Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji (WSPA) w Lublinie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Kacper
  Informatyka

  Po skończeniu Informatyki czuję, że poziom edukacji był na topie. Znalezienie roboty po WSPA poszło gładko, a wiedza z łatwością zaaplikowana w pracy. Słyszałem o możliwości dalszej nauki na II stopniu i jak tylko będę mógł, to na pewno się zapiszę, żeby pogłębiać wiedzę i zbierać nowe doświadczenia. Studiowanie samo w sobie jest fajne więc rozważę ten temat

  15-05-2024
 • Tomek
  Finanse i rachunkowość

  Wybrałem finanse i rachunkowość myśląc o zarobkach, bez większego przekonania do samego kierunku. Ale teraz? Ekonomia i inne przedmioty całkowicie mnie wciągnęły. Uczelnia daje radę, zajęcia rozwijają, a ja bez wahania mogę polecić ten kierunek dalej. W ogóle nie żałuję, że wybrałem ten kierunek i sądzę nawet, że na podyplomówkę też pójdę w tych tematach żeby wszystko mieć takie spójne na papierach.

  11-03-2024
 • Ola
  Pedagogika

  W pierwszym roku studiów na kierunku Pedagogika nauka nie była zbyt intensywna, większość zaliczeń polegała na przygotowaniu prezentacji lub napisaniu krótkiej pracy zaliczeniowej. Na drugim i trzecim roku nauka była już bardziej wymagająca, z uwzględnieniem metodyk nauczania. Zdecydowanie polecam to miejsce. Opłaty są stosunkowo niskie, a zdobyta wiedza jest nieoceniona. Absolutnie nie żałuję mojego wyboru, wręcz cieszę się z niego. Krótko mówiąc, jest to miejsce, gdzie można nabywać i rozwijać umiejętności, spotkać świetnych ludzi i cieszyć się wspaniałą atmosferą.

  23-01-2024
 • Alicja
  Administracja

  Ilość nauki jest na pewno większa niż w liceum, a czas wolny zależy od zaangażowania studenta. Atmosfera na wydziale jest pozytywna, a prowadzący zazwyczaj wspierają studentów, nawet gdy ci są nieprzygotowani na zajęcia. Wybór, jak bardzo chce się sięgnąć po wiedzę, zależy od podejścia studenta. Osobiście nie żałuję wyboru tego kierunku studiów, uważam, że gwarantuje on stabilną pracę, a uczelnię mogę polecić.

  24-11-2023
 • Julia K.
  Dietetyka

  Cześć, chciałam polecić zainteresowanym studia podyplomowe na kierunku dietetyka. Jestem po studiach licencjackich na innej uczelni, ale czułam, że czegoś mi brakuje do mojej zawodowej kompetencji. Zajęcia są prowadzone w bardzo ciekawy sposób i wykładowcy przekazują wiedzę, której wcześniej nawet nie wiedziałam, że potrzebuje ;) Super dodatek do życia zawodowego i łatwiejszego podnoszenia kwalifikacji. Polecam :)

  20-04-2022
 • Olka
  Architektura

  Super uczelnia. Na początku byłam źle nastawiona bo zawsze myślałam, że dostane się na studia państwowe. Jednak miło się zaskoczyłam już na pierwszym semestrze. Kończę w tym roku inżyniera z architektury i mogę powiedzieć, że bardzo polecam wspa. Studia bardzo dobrze przygotowują do pracy w zawodzie i pozwalają na nawiązanie wielu przydatnych kontaktów. Naprawdę warto :)

  16-03-2022
 • Kasia
  Architektura

  Bardzo polecam tą uczelnię mieszkańcom Lublina i nie tylko. Dwa lata temu skończyłam architekturę, a od trzech lat pracuję w zawodzie. Doświadczeni wykładowcy i ciekawe zajęcia. Mój brat w zeszłym roku zaczął studiować tam informatykę. Bardzo mu się podoba. Już pod koniec pierwszego roku zdobył dwie oferty staży. Najlepsza uczelnia w okolicy dla osób, które chcą spelniać się w zawodzie i na poważnie myślą o studiowaniu.

