Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji (WSPA) w Lublinie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Nie byłam pewna czy chcę iść na studia magisterskie W OGÓLE. Znajomi mnie jednak namówili, że można niestacjonarnie, że to tylko dwa lata. No i zdecydowałam się na zarządzanie na wspa. Zaczynam 2 rok i do tej pory jestem bardzo zadowolona z przebiegu całości zajęć oraz prowadzących. Chciałabym objąć stanowisko menadżerskie po studiach i póki co czuję, się dobrze przygotowana. No ale czas pokaże oczywiście.

  Sandra
  Zarządzanie
  21-10-2021
 • Po wielu zawirowaniach życiowych postanowiłem pójść na studia. Wybrałem WSPA ze względu na polecenie i popularność wśród znajomych. Mamy połowę października i wszystko co mówili póki co się sprawdza co daje mi wielkie nadzieję na zdanie studiów i kompetencje w przyszłości. Dodam, że proces rekrutacji był bardzo przyjemny i przebiegł sprawnie i bez dodatkowego stresu, którego zdecydowanie w życiu nie potrzebuję. :)

  Miłosz
  Informatyka
  15-10-2021
 • Niedługo zaczynam 3 rok projektowania wnętrz. Perspektywy jakie daje mi ten kierunek są na prawdę szerokie, a co najważniejsze wiem, że od razu znajdę pracę. Jeśli chodzi o same studia to mam bardzo pozytywne wrażenia - dobra organizacja i bardzo bardzo interesujący wykładowcy, którzy stawiają na praktykę :) No i poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi mam nadzieję, że będę utrzymywać kontakt jak najdłużej.

  Natalia
  Architektura wnętrz
  27-09-2021
 • Bardzo polecam kierunek gospodarka przestrzenna. W tym roku się obroniłem i mogę w pełni ocenić moje doświadczenie na tej uczelni. Po pierwsze - wspa rzeczywiście przygotowuje do pracy w zawodzie. Właśnie zacząłem pracę w firmie konsultingowej i bardzo sobie chwalę moje przygotowanie zdobyte na uczelni. Po drugie - wykłady i ćwiczenia były bardzo interesujące i wciągające. Oczywiście, czasami się nudziłem, ale przez większość czasu zdecydowanie widziałem oddanie i pasje, z którą wykładowcy opisują daną dziedzinę. Mogę polecić!

  Mateusz Chyży
  Gospodarka przestrzenna
  15-09-2021
 • Skończyłam 3 semestralne kształcenie specjalistyczne jako specjalista projektowania wnętrz. Bardzo sobie chwalę widzę jaką pozyskałam podczas całkiem krótkiego czasu nauczania. Cena bardzo zadowalająca, myślę, że się opłaca. Program jest przemyślany, a dany czas dobrze wykorzystany. Na uczelni poznałam wielu ciekawych ludzi, ale to wykładowcy i ich zaangażowanie w zajęcia skradło moje serce :) drugi raz zdecydowanie bym wybrała wspa!

  ni
  Architektura wnętrz
  24-08-2021
 • Studiuję administrację. Studia online na WSPA moim zdaniem są całkiem dobrze prowadzone. Potrafię się skupić na lekcji, wykłady online są ciekawe, mam wrażenie, że nauka nie idzie w las. Mam porównanie do znajomych z innych uczelni i powiem szczerze, że jestem najbardziej z nich zadowolona. Wszystko jest zorganizowane i przemyślane, tak jak lubię. Dlatego polecam!

  Ilona
  Administracja
  10-08-2021
 • Skończyłam Informatykę i jestem bardzo zadowolony z poziomu kształcenia. Po studiach w WSPA bez problemu znalazłem zatrudnienie i co najważniejsze- przyswojona wiedza pomogła szybko i bezboleśnie odnaleźć się w miejscu pracy. Widziałem, że jest również II stopień na Informatyce i jak tylko będę miał taką możliwość, na pewno skorzystam i zapiszę się na II stopień, aby kontynuować naukę i zdobyć nowe ciekawe doświadczenie

  Kuba
  Informatyka
  20-07-2021
 • Jestem na stosunkach międzynarodowych. Trochę się bałem wybierać ten kierunek ze względy na złą sławę "bo pracy nie znajdziesz". Ale bedac na drugim roku przekonałem sie że ten kierunek otwiera możliwosci, a nie je zamyka. To jest wlasnie najlepsze. Nie ukierunkowuje sie na jeden przedmiot, a otwieram na mozliwosci. Jesli chodzi o sam poziom nauczania to jestem z niego bardzo zadowolony, profesorowie sa bardzo doswiadczeni i potrafia niezle wykladac nawet takie przedmioty, ktore ucza umiejetnosci rozwiazywania problemow

