Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (UP). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Janek
  Dietetyka

  Studia na tej uczelni dają radę, jeśli ktoś naprawdę chce się uczyć, to znajdzie tu coś dla siebie. Lekcje są wyluzowane, a profesorowie z dietetyki to prawdziwi profesjonaliści pełni pasji i wiedzy. Można też brać udział w badaniach do pracy dyplomowej, nie tylko teoria leci. Dietetyka to super kierunek z perspektywami na fajną pracę, choć słyszałem, że nie zawsze łatwo znaleźć zatrudnienie.

  26-03-2024
 • weterynaria
  Biologia

  Podczas studiowania weterynarii faktycznie jest bardzo, ale to bardzo dużo nauki, w tym takiej, która skupia się na szczegółach. Dlatego, żeby dobrze przygotować się do zajęć, a później do sesji regularna nauka jest nie tyle wskazana, co konieczna. Niemniej jednak poza tą trudnością zajęć, sam kierunek jest bardzo przyszłościowy, więc myślę, że warto się poświęcić, jeśli faktycznie komuś bardzo zależy na dalszym rozwoju w zawodzie. To, o czym trzeba pamiętać, że będzie sporo stresu. Jeśli chodzi o ceny mieszkań i akademików, to są one akceptowalne.

  05-02-2024
 • Kacper
  Ochrona środowiska

  Zajęć jest dużo i dużo egzaminów w sesji. Na pierwszym roku trzeba było poświęcić więcej czasu na naukę niż w liceum, ale przede wszystkim trzeba było przestawić swój tryb z "uczenia się w szkole" na studiowanie;) Było jednak wystarczająco dużo czasu wolnego, a już na drugim roku spokojnie udawało mi się pracować w weekendy. Są super wykładowcy, są też tacy których hobby jest dręczenie studentów. Ludzie są różni jak wszędzie, zależy jak się trafi. Czy polecam? Hmm rób to co lubisz i tyle nie idź nigdzie na siłę i pod wpływem kolegów bo zmarnujesz czas.

  02-01-2024
 • Krystian
  Biotechnologia

  Trzeba się przyzwyczaić do ilości przerabianego materiału, bo zdecydowanie się to różni od nauki w liceum. To, co mnie cieszy to fakt, że jest dużo zajęć praktycznych i ćwiczeń, z których dużo można wynieść. Przykładem jest klonowanie, które robimy podczas ćwiczeń. Ponadto na uczelni można zapisać się do wielu różnych kół naukowych. Ogółem atmosfera panująca na kampusie jest super, wykładowcy są przemiłymi ludźmi, którzy służą pomocą niemal na każdym etapie studiów. Akademiki są utrzymane w dobrym standardzie, więc za przystępną cenę można naprawdę zamieszkać w komfortowych warunkach.

  12-12-2023
 • Mieszko
  Dietetyka

  Pierwszy rok jest mocno ogólny - anatomia, fizjologia. Do tych przedmiotów trzeba przysiąść ale nie zabierają one każdej sekundy przed egzaminem, jeśli uczysz się w miarę regularnie. Zdecydowanie tzw. "sitem" jest biochemia, która jest mocnym rozszerzeniem wiedzy licealnej i jej już trzeba poświęcić sporo uwagi. Poza tymi przedmiotami są znacznie przyjemniejsze, jak psychologia. Łatwe, miłe i przyjemnie do zaliczenia. A najlepszym przedmiotem jest technologia żywności czyli po prostu - gotowanie (i konsumowanie oczywiście). Pojawia się również pierwszy przedmiot kierunkowy - podstawy żywienia człowieka, czyli dosłownie podstawa dalszej edukacji na kierunku. Przysiądziesz porządnie raz, tak żeby zostało wszystko w głowie - znacznie łatwiej przejdziesz kolejne lata. Zajęcia w większości prowadzone bardzo ciekawie. Oczywiście są prowadzący, którzy przychodzą i po prostu spełniają obowiązek ale i tacy, którzy spełniają Się w przekazywaniu nam wiedzy. Generalnie polecam.

