Politechnika Lubelska (PL)

20-950 Lublin

ul. Nadbystrzycka 38d

tel.:

81 536 66 32, 81 538-11-32

ikonka email do uczelni

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Lubelska (PL). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Studiuję informatykę na Politechnice Lubelskiej i naprawdę polecam ten kierunek. Na pewno jest dużo bardziej przyszłościowy niż inne na tej samej uczelni. Choć jest sporo zajęć, to już od drugiego semestru pracuję prawie na cały etat w zawodzie i bez problemu łączę naukę z pracą. Nawet udaje mi się mieć stypendium naukowe, choć praktycznie nie chodzę na wykłady. Uczę się samodzielnie z książek, chodzę na ćwiczenia, stawiam na praktyczne umiejętności, bo sporo teorii to wiedza niepotrzebna. Teraz planuję przenieść się na studia zaoczne, bo łatwiej mi będzie ogarniać obowiązki zawodowe. Uważam, że studia dają nam jakieś podstawy, ale sporo trzeba robić samodzielnie, działać i rozwijać się. Jeśli ktoś nie robi nic poza chodzeniem na zajęcia, może mieć kłopot z szukaniem pracy po studiach. Sporo moich znajomych z roku nie pracuje i dopiero na stażu będą mieli kontakt z praktycznym zawodem. Dla mnie to za mało, dlatego od samego początku postawiłem na naukę połączoną z pracą i uważam, że jest super.

  Robert
  Informatyka
  07-10-2021
 • Studiuję na 5 roku informatyki dziennie. Mam kolegę , który studiuje na polibudzie w Warszawie również informatykę i porównywaliśmy sobie programy. Z tego co widzieliśmy to wszystko jest bardzo podobnie. No może niektóre kwestie w Warszawie omawiają trochę szerzej, czyli troszeczkę bardziej ambitnie. Mniej więcej od roku pracuje. Studia oczywiście, że dały mi trochę teorii, trochę też dyscypliny i niedługo mam nadzieje również dyplom. Muszę Wam powiedzieć, że fachu jako takiego nauczycie się w pracy. Na początku w pracy miałem dość ciężko bo wszystko było dla mnie nowe a liczył się termin. Teraz już się ogarnąłem i w sumie jest ok. Na początku misicie się na maksymalnie przyłożyć i na uczelni i w pracy. A pózniej to już macie z górki.

  Czarek
  Informatyka
  05-05-2021
 • Wybrałem polibudę choć nie przepadam w szczególności za studiami technicznymi. Trochę mnie zaskoczyło, że tutaj prowadzony jest taki kierunek jak zarządzanie. Studiuję niestacjonarnie. Jak do tej pory to jestem bardzo zadowolony. Wykładowcy są z ikrą z poczuciem humoru i dość kompetentni. Jak dla mnie wykłady są prowadzone w ciekawy sposób i nie ma tylko teoretycznej nudy, ale omawiane są konkretne case study. Myślę, że spokojnie można tutaj dostać nase konkretnej wiedzy. Nie spotkałem się z jakimś zadęciem ze strony wykładowców. Raczej w większości to bardzo normalni ludzie.

  piotrek
  Zarządzanie
  01-04-2021
 • hmm zastanawiam sie jakie informacje konkretnie mogą interesować kandydatów :D jesli chodzi o sama uczelnie to jest raczej przychylna studentom i nie robi problemow zazwyczaj, ale wiadomo różnie bywa... jak wszędzie mi sie studiuje w bardzo dobrze, ale jakimis glebszymi pobudkami sie nie kierowalem wybierajac ta uczelnie jedynie bliskosc miejsca zamieszkania :D uczelnia jest jak najbardziej spoko:D

  Olek
  Mechanika i budowa maszyn
  25-02-2019
 • Powiem tak, jeżeli chcesz się dużo uczyc i czegoś dię nauczyc to polecam. Część wykładowców to żart, ale to chyba wszędzie jest tak :D organizacyjnie to też zwykle żart, tylko pani w dziekanacie to do rany przyłóż kobieta. Gdybym miała wybierać studia drugi raz to raczej nie zmieniłabym wyboru, wybrałabym Politechnikę Lubelską. znaczy to jest tylko z punktu widzenia wydziału mechanicznego, może na innych wydziałach jest ciut inaczej, ciut lepiej

  Kasia
  Mechanika i budowa maszyn
  22-02-2019
 • Cześć :D Moim zdaniem Politechnika Lubelska to dobra uczelnia, zajęcia są prowadzone w bardzo ciekawy sposób, z prowadzącymi łatwo się dogadać i wszystko według mnie prosperuje tam dobrze :) ja jestem na pierwszym roku wiec zbyt dużo nie jestem w stanie powiedzieć, ale po pierwszym semestrze jestem bardzo zadowolona i nie widzę żadnych wad tej uczelni ;) polecam serdecznie :)

  Żaneta
  Elektronika
  20-02-2019
 • Moja historia może wiele osób zaskoczyć, bo przed podjęciem studiów mieszkałem w Warszawie, więc pojawia się oczywiste pytanie "dlaczego nie PW?". Otóż wyjaśniam, gdy przygotowywałem się do matury mój znajomy był na drugim roku na PL i ciągle słyszałem "przeprowadź się do lublina" "są świetni wykładowcy" "nigdzie nie zdobędziesz takiej wiedzy jak u nas" i tak mi to wbijał do głowy, że ostatecznie zrezygnowałem z wielkiej kariery na PW i wybrałem lublin. Rodzina prawie zawału dostała, znajomi patrzyli jak na dzikusa, bo spokojnie mógłbym się dostać na każdą warszawską uczelnię. Czy żałuję? NIE! spędziłem tu na razie 1,5 roku, ale to był krok milowy w porównaniu z moją dotychczasową wiedzą, na początku miałem ochotę