  Najderek
  Stosunki międzynarodowe
  14-07-2021
 • Miło wspominam moje studia w tym miejscu. Wiele mnie nauczyły i zainspirowały do dalszej nauki. Studiowałem stosunki międzynarodowe. Dzięki temu kierunkowi zmieniłem swoje podejście do świata i rozszerzyły się moje horyzonty. Polecam tutaj studiować! Szeroki wybór kierunków, wspaniali ludzie i kadra nauczycieli akademickich. Nie zamierzam wracać na studia, ale drugo raz wybrałbym WSPA :) 10/10!

  Kuba
  Stosunki międzynarodowe
  18-06-2021
 • Jestem na drugim roku studiów i musze przyznać ze nie spodziewalem sie ze wyzsza szkola bedzie miała tyle wartosci . Dla mnie najwazniejszy jest szacunek wzajemny na lini student-wykładowca . Duzo praktycznych rzeczy się dowiedziałem i powiem szczerze,ze wydaję mi się, na innej uczelni bym się takich informacji nie dowiedział. Widać, że wykładowcy to pasjonaci!

  żaba
  Informatyka
  11-06-2021
 • Jestem na magisterce z zarządzania i uwielbiam WSPA! Nie żartuję, ta uczelnia jest spełnieniem wszystkich moich marzeń jeśli chodzi o magisterkę - specjalizacja "nowoczesne formy marketingu" idealnie wpasowuje sie w moje cele na przyszłość, a czesne jest bardzo przyjazne dla portfela. Zdobyłam już masę wiedzy specjalistycznej, która - o dziwo - nie jest nudna. Wykładowcy dobrze sobie radzą z wykładaniem w interesujący sposób materiałów.

  Ewelina
  Zarządzanie i marketing
  31-05-2021
 • Studiuję gospodarkę przestrzenną już drugi rok, w zasadzie jestem teraz na początku sesji. Te studia bardzo mnie rozwinęły i w zasadzie upewniły w tym, że chcę pracować jako rzeczoznawca majątkowy. I tu mam pierwszy atut - jest możliwość przygotowania d egzaminu państwowego na rzeczoznawcę. Świetna sprawa. Doceniam bardzo nacisk na praktyczne nauczanie podczas ćwiczeń :) polecam ten kierunek, bo daje spore perspektywy zawodowe

  Tymon
  Gospodarka przestrzenna
  25-05-2021
 • WSPA to uczelnia ludzi zdeterminowanych i bardzo praktycznych. Studiuję informatykę, na ćwiczeniach jest duży nacisk na znajomość praktycznej części tej dziedziny nauki. Świetna sprawa, bo to właśnie daje perspektywy na rynku pracy. Papierek nie jest nic wart bez umiejętności, a właśnie tego się uczę. Poza tym wykładowcy są bardzo spoko, zawsze pomogą, nie ma lipy.

  Maciej
  Informatyka
  11-05-2021
 • Skończyłam podyplomowo dietetykę. Trzy semetry na WSPA online były bardzo ciekawym doświadczeniem. Bardzo podobały mi się cwiczenia na ktorych w malych grupach cwiczylismy przedmioty mocno nastawione na praktyczne podejście do dietetyki. Mialam tez wyklady, ale ja jestem bardzo praktyczna osobą, wiec skupialam sie glownie na cwiczeniach. Ciesze sie, ze kadra podzielała mój entuzjazm i rzeczywiscie duzo z tych zajec wyniosłam, mimo ze to tylko 3 semstry ;)

  Balbina
  Dietetyka
  29-04-2021
 • Jestem na studiach jednolitych magisterskich jednolitych na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Uwielbiam prace z dziećmi i cieszę się, że dostałam się na ten kierunek. Szczególnie, że kończę z magistrem i mogę iść do pracy. Świetna kadra, zajęcia, które na prawdę przygotowują do zawodu. WSPA stawia nacisk na praktyczność i właśnie dlatego zdecydowałam się na wybór tej uczelni..

