Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji (WSPA) w Lublinie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Ania S
  Zarządzanie

  Dzień dobry, ile zajęć jest na miejscu na pierwszym roku studiów stacjonarnych zarządzanie na miejscu na uczelni, a ile zdalnie w domu? Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź. Jest mi to potrzebne, ponieważ chciałam rozpocząć studia stacjonarne na semestrze letnim i nie wiem jak wygląda plan zajęć, a potrzebne to będzie do decyzji, czy coś wynajmować czy dojeżdżać. Pozdrawiam Pozdrawiam.

  17-01-2022
 • Ula
  Dziennikarstwo

  Jestem tak zadowolona ze swojego kierunku, że namawiam moją młodszą siostrę, żeby poszła na WSPA, a to już coś znaczy ;) Jestem na 1 roku dziennikarstwa i powiem szczerze, jest lepiej niż się spodziewałam. Bardzo liczę na specjalizację "Public relations i marketing medialny". Dużo piszemy, redagujemy teksty i uczmy się jak robić to porządnie i interesująco! :)

  03-01-2022
 • Dominik Dawid Maszoński
  Finanse i rachunkowość wspa lublin

  Nie spodziewałem się, że bez napisanej matury mogę pracować w biurze rachunkowym ale myliłem się i to jak! Możliwość kształcenia specjalistycznego bez świadectwa dojrzałości i to ONLINE!! Jest bardzo rozwojowa i cieszę się, że jakaś uczelnia w Lublinie to ogarnęła. Jestem w trakcie 1 semestru i bardzo polecam wszystkim, jestem podekscytowany, że w ogóle mogę studiować.

  20-12-2021
 • Magda
  Architektura wnętrz

  Przyznam się, że trochę się bałam zaczynać studia inżynierskie na wyższej szkole. Ale zaryzykowałam i jak to mówią - kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana haha! A tak na poważnie, to jestem bardzo zadowolona z wyboru uczelni - wykładowcy są bardzo wyrozumiali ale też wymagający przez co ma się porządną dawkę motywacji do nauki :) Jak ktoś się zastanawia to projektowanie wnętrz jest świetne

  14-12-2021
 • Marlena
  Gospodarka przestrzenna - wspa lublin

  Jestem dość zadowolona ze swojego kierunku studiów. Mamy sporo praktycznych zajęć, są prowadzone z pasją przez fachowców w swoich dziecinach i to widać. Zarażają nas pasją :) Dobrą opcją też jest możliwość zrealizowania programu studiów podyplomowych w cenie i czasie inżynierki. Sama specjalizacja wyceny nieruchomości jest przydatna i zdecydowanie ją wszystkim polecam

  23-11-2021
 • Rafał Wiśniewski
  Finanse i rachunkowość

  Poszedłem na finanse i rachunkowość ze względu na duże perspektywy na rynku pracy. Jestem na drugim roku specjalizacji finanse i bankowość, bo w sumie chciałbym pracować w banku po studiach. Przed studiami w sumie nie miałem pojęcia na czym się opiera ekonomia i te sprawy, więc w sumie bardzo mnie studia rozwinęły po samym jednym roku. Bardzo lubię zajęcia z ewidencjonowania operacji finansowych, ale wszystkie zajęcia są mocno rozwijające i można się wiele z nich wyciągnąć.

  17-11-2021
 • Sandra
  Zarządzanie

  Nie byłam pewna czy chcę iść na studia magisterskie W OGÓLE. Znajomi mnie jednak namówili, że można niestacjonarnie, że to tylko dwa lata. No i zdecydowałam się na zarządzanie na wspa. Zaczynam 2 rok i do tej pory jestem bardzo zadowolona z przebiegu całości zajęć oraz prowadzących. Chciałabym objąć stanowisko menadżerskie po studiach i póki co czuję, się dobrze przygotowana. No ale czas pokaże oczywiście.

  21-10-2021
 • Miłosz
  Informatyka

  Po wielu zawirowaniach życiowych postanowiłem pójść na studia. Wybrałem WSPA ze względu na polecenie i popularność wśród znajomych. Mamy połowę października i wszystko co mówili póki co się sprawdza co daje mi wielkie nadzieję na zdanie studiów i kompetencje w przyszłości. Dodam, że proces rekrutacji był bardzo przyjemny i przebiegł sprawnie i bez dodatkowego stresu, którego zdecydowanie w życiu nie potrzebuję. :)

  15-10-2021
 • Natalia
  Architektura wnętrz

  Niedługo zaczynam 3 rok projektowania wnętrz. Perspektywy jakie daje mi ten kierunek są na prawdę szerokie, a co najważniejsze wiem, że od razu znajdę pracę. Jeśli chodzi o same studia to mam bardzo pozytywne wrażenia - dobra organizacja i bardzo bardzo interesujący wykładowcy, którzy stawiają na praktykę :) No i poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi mam nadzieję, że będę utrzymywać kontakt jak najdłużej.