  11-03-2022
 • Damian CX!
  Finanse i rachunkowość

  Hej wszystkim :D Studiuję aktualnie finanse rachunkowość. Niestety nie mam porównania z innymi uczelniami, bo to są moje 1 studia. Ale tak subiektywnie - kierunek dla mnie jest dość wymagający, ale radzę sobie. Głównie dzięki spoko wykładowcom, którzy dają szanse i doceniają jak ktoś się stara. Czesne jest bardzo przystępne, nie obciąża za bardzo mojego budżetu :)

  08-03-2022
 • Patryk B
  Informatyka

  Kończę właśnie I semestr na magisterce z informatyki. Jestem zadowolony z ogólnego poziomu trudności, jakości wkładów i przyjazności nauczycielki akademickich. Podstawy bioinformatyki i medyczne systemy bazodanowe to zdecydowanie najlepszy moduł i każdemu go mocno polecam, jest fajnie prowadzony. Dodatkowo powiem szczerze, że poznałem tu wiele ciekawych ludzi a to się nie spodziewałem najbardziej.

  31-01-2022

 • grzechu
  Stosunki międzynarodowe - wspa lublin

  nie wiedziałem że spodoba mi się ta uczelnia tak bardzo, że będę pisał opinię, ale jednak :) jestem na kierunku stosunki międzynarodowe na specjalizacji biznes międzynarodowy. realizujemy sporo projektów, dużo się uczę o tym jak działa prawo i ogólnie biznes w innych krajach. zadowolony jednak najbardziej jestem z czesnego - myślę, że cena za "usługę" jest bardzo dobra i zdecydowanie opłacalna

  27-01-2022
 • Jan T
  Zarządzanie funduszami strukturalnymi i projektami unijnymi

  Bardzo polecam studia podyplomowe, a dokładnie kierunek "ZARZĄDZANIE FUNDUSZAMI UNIJNYMI". Dobrze napisany program, wykładowcy znający się na rzeczy i najważniejsze - dużo praktycznej wiedzy, która zdecydowanie wspomaga znalezienie pracy w urzędzie. Jeśli myśli ktoś o poważnym zarobku to bardzo polecam te studia podyplomowe, jeszcze w trakcie dostałem dobrą pracę w zarządzaniu funduszami.

  20-01-2022
 • Ania S
  Zarządzanie

  Dzień dobry, ile zajęć jest na miejscu na pierwszym roku studiów stacjonarnych zarządzanie na miejscu na uczelni, a ile zdalnie w domu? Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź. Jest mi to potrzebne, ponieważ chciałam rozpocząć studia stacjonarne na semestrze letnim i nie wiem jak wygląda plan zajęć, a potrzebne to będzie do decyzji, czy coś wynajmować czy dojeżdżać. Pozdrawiam Pozdrawiam.

  17-01-2022
 • Ula
  Dziennikarstwo

  Jestem tak zadowolona ze swojego kierunku, że namawiam moją młodszą siostrę, żeby poszła na WSPA, a to już coś znaczy ;) Jestem na 1 roku dziennikarstwa i powiem szczerze, jest lepiej niż się spodziewałam. Bardzo liczę na specjalizację "Public relations i marketing medialny". Dużo piszemy, redagujemy teksty i uczmy się jak robić to porządnie i interesująco! :)

  03-01-2022
 • Dominik Dawid Maszoński
  Finanse i rachunkowość wspa lublin

  Nie spodziewałem się, że bez napisanej matury mogę pracować w biurze rachunkowym ale myliłem się i to jak! Możliwość kształcenia specjalistycznego bez świadectwa dojrzałości i to ONLINE!! Jest bardzo rozwojowa i cieszę się, że jakaś uczelnia w Lublinie to ogarnęła. Jestem w trakcie 1 semestru i bardzo polecam wszystkim, jestem podekscytowany, że w ogóle mogę studiować.

  20-12-2021
 • Magda
  Architektura wnętrz

  Przyznam się, że trochę się bałam zaczynać studia inżynierskie na wyższej szkole. Ale zaryzykowałam i jak to mówią - kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana haha! A tak na poważnie, to jestem bardzo zadowolona z wyboru uczelni - wykładowcy są bardzo wyrozumiali ale też wymagający przez co ma się porządną dawkę motywacji do nauki :) Jak ktoś się zastanawia to projektowanie wnętrz jest świetne