  Żaneta
  Pedagogika edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna
  22-04-2021
 • Wybór socjologii jest dość kontrowersyjny, moja rodzina nie wiedziała po co idę na ten "kierunek bez przyszłości". Jednak ja widzę socjologie jako swietną okazje do rozwoju, ciągłego doskonalenia i przygotowania do pracy w HR. WSPA przygotowało solidny program, a wykladowcy potrafia zaciekawic na wykladach. Poznałam interesujacych ludzi, znalazłam nowe grono znajomych. Prowadze wymarzone studenckie zycie... Nie zaluje wyboru ;)

  Pierogi
  Socjologia
  16-04-2021
 • Na Wspa studiowałam administracje na pierwszy stopniu. Akurat w moim wypadku specjalizacja to była e-administracja. Ja jak najbardziej polecam, z perspektywy czasu wiem, że nie wybrałabym innej uczelni. Zajęcia moim zdaniem były prowadzone w sposób bardzo różnorodny, uwzględniając najnowsze informacje jeśli chodzi o e-administracje. Bardzo dużo wyniosłam z tych studiów i zdecydowanie ułatwiły mi start kariery. :)

  Oliwia
  Administracja
  17-02-2021
 • Jestem z Ukrainy i studiuję na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Jestem bardzo zadowolona z tego kierunku. Zajęcia są bardzo interesujące, wykładowcy fajni i pomocni. Mogę odbywać praktyki w telewizji, radiu czy gazecie. Po 1 roku otrzymałam stypendium za dobre wyniki w nauce, co bardzo mi pomogło w finansowaniu studiów i pobytu w Polsce. Dziękuję WSPA za możliwość bycia częścią tej uczelni!

  Tetiana
  Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
  01-02-2021
 • Jestem bardzo zadowolona z poziomu kształcenia w WSPA. Zajęcia są ciekawe, wykładowcy i pracownicy bardzo mili. Do tego są fajne możliwości praktyk, wyjazdów, szkoleń i konferencji. A do tego solidne stypendia. Moim zdaniem jest tu wszystko, o czym można marzyć na uczelni. Studiuję na Administracji, ale już się zastanawiam nad magisterką na Zarządzaniu w formie online.

  Anna
  Administracja
  23-12-2020
 • WSPA wybrałem ze względu na nowoczesne specjalności, które ta uczelnia oferowała. Podczas gdy inne uczelnie proponowały przestarzałe programy nauczania i specjalności, program Informatyki na WSPA wydawał się najbardziej sensowny, a proponowane specjalności ciekawe i praktyczne. W tym momencie mogę stwierdzić, że dobrze trafiłem. Polecam studia na WSPA, ponieważ uczą tu przydatnych rzeczy, które można zastosować w życiu.

  Dariusz
  Informatyka
  08-12-2020
 • Cześć wszystkim... Teraz studiuje na transporcie 2 rok. Szkoła jest bardzo dobra, mi się podoba. Ekzaminy są nie bardzo skomplikowane i trudne oraz ogóle studia też. Jest program Erasmus, ruzne praktyki. Studia jest po polsku i po angielsku. Dużo jest osób z Ukrainy, Białorusi państw wschódu bliskiego Przepraszam za możliwe błądy ortograficzne, uczę się jeszcze polskiego

  Bohdan
  Transport
  06-05-2019
 • ja jestem na zarządzaniu na WSPiA. uczelnia fajna, naprawdę polecam, profesorowie tak bardziej na luzie do wszystkiego podchodzą np. 100% obecności ocena w górę, albo cztery 5 i możesz nie pisać egzaminu. Trzeba sie postarać, ale jest to możliwe. Jedyne co mi sie nie podoba to ze w dziekanacie cieżko jest coś załatwić i trzeba pare razy chodzić. Ale ja sie przeniosłam z innej uczelni i nie żałuje :-D jest tu zdecydowanie lepiej zwłaszcza jeśli chodzi o wyk ładowców. Tutaj możńa się dogadać w zasadzie ze wszystkimi, wykłady też są ciekawsze a nawet jak nie ma cię na nich to nic Cię nie ominie bo dostaniesz na maila zagadnienia ;-) Więc nie jestes na straconej pozycji. Grafik też można sobie dopasowac do zajęć , zwykle nie sa przeładowane weekendy no i nie ma zajęć w tygodniu. Ilość egzaminów zależy od kierunku i semestru Co do tego jakie przedmioty są najcięższe ciężko jest  odpowiedzieć. Zależy od tego w czym każdy czuje się dobrze a w czym nie . To moim zdaniem sprawa indywidualna