  27-09-2021
 • Mateusz Chyży
  Gospodarka przestrzenna

  Bardzo polecam kierunek gospodarka przestrzenna. W tym roku się obroniłem i mogę w pełni ocenić moje doświadczenie na tej uczelni. Po pierwsze - wspa rzeczywiście przygotowuje do pracy w zawodzie. Właśnie zacząłem pracę w firmie konsultingowej i bardzo sobie chwalę moje przygotowanie zdobyte na uczelni. Po drugie - wykłady i ćwiczenia były bardzo interesujące i wciągające. Oczywiście, czasami się nudziłem, ale przez większość czasu zdecydowanie widziałem oddanie i pasje, z którą wykładowcy opisują daną dziedzinę. Mogę polecić!

  15-09-2021
 • ni
  Architektura wnętrz

  Skończyłam 3 semestralne kształcenie specjalistyczne jako specjalista projektowania wnętrz. Bardzo sobie chwalę widzę jaką pozyskałam podczas całkiem krótkiego czasu nauczania. Cena bardzo zadowalająca, myślę, że się opłaca. Program jest przemyślany, a dany czas dobrze wykorzystany. Na uczelni poznałam wielu ciekawych ludzi, ale to wykładowcy i ich zaangażowanie w zajęcia skradło moje serce :) drugi raz zdecydowanie bym wybrała wspa!

  24-08-2021
 • Ilona
  Administracja

  Studiuję administrację. Studia online na WSPA moim zdaniem są całkiem dobrze prowadzone. Potrafię się skupić na lekcji, wykłady online są ciekawe, mam wrażenie, że nauka nie idzie w las. Mam porównanie do znajomych z innych uczelni i powiem szczerze, że jestem najbardziej z nich zadowolona. Wszystko jest zorganizowane i przemyślane, tak jak lubię. Dlatego polecam!

  10-08-2021
 • Kuba
  Informatyka

  Skończyłam Informatykę i jestem bardzo zadowolony z poziomu kształcenia. Po studiach w WSPA bez problemu znalazłem zatrudnienie i co najważniejsze- przyswojona wiedza pomogła szybko i bezboleśnie odnaleźć się w miejscu pracy. Widziałem, że jest również II stopień na Informatyce i jak tylko będę miał taką możliwość, na pewno skorzystam i zapiszę się na II stopień, aby kontynuować naukę i zdobyć nowe ciekawe doświadczenie

  20-07-2021
 • Najderek
  Stosunki międzynarodowe

  Jestem na stosunkach międzynarodowych. Trochę się bałem wybierać ten kierunek ze względy na złą sławę "bo pracy nie znajdziesz". Ale bedac na drugim roku przekonałem sie że ten kierunek otwiera możliwosci, a nie je zamyka. To jest wlasnie najlepsze. Nie ukierunkowuje sie na jeden przedmiot, a otwieram na mozliwosci. Jesli chodzi o sam poziom nauczania to jestem z niego bardzo zadowolony, profesorowie sa bardzo doswiadczeni i potrafia niezle wykladac nawet takie przedmioty, ktore ucza umiejetnosci rozwiazywania problemow

  14-07-2021
 • Kuba
  Stosunki międzynarodowe

  Miło wspominam moje studia w tym miejscu. Wiele mnie nauczyły i zainspirowały do dalszej nauki. Studiowałem stosunki międzynarodowe. Dzięki temu kierunkowi zmieniłem swoje podejście do świata i rozszerzyły się moje horyzonty. Polecam tutaj studiować! Szeroki wybór kierunków, wspaniali ludzie i kadra nauczycieli akademickich. Nie zamierzam wracać na studia, ale drugo raz wybrałbym WSPA :) 10/10!

  18-06-2021
 • żaba
  Informatyka

  Jestem na drugim roku studiów i musze przyznać ze nie spodziewalem sie ze wyzsza szkola bedzie miała tyle wartosci . Dla mnie najwazniejszy jest szacunek wzajemny na lini student-wykładowca . Duzo praktycznych rzeczy się dowiedziałem i powiem szczerze,ze wydaję mi się, na innej uczelni bym się takich informacji nie dowiedział. Widać, że wykładowcy to pasjonaci!

  11-06-2021
 • Ewelina
  Zarządzanie i marketing

  Jestem na magisterce z zarządzania i uwielbiam WSPA! Nie żartuję, ta uczelnia jest spełnieniem wszystkich moich marzeń jeśli chodzi o magisterkę - specjalizacja "nowoczesne formy marketingu" idealnie wpasowuje sie w moje cele na przyszłość, a czesne jest bardzo przyjazne dla portfela. Zdobyłam już masę wiedzy specjalistycznej, która - o dziwo - nie jest nudna. Wykładowcy dobrze sobie radzą z wykładaniem w interesujący sposób materiałów.