  14-12-2021
 • Marlena
  Gospodarka przestrzenna - wspa lublin

  Jestem dość zadowolona ze swojego kierunku studiów. Mamy sporo praktycznych zajęć, są prowadzone z pasją przez fachowców w swoich dziecinach i to widać. Zarażają nas pasją :) Dobrą opcją też jest możliwość zrealizowania programu studiów podyplomowych w cenie i czasie inżynierki. Sama specjalizacja wyceny nieruchomości jest przydatna i zdecydowanie ją wszystkim polecam

  23-11-2021
 • Rafał Wiśniewski
  Finanse i rachunkowość

  Poszedłem na finanse i rachunkowość ze względu na duże perspektywy na rynku pracy. Jestem na drugim roku specjalizacji finanse i bankowość, bo w sumie chciałbym pracować w banku po studiach. Przed studiami w sumie nie miałem pojęcia na czym się opiera ekonomia i te sprawy, więc w sumie bardzo mnie studia rozwinęły po samym jednym roku. Bardzo lubię zajęcia z ewidencjonowania operacji finansowych, ale wszystkie zajęcia są mocno rozwijające i można się wiele z nich wyciągnąć.

  17-11-2021
 • Sandra
  Zarządzanie

  Nie byłam pewna czy chcę iść na studia magisterskie W OGÓLE. Znajomi mnie jednak namówili, że można niestacjonarnie, że to tylko dwa lata. No i zdecydowałam się na zarządzanie na wspa. Zaczynam 2 rok i do tej pory jestem bardzo zadowolona z przebiegu całości zajęć oraz prowadzących. Chciałabym objąć stanowisko menadżerskie po studiach i póki co czuję, się dobrze przygotowana. No ale czas pokaże oczywiście.

  21-10-2021
 • Miłosz
  Informatyka

  Po wielu zawirowaniach życiowych postanowiłem pójść na studia. Wybrałem WSPA ze względu na polecenie i popularność wśród znajomych. Mamy połowę października i wszystko co mówili póki co się sprawdza co daje mi wielkie nadzieję na zdanie studiów i kompetencje w przyszłości. Dodam, że proces rekrutacji był bardzo przyjemny i przebiegł sprawnie i bez dodatkowego stresu, którego zdecydowanie w życiu nie potrzebuję. :)

  15-10-2021
 • Natalia
  Architektura wnętrz

  Niedługo zaczynam 3 rok projektowania wnętrz. Perspektywy jakie daje mi ten kierunek są na prawdę szerokie, a co najważniejsze wiem, że od razu znajdę pracę. Jeśli chodzi o same studia to mam bardzo pozytywne wrażenia - dobra organizacja i bardzo bardzo interesujący wykładowcy, którzy stawiają na praktykę :) No i poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi mam nadzieję, że będę utrzymywać kontakt jak najdłużej.

  27-09-2021
 • Mateusz Chyży
  Gospodarka przestrzenna

  Bardzo polecam kierunek gospodarka przestrzenna. W tym roku się obroniłem i mogę w pełni ocenić moje doświadczenie na tej uczelni. Po pierwsze - wspa rzeczywiście przygotowuje do pracy w zawodzie. Właśnie zacząłem pracę w firmie konsultingowej i bardzo sobie chwalę moje przygotowanie zdobyte na uczelni. Po drugie - wykłady i ćwiczenia były bardzo interesujące i wciągające. Oczywiście, czasami się nudziłem, ale przez większość czasu zdecydowanie widziałem oddanie i pasje, z którą wykładowcy opisują daną dziedzinę. Mogę polecić!

  15-09-2021
 • ni
  Architektura wnętrz

  Skończyłam 3 semestralne kształcenie specjalistyczne jako specjalista projektowania wnętrz. Bardzo sobie chwalę widzę jaką pozyskałam podczas całkiem krótkiego czasu nauczania. Cena bardzo zadowalająca, myślę, że się opłaca. Program jest przemyślany, a dany czas dobrze wykorzystany. Na uczelni poznałam wielu ciekawych ludzi, ale to wykładowcy i ich zaangażowanie w zajęcia skradło moje serce :) drugi raz zdecydowanie bym wybrała wspa!

  24-08-2021
 • Ilona
  Administracja

  Studiuję administrację. Studia online na WSPA moim zdaniem są całkiem dobrze prowadzone. Potrafię się skupić na lekcji, wykłady online są ciekawe, mam wrażenie, że nauka nie idzie w las. Mam porównanie do znajomych z innych uczelni i powiem szczerze, że jestem najbardziej z nich zadowolona. Wszystko jest zorganizowane i przemyślane, tak jak lubię. Dlatego polecam!