  kasia
  Zarządzanie
  04-03-2019
 • WSPA porównując do innych uczelni dawało bardzo nowoczesny program i bardzo dobrych wykładowców. Prowadzili zajęcia w ciekawy sposób przydatny w odnalezieniu się w biznesie. WSPiA stwarzała warunki dla tych, którzy chcieli czerpać wiedzę oraz podwaliny pod kompetencje przydatne na wielu stanowiskach. Kierunek Międzynarodowa Współpraca Polityczna i Gospodarcza dawał perspektywy pracy zwłaszcza po ten drugiej części nazwy kierunku. Pracę jednak znalazłem w zawodzie, który odkryłem działając w organizacji studenckiej a nie wiedzy jaką pozyskałem na uczelniach.

  Maciek
  Stosunki międzynarodowe
  04-02-2019
 • Witam wszytskich. Jestem na zarządzaniu Wcześniej byłam we Wrocilawiu na wsh i zdecydowanie wolę lubelska uczlenie. Obie są prywatne, ale tutaj nie czuje, że pieniądze sa wyrzucone w błoto tylko ze czegoś jestem w stanie się nauczyć z wykładów. Do tego zawsze wykładowcy przesyłaja nam zagadnienia z wykładow na maila. Nie ma jakiegoś mega wielkiego ciśnienia, poporstu uczysz się i zdajesz a jak chodzisz na wszystkie wykłady to podciągną Ci ocenę nawet i o cały stopień do góry na zaliczeniu. Najtrudniejsze przedmioty to To zależy od wykładowcy .U mnie najciężej było chyba z nauk o organizacji i z technik decyzyjnych. Dużo zagranicznych studentow głównie za wschodniej granicy ;-) Nie wiem czy dostali jakies difinansowanie czy co, ale zdarza się że w grupie na 15 osób to tylko 4,5 to Polacy ;-) No ale to nie problem dla mnie. Jdynie lektoraty są moim zdaniem średnie, mogłoby być lepiej. Przynajmniej moja grupa ma średniego lektora. Dziekanat jak na każdej uczleni.. Wszystko zależy od dnia: raz ogarniesz wszytsko z uśmiechem na ustach a innego dno totalne. Ogólenie rzecz biorąc  polecam bardzo:-) AAaa i jeszcze nie ma problemu z pogodzeniem studiów z pracą, zawsze udawalo mi się to bez problemu. 

  Kamila
  Zarządzanie
  16-11-2018
 • Uczelnia jeśli chodzi o sam wygląd nie prezentuje się najlepiej, ale jednak poziom merytoryczny jest jak najbardziej ok. Zajęcia wyglądają zazwyczaj tak że część zajęć to wykłady, które zazwyczaj prof. przesyłają nam na maila grupowego. Nie ma czegoś takiego że koniecznie musisz być. Ale warto jest mieć bardzo wysoką frekwencję, ponieważ wpływa to potem na ocenę końcową. Zazwyczaj podwyższają o jakieś pół stopnia, nawet i o cały stopień. Dodatkowo mając taką frekwencję w niektórych przypadkach występuje "egzamin zerowy". Czyli jest to taki egzamin, który zalicza się przed terminem wszystkich sesji. Jeśli chodzi o praktyczne ćwiczenia to dostajemy w zależności od przedmiotu prezentacje, case study, projekty. Najczęściej robimy to w grupach. Mamy wyznaczony konkretny termin i na bieżąco przygotowujemy się. Czasami są różne spotkania z ludźmi z zagranicy którzy reprezentują swoje uniwersytety. Wczoraj np mieliśmy taki wykład o handlu ludźmi z kobietą z Sycylii. Są zajęcia na których można sobie siedzieć ciągle w telefonie, bądź rozmawiać. Ale są też takie na których nie masz czasu żeby tak robić, ba tylko notatki i notkaki. Na ćwiczeniach można mieć maksymalnie dwie nieobecności. Gdy przekroczy się ten limit to pozostaje tylko dogadać się z wykładowcą, nadrobić zaległości, bądź też wykonać dodatkowe prace. Na uczelni jakieś 80% to ludzie z zagranicy, w tym 60% z Ukrainy. Polaków jest dosyć mało. Jeśli chodzi o wiek to przeważają ludzie w wieku 20 lat. Na moim kierunku jest jakieś 30 osób. Na zajęcia uczęszcza o wiele mniej. Na te 30 osób tylko 7 jest z Polski. Zarządzanie na pierwszym roku jest sporą grupą w porównaniu do innych. Nie wiem od czego to zależy;-)