  01-12-2023
 • Ilona Z.
  Ekonomia

  Studiuję ekonomię. Od zawsze chciałam iść na ten kierunek. Uczelnię wybrała całkiem przypadkowo, lecz jestem zadowolona. Można spotkać się z różnymi opiniami, zależy jak komuś się ułoży. Ja z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest ok. Zajęcia prowadzone w sposób bardzo interesujący. Prowadzący młodzi, wymagają dużo, lecz sprawdzają wiedzę wyłącznie z zakresu tego co jest ogólnie udostępnione na wykładach i ćwiczeniach. Egzaminy nie są trudne, lecz trzeba się do nauki przyłożyć. Istnieje możliwość zaliczenia przedmiotów w drugim terminie. Jest czas na naukę i na odpoczynek. Polecam

  17-08-2023
 • radek
  Rolnictwo ekologiczne

  Ogólnie uczelnie oceniam dobrze. Kadra w moim przypadku też była ok. Wiadomo byli lepsi i gorsi wykładowcy ale ogólnie w porządku. Jeżeli chodzi o możliwości i perspektywy w znalezieniu pracy. Wszystko zależy tutaj od nas tak naprawdę. Co chcemy osiągnąć i ile pracy w to włożymy. Nie podobało mi się natomiast to, że uczelnia ogłasza specjalizacje na kierunkach których później nie otwiera. Tak było w moim przypadku bo miałem mieć specjalizacje informatyczna a jej nie otworzyli. Ale udało mi się mimo wszystko osiągnąć swój cel. Tutaj cofamy się do punktu o którym mówiłem, że wszystko zależy od nas samych ;-)

  14-02-2022
 • Karol.
  Inżynieria środowiska

  Studia oceniam bardzo pozytywnie. Wykładowcy byli dość wymagający i w ciekawy sposób starali się przekazać studentom wiedzę, co według mnie dobrze świadczy o uczelni. Wyposażenie sal wykładowych i budynków było odpowiednie, nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń. UP posiada nowoczesną infrastrukturę sportową, studenci zainteresowani aktywnością bez problemu coś dla siebie znajdą. O perspektywach pracy po inżynierii środowiska mogę wypowiedzieć się na podstawie informacji od znajomych. Rozpocząłem pracę na drugim roku studiów i po pewnym czasie wiedziałem, że zdecydowanie bardziej odpowiada mi środowisko biznesowe niż techniczne. Wiedza ze studiów przydaje mi się jednak od czasu do czasu w obecnej pracy (branża energetyczna). Od znajomych wiem, że rynek pracy po takim kierunku jest dość szeroki, ale wymagania pracodawców są wysokie. Duża część z nich pracuje w branży, myślę, że jeśli ktoś jest dobry w tym, co robi i chce znaleźć pracę to nie będzie miał większych problemów.

  18-10-2021
 • Maja
  Ekonomia

  Hej! Jeśli chodzi o np mój kierunek i wydział (studiuję ekonomię) to wydaje mi się że jest na tym samym poziomie co inne uczelnie :D jest dużo plotek na temat UP, że łatwo, że dziwne zasady, jednak po 2 latach nauki nie zwróciłam na nic dziwnego, innego uwagi. Jestem starostą roku, mam stały kontakt z prowadzącymi, dlatego mogę śmiało powiedzieć, że kadra wykładowców jest super - ćwiczenia prowadzą wyspecjalizowani, młodzi ludzie, którzy mają więcej do zaoferowania niż niejeden profesor, mają lepszy kontakt i stawiają bardziej na zrozumienie niż wykucie samych teorii. Ja osobiście nie miałam żadnych problemów z nikim, nawet jak czegos nie zdałam to np. Fajne jest to że nie mamy terminów poprawkowych 2 dni po prawidłowym egzaminie, tylko mamy sesje rozłożona na dwie części, z gwarantowana przerwa pomiędzy - w zimowym semestrze np. Mamy tydzień egzaminów, 2 tygodnie gwarantowanych ferii i dopiero po tym tydzień poprawkowy - wiec mamy czas i na nauke i na odpoczynek. Ewentualne warunki gdy komuś się podwinie noga w semestrze i nie zda przedmiotu, też są na fajnych zasadach:) Nikt też nie robi niczego wbrew studentom, wymagają nauki ale nigdy nie było tak że np na wykładach są łatwe rzeczy a na egzaminie niewiadomo o co chodzi i nikt nie zdaje