  10-08-2021
 • Kuba
  Informatyka

  Skończyłam Informatykę i jestem bardzo zadowolony z poziomu kształcenia. Po studiach w WSPA bez problemu znalazłem zatrudnienie i co najważniejsze- przyswojona wiedza pomogła szybko i bezboleśnie odnaleźć się w miejscu pracy. Widziałem, że jest również II stopień na Informatyce i jak tylko będę miał taką możliwość, na pewno skorzystam i zapiszę się na II stopień, aby kontynuować naukę i zdobyć nowe ciekawe doświadczenie

  20-07-2021
 • Najderek
  Stosunki międzynarodowe

  Jestem na stosunkach międzynarodowych. Trochę się bałem wybierać ten kierunek ze względy na złą sławę "bo pracy nie znajdziesz". Ale bedac na drugim roku przekonałem sie że ten kierunek otwiera możliwosci, a nie je zamyka. To jest wlasnie najlepsze. Nie ukierunkowuje sie na jeden przedmiot, a otwieram na mozliwosci. Jesli chodzi o sam poziom nauczania to jestem z niego bardzo zadowolony, profesorowie sa bardzo doswiadczeni i potrafia niezle wykladac nawet takie przedmioty, ktore ucza umiejetnosci rozwiazywania problemow

  14-07-2021
 • Kuba
  Stosunki międzynarodowe

  Miło wspominam moje studia w tym miejscu. Wiele mnie nauczyły i zainspirowały do dalszej nauki. Studiowałem stosunki międzynarodowe. Dzięki temu kierunkowi zmieniłem swoje podejście do świata i rozszerzyły się moje horyzonty. Polecam tutaj studiować! Szeroki wybór kierunków, wspaniali ludzie i kadra nauczycieli akademickich. Nie zamierzam wracać na studia, ale drugo raz wybrałbym WSPA :) 10/10!

  18-06-2021
 • żaba
  Informatyka

  Jestem na drugim roku studiów i musze przyznać ze nie spodziewalem sie ze wyzsza szkola bedzie miała tyle wartosci . Dla mnie najwazniejszy jest szacunek wzajemny na lini student-wykładowca . Duzo praktycznych rzeczy się dowiedziałem i powiem szczerze,ze wydaję mi się, na innej uczelni bym się takich informacji nie dowiedział. Widać, że wykładowcy to pasjonaci!

  11-06-2021
 • Ewelina
  Zarządzanie i marketing

  Jestem na magisterce z zarządzania i uwielbiam WSPA! Nie żartuję, ta uczelnia jest spełnieniem wszystkich moich marzeń jeśli chodzi o magisterkę - specjalizacja "nowoczesne formy marketingu" idealnie wpasowuje sie w moje cele na przyszłość, a czesne jest bardzo przyjazne dla portfela. Zdobyłam już masę wiedzy specjalistycznej, która - o dziwo - nie jest nudna. Wykładowcy dobrze sobie radzą z wykładaniem w interesujący sposób materiałów.

  31-05-2021
 • Tymon
  Gospodarka przestrzenna

  Studiuję gospodarkę przestrzenną już drugi rok, w zasadzie jestem teraz na początku sesji. Te studia bardzo mnie rozwinęły i w zasadzie upewniły w tym, że chcę pracować jako rzeczoznawca majątkowy. I tu mam pierwszy atut - jest możliwość przygotowania d egzaminu państwowego na rzeczoznawcę. Świetna sprawa. Doceniam bardzo nacisk na praktyczne nauczanie podczas ćwiczeń :) polecam ten kierunek, bo daje spore perspektywy zawodowe

  25-05-2021
 • Maciej
  Informatyka

  WSPA to uczelnia ludzi zdeterminowanych i bardzo praktycznych. Studiuję informatykę, na ćwiczeniach jest duży nacisk na znajomość praktycznej części tej dziedziny nauki. Świetna sprawa, bo to właśnie daje perspektywy na rynku pracy. Papierek nie jest nic wart bez umiejętności, a właśnie tego się uczę. Poza tym wykładowcy są bardzo spoko, zawsze pomogą, nie ma lipy.

  11-05-2021