  Klaudia
  Stosunki międzynarodowe
  15-11-2018
 • Cześć. ja akurat studiuję online na tej uczelni. Jak na razie jestem bardzo zadowolona. Nie miałam większych kłopotów z jakimkolwiek wykładowcą. W dziekanacie jeszcze nie trafiliśmy na jakieś nieprzyjemności. jedyny minus jest to, że nie utworzyli nam dwóch grup specjalności którą zaczynamy w następnym semestrze. Prawie połowa osób chciała co innego i zmuszeni są kontynuować to co większość, ale trzeba się z takimi rzeczami liczyć, w każdej uczelni są takie same reguły, nikt nie otworzy grupy na kilka osób:( .. a tak poza tym to wszystko super. Studiowałam na państwowej uczelni i nigdy bym tam nie wróciła. Tutaj wszyscy są życzliwi i w ogóle jest super XD na moim kierunku mamy 3 zjazdy w semestrze. łącznie 10 dni, chociaż ostatnio było 9 (3 razy po 3 dni piątek sobota niedziela). w tamtym semestrze chcieli nam zrobić zjazd od poniedziału do piątku ale bez problemu można się z nimi dogadać i zjazdy były w weekendy ;). na innych kierunkach zjazdów jest mniej. ale to mówię o tych studiach online, bo takie zwykłe niestacjonarne czy stacjonarne to nie wiem zbyt dobrze jak tam mają

  PatryCJA
  Finanse i rachunkowość
  09-11-2018
 • Na WSPA studiowałem zaocznie, kiedy podjąłem już pracę więc trudno ocenić mi perspektywy znalezienia pracy po tej uczelni - pracuję obecnie w zawodzie nie związanym z kiedynkiem studiów jaki podjąłem na tej uczelni - generlanie same studia oceniam dobrze - zajęcia prowadzili głónie praktycy - sporo informacji przydało mi się w życiu prywatnym (np. pod kątem inwestycji) - w pracy zawodowej raczej mniej.

  Kamil
  Bankowość
  29-10-2018
 • Studia były w porządku. Mogę powiedzieć, że dobrze mi się tam studiowało. Studia pozwoliły mi się jakoś trochę ukierunkować. Niemniej jednak jeśli chodzi o tą branże finanse / księgowość zdecydowanie dodatkowo polecam kursy w Stowarzyszeniu Księgowych zajęcia są prowadzone z praktykami w łatwy i skuteczny sposób przekazują wiedzę.

  Wojtek
  Finanse i rachunkowość
  26-10-2018
 • Cześć, ja robiłam tam jedynie studia podyplomowe, w dodatku organizowane jako projektu unijny we współpracy z zewnętrznymi podmiotami (organizacjami pozarządowymi, które odpowiadały za sporą część programu de facto), więc z uczelnia miałam tak na prawdę bardzo niewiele styczności. Spoko infrastruktura (przynajmniej budynek, w którym mieliśmy zajęcia, bo całości nie miałam potrzeby ani okazji poznać). Nie wiem, jak wygląda na przykład biblioteka, jakie ma zasoby. Na miejscu jest parking, więc dla dojeżdżających w weekendy spoko. Od strony administracyjnej - bez większych zastrzeżeń. Trochę długo trwało z tego co pamiętam tylko wydawanie dyplomu, ale nawet nie wiem, co było tego powodem. Sam program studiów był w porządku, z realizacją już różnie (zależy od poziomu prowadzącego, a Ci byli różni...), ale tak jak wspominałam, moje studia były układane we współpracy z praktykami z organizacji pozarządowych, którzy współorganizowali ten projekt, więc na pewno nie można tego przekładać bezpośrednio na ocenę programu innych kierunków studiów.

  Emilka
  Administracja
  21-05-2018
 • Wspomnienia z uczelni mam bardzo dobre, jednak w perspektywie zawodowej szkoła w żaden sposób mi nie pomogła. Znalezienie pracy po kierunku który studiowałem graniczyło z cudem i obrałem zupełnie inną ścieżkę na studiach magisterskich.

  Konrad
  Stosunki międzynarodowe
  18-01-2018