  31-05-2021
 • Tymon
  Gospodarka przestrzenna

  Studiuję gospodarkę przestrzenną już drugi rok, w zasadzie jestem teraz na początku sesji. Te studia bardzo mnie rozwinęły i w zasadzie upewniły w tym, że chcę pracować jako rzeczoznawca majątkowy. I tu mam pierwszy atut - jest możliwość przygotowania d egzaminu państwowego na rzeczoznawcę. Świetna sprawa. Doceniam bardzo nacisk na praktyczne nauczanie podczas ćwiczeń :) polecam ten kierunek, bo daje spore perspektywy zawodowe

  25-05-2021
 • Maciej
  Informatyka

  WSPA to uczelnia ludzi zdeterminowanych i bardzo praktycznych. Studiuję informatykę, na ćwiczeniach jest duży nacisk na znajomość praktycznej części tej dziedziny nauki. Świetna sprawa, bo to właśnie daje perspektywy na rynku pracy. Papierek nie jest nic wart bez umiejętności, a właśnie tego się uczę. Poza tym wykładowcy są bardzo spoko, zawsze pomogą, nie ma lipy.

  11-05-2021
 • Balbina
  Dietetyka

  Skończyłam podyplomowo dietetykę. Trzy semetry na WSPA online były bardzo ciekawym doświadczeniem. Bardzo podobały mi się cwiczenia na ktorych w malych grupach cwiczylismy przedmioty mocno nastawione na praktyczne podejście do dietetyki. Mialam tez wyklady, ale ja jestem bardzo praktyczna osobą, wiec skupialam sie glownie na cwiczeniach. Ciesze sie, ze kadra podzielała mój entuzjazm i rzeczywiscie duzo z tych zajec wyniosłam, mimo ze to tylko 3 semstry ;)

  29-04-2021
 • Żaneta
  Pedagogika edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna

  Jestem na studiach jednolitych magisterskich jednolitych na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Uwielbiam prace z dziećmi i cieszę się, że dostałam się na ten kierunek. Szczególnie, że kończę z magistrem i mogę iść do pracy. Świetna kadra, zajęcia, które na prawdę przygotowują do zawodu. WSPA stawia nacisk na praktyczność i właśnie dlatego zdecydowałam się na wybór tej uczelni..

  22-04-2021
 • Pierogi
  Socjologia

  Wybór socjologii jest dość kontrowersyjny, moja rodzina nie wiedziała po co idę na ten "kierunek bez przyszłości". Jednak ja widzę socjologie jako swietną okazje do rozwoju, ciągłego doskonalenia i przygotowania do pracy w HR. WSPA przygotowało solidny program, a wykladowcy potrafia zaciekawic na wykladach. Poznałam interesujacych ludzi, znalazłam nowe grono znajomych. Prowadze wymarzone studenckie zycie... Nie zaluje wyboru ;)

  16-04-2021
 • Oliwia
  Administracja

  Na Wspa studiowałam administracje na pierwszy stopniu. Akurat w moim wypadku specjalizacja to była e-administracja. Ja jak najbardziej polecam, z perspektywy czasu wiem, że nie wybrałabym innej uczelni. Zajęcia moim zdaniem były prowadzone w sposób bardzo różnorodny, uwzględniając najnowsze informacje jeśli chodzi o e-administracje. Bardzo dużo wyniosłam z tych studiów i zdecydowanie ułatwiły mi start kariery. :)

  17-02-2021
 • Tetiana
  Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Jestem z Ukrainy i studiuję na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Jestem bardzo zadowolona z tego kierunku. Zajęcia są bardzo interesujące, wykładowcy fajni i pomocni. Mogę odbywać praktyki w telewizji, radiu czy gazecie. Po 1 roku otrzymałam stypendium za dobre wyniki w nauce, co bardzo mi pomogło w finansowaniu studiów i pobytu w Polsce. Dziękuję WSPA za możliwość bycia częścią tej uczelni!

  01-02-2021
 • Anna
  Administracja

  Jestem bardzo zadowolona z poziomu kształcenia w WSPA. Zajęcia są ciekawe, wykładowcy i pracownicy bardzo mili. Do tego są fajne możliwości praktyk, wyjazdów, szkoleń i konferencji. A do tego solidne stypendia. Moim zdaniem jest tu wszystko, o czym można marzyć na uczelni. Studiuję na Administracji, ale już się zastanawiam nad magisterką na Zarządzaniu w formie online.