  10-05-2021
 • Michał
  Informatyka w rolnictwie

  Wiele można by napisać o tej uczelni. Ukończyłem naukę już ładnych parę lat temu. Wątpię żeby ktoś z kadry która wtedy mnie uczyła wciąż pracował na uczelni. W większości byli to wykładowcy bardzo doświadczeni :) Perspektywy znalezienia pracy są całkiem niezłe po ukończeniu mojego kierunku: Informatyka w inżynierii rolniczej. Problemem może być jednak to że jest bardzo dużo różnych przedmiotów, a mało takich które dadzą konkretne umiejętności. Wiele rzeczy trzeba robić na własną rękę. To co obecnie robię czyli programowanie PL/SQL baz danych Oracle w ogóle nie było poruszane na uczelni. Wiem że sporo osób z mojego kierunku pracuje w branży IT, ale każda z tych osób musiała się samodzielnie dokształcać.

  25-03-2019
 • Zosia
  Ekonomia ekobiznes

  Nie wiem jak na innych uczelniach zwłaszcza tych typowo ekonomicznych,ale tutaj jest naprawdę sporo nauki. NIe ma nic na ładne oczy. trzeba trochę przysiąść, nie wiem skąd więzły się te plotki, że jak się est na uczelni rolniczej to na bank będę mieć luz i nic nie będę się uczyć, no bo przecież kładą nacik na rolnictwo. Oj nie nie. Nauki jest i to dużo. Na szczęście poprawki są ok terminy przyjazne studentom a nie zaraz po pierwszej turze ;-) Studenci i wykładowcy się wzajemnie uzupełniają

  07-03-2019
 • Wojtek
  Biotechnologia

  Poza weterynarią sam Uniwersytet nie ma do zaoferowania nic specjalnego. Może na przestrzeni ostatnich lat, przekształceń i inwestycji ze środków UE trochę się zmieniło. Ale niespecjalnie w to wierzę. Miałem o tyle szczęścia że pracowałem po studiach w PAN jednak zrezygnowałem z nauki na rzecz programowania. Większość z moich znajomych nie pracuje w branży biotechnologicznej , maksymalnie to 5-10%. Oprócz przedstawiciela medycznego rynek był w stanie zaoferować nic szczególnego. Praca naukowa lub koncern farmaceutyczny. Obecnie badania kliniczne to bardzo dobrze płatny kierunek w który warto iść. Nic poza tym nie przychodzi mi do głowy.

  21-02-2019
 • Mariusz
  Informatyka

  Studia na UP nie zaliczam do bardzo przydatnych, jako ze studiowałem ETI nie było to bardzo związane z rzeczami jakie powinny być uczone, dużo przedmiotów rolniczych co mi w ogóle nie było potrzebne. Jeśli chodzi o IT strasznie stare technologie. Ale to i może mój wybór był nietrafny, teraz wiem ze powinienem wybrać Politechnikę. Znalezienie pracy po UP było bardzo trudne.

  20-02-2019

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (UP) - Aktualności

6220 kandydatów (stan z Internetowego Systemu Rekrutacji na 13.07.2023) zarejestrowało się na studia w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w tegorocznej rekrutacji. Spośród nich, na studia stacjonarne zarejestrowało się 4990 osób. Ogółem na I roku studiów stacjonarnych przygotowano 2040 miejsc.  W stosunku do roku ubiegłego mamy porównywalną liczbę [..]

Zobacz więcej

Spotkajmy się 1 lipca 2023 r. na Letnim Dniu Otwartym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Jeśli szukasz informacji o studiach, dołącz do nas i spędźmy ten dzień razem! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z kraju oraz zza granicy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną oraz do uczestnictwa w letniej edycji Dnia Otwartego. Odbędzie się on na placu przed budynkiem Agro II przy [..]

Zobacz więcej