniach - Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) Jana Pawła II - Opinie

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Katolicki Uniwersytet Lubelski (KUL) Jana Pawła II Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Studiuję tu administrację, ogólnie mogę powiedzieć, że jestem zadowolona. NIe ma jakiegoś mega WOW, ale żenady tez nie ma. Starają się dbać o studentów, co nie zawsze wychodzi no ale sie starają. Studiuję administrację, więc ma sporo przedmiotów administracyjnych i prawniczych . Najcięższe to moim zdaniem zamówienia publiczne, prawo podatkowe, makabra, a reszta to pamięciówka, poprostu trzeba się nauczyć, Wszystko głównie zależy od prowadzącego, u jednego jest łatwo, a drugi z trgo samego przedmiotu robi ogromny problem.prawo wykroczeń, stan cywilny i bezpieczeństwo publiczne przedmioty fajne prowadzi je prof Tunia świetnie tłumaczy wszystko dyktuje, ale robi ciężkie egzami. Pytania albo odpowiedzi często są nie zrozumiałe, nauczenie się materiału nie gwarantuje zaliczenia przedmiotu. Ale ja z jednego z nich dostałam 5, z dwóch 3, bo dodatkowo robi na egzaminach punkty ujemne. tu jest głównie teoria, prawo, pamięciówka i kazusy ale one są mało praktyczne

  Aga
  Administracja
  16-11-2018
 • Osobiście z czystym sumieniem mogę polecić kul. Wprawdzie teraz na pewno w programie studiów się coś  pozmieniało i nie jestem na bieżąco, bo kończyłam jakiś czas temu, ale poziom studiów myślę, że wciąż jest wysoki. Są przedmioty lżejsze i cięższe, jak na każdych studiach. Osobiście byłam zadowolonaz tych studiów. Atmosfera świetna. Ludzi na roku też miałem naprawdę w porządku. A to naprawdę ważne jak masz z kim wymienić notatki albo się pouczyć do egzaminu czy umówić na piwko ;-) Całkiem spoko baza lokalowa co chilę nowe inwestycje przyjzane studentom, chociaż nad akademikami (za moich czasów) mogliby popracować. Wykładowcy trzymają poziom, zawze pomocni, z niektórymi tylko cięzko dojść do ładu. Zwykle pomagają studentom prznajmniej na moim kierunku, ale to typowy humanistyczny kierunek, więc raczej lajtowo ;-) NAjbardziej lubię prawo bo w sumie myśłałam nad jego studiowaniem, no ale punktów zabrakło Dziekanat całkiem w porząku, zalezy kto akurat tam siedzi, Polecam wszytskim na pewno teraz jest jeszcze lppiej niż kilka lat temu. No i nie sugerujcie się nazwą , że Katolicki. ;-)

  Zuza
  Administracja
  09-11-2018
 •  Ja jestem bardzo zadowolona, ale jest sporo studentów niezadowolinych. Minusem jest to że jest bardzo dużo zbędnych przedmiotów, które trzeba zaliczyć, generalnie co roku jest kiepski plan. Ja miałam dużo przerw między zajęciami np. 3, 5 godzin. Jeżeli chodzi o ludzkie traktowanie studentów to KUL trzyma fason w porównaniu z UMCS-em. Na prawie jest ciężko poniważ jest dużo studentów. No i trzeba przywyknąć.. Są wykładowcy nie tylko księża którzy rozpoczynają zajęcia od modlitwy. Ale mnie jakoś to nie rusza ;-)  Ja jestem na pracy socjlanej,  i mam kilka przedmiotów których nie lubię i cięzko mi się ich uczyc. To aksjologia pracy socjalnej czy opieka paliatywna. Za to całkiek ciekawie jest na specyfikacji zawodu, dużo jest takich ciekawostek z życia wziętych i mogę powiedzieć , że czuję, że może mnie to przygotowac do zawodu. Lektoraty raczej średnio. Ja mam rosyjski, bo tego się uczyłam od podstawowki, wiec wzielam, ale jakbym miala od zera, to chyba bym sie niczego nie nauczyla ;-)

  Agmieszka
  Praca socjalna praca socjalna z rodziną
  30-04-2018
 • Polecam uczelnię. Jestem na administracji. Pewnie wyszy poziom jest na UMCS, ale tutaj też za nic nie zdajesz ;-) łatwiej się dostać, ale utrzymac się aż tak łatwo nie jest. Trzeba też przysiąść. Ogólnie to uczlenia się rozwija i już nie jest tak nie wiadomo jak Katolicka ;-) Mamy sporo przedmiotów typu prawo, historia itd Jak dla prawo konstytucyjne było ciężkie, dużo osób nie zdało aaa i teraz te przedmioty związane z podatkami to kosmos . Raczej nie będę szukał pracy w US :-D Wykładowcy w porząku, nie podkłądają kłód pod nogi, czasem trafi się jakiś zachodzący za skóre ale ogólnie ok. Idą na rękę. Co przydaje się zwłaszcza na zaocznych jak nie dajesz rady ogarniać się na każde zajęcia. Podoba mi się też baza lokalowa i inwestycje w nią. Panie z dziekanatu to loteria zależy od dnia i humoru i oczywiście od wydziału. Ze stypendiów nie kprzystam. 

  karool
  Administracja
  25-04-2018
 • Hej, ja studiuje administrację. Co do uczelni, to wykładowcy są w porządku, ale tak naprawdę bardzo mało wymagający, bo można się za duzo nie uczyć, a i tak się jakoś przejdzie dalej. KUL jest moim zdaniem bardziej nastawiony na wiedzę teoretyczną. Głównie uczymy się tylko wszystkiego w teorii, mało praktyki. Co do kierunku, to ja na administrację bym na 100% drugi raz nie poszła. Dla mnie to zmarnowane 3 lata, ale to tylko kwestia źle dobranego kierunku, bo większość ludzi z mojego roku jest bardzo zadowolona.Jeśli chodzi o kierunki humanistyczne, to pewnie wybrałbym KUL drugi raz!!!

  karolina
  Administracja
  22-04-2018