  23-12-2020
 • Dariusz
  Informatyka

  WSPA wybrałem ze względu na nowoczesne specjalności, które ta uczelnia oferowała. Podczas gdy inne uczelnie proponowały przestarzałe programy nauczania i specjalności, program Informatyki na WSPA wydawał się najbardziej sensowny, a proponowane specjalności ciekawe i praktyczne. W tym momencie mogę stwierdzić, że dobrze trafiłem. Polecam studia na WSPA, ponieważ uczą tu przydatnych rzeczy, które można zastosować w życiu.

  08-12-2020
 • Bohdan
  Transport

  Cześć wszystkim... Teraz studiuje na transporcie 2 rok. Szkoła jest bardzo dobra, mi się podoba. Ekzaminy są nie bardzo skomplikowane i trudne oraz ogóle studia też. Jest program Erasmus, ruzne praktyki. Studia jest po polsku i po angielsku. Dużo jest osób z Ukrainy, Białorusi państw wschódu bliskiego Przepraszam za możliwe błądy ortograficzne, uczę się jeszcze polskiego

  06-05-2019
 • kasia
  Zarządzanie

  ja jestem na zarządzaniu na WSPiA. uczelnia fajna, naprawdę polecam, profesorowie tak bardziej na luzie do wszystkiego podchodzą np. 100% obecności ocena w górę, albo cztery 5 i możesz nie pisać egzaminu. Trzeba sie postarać, ale jest to możliwe. Jedyne co mi sie nie podoba to ze w dziekanacie cieżko jest coś załatwić i trzeba pare razy chodzić. Ale ja sie przeniosłam z innej uczelni i nie żałuje :-D jest tu zdecydowanie lepiej zwłaszcza jeśli chodzi o wyk ładowców. Tutaj możńa się dogadać w zasadzie ze wszystkimi, wykłady też są ciekawsze a nawet jak nie ma cię na nich to nic Cię nie ominie bo dostaniesz na maila zagadnienia ;-) Więc nie jestes na straconej pozycji. Grafik też można sobie dopasowac do zajęć , zwykle nie sa przeładowane weekendy no i nie ma zajęć w tygodniu. Ilość egzaminów zależy od kierunku i semestru Co do tego jakie przedmioty są najcięższe ciężko jest  odpowiedzieć. Zależy od tego w czym każdy czuje się dobrze a w czym nie . To moim zdaniem sprawa indywidualna

  04-03-2019
 • Maciek
  Stosunki międzynarodowe

  WSPA porównując do innych uczelni dawało bardzo nowoczesny program i bardzo dobrych wykładowców. Prowadzili zajęcia w ciekawy sposób przydatny w odnalezieniu się w biznesie. WSPiA stwarzała warunki dla tych, którzy chcieli czerpać wiedzę oraz podwaliny pod kompetencje przydatne na wielu stanowiskach. Kierunek Międzynarodowa Współpraca Polityczna i Gospodarcza dawał perspektywy pracy zwłaszcza po ten drugiej części nazwy kierunku. Pracę jednak znalazłem w zawodzie, który odkryłem działając w organizacji studenckiej a nie wiedzy jaką pozyskałem na uczelniach.

  04-02-2019
 • Kamila
  Zarządzanie

  Witam wszytskich. Jestem na zarządzaniu Wcześniej byłam we Wrocilawiu na wsh i zdecydowanie wolę lubelska uczlenie. Obie są prywatne, ale tutaj nie czuje, że pieniądze sa wyrzucone w błoto tylko ze czegoś jestem w stanie się nauczyć z wykładów. Do tego zawsze wykładowcy przesyłaja nam zagadnienia z wykładow na maila. Nie ma jakiegoś mega wielkiego ciśnienia, poporstu uczysz się i zdajesz a jak chodzisz na wszystkie wykłady to podciągną Ci ocenę nawet i o cały stopień do góry na zaliczeniu. Najtrudniejsze przedmioty to To zależy od wykładowcy .U mnie najciężej było chyba z nauk o organizacji i z technik decyzyjnych. Dużo zagranicznych studentow głównie za wschodniej granicy ;-) Nie wiem czy dostali jakies difinansowanie czy co, ale zdarza się że w grupie na 15 osób to tylko 4,5 to Polacy ;-) No ale to nie problem dla mnie. Jdynie lektoraty są moim zdaniem średnie, mogłoby być lepiej. Przynajmniej moja grupa ma średniego lektora. Dziekanat jak na każdej uczleni.. Wszystko zależy od dnia: raz ogarniesz wszytsko z uśmiechem na ustach a innego dno totalne. Ogólenie rzecz biorąc  polecam bardzo:-) AAaa i jeszcze nie ma problemu z pogodzeniem studiów z pracą, zawsze udawalo mi się to bez problemu. 

  16-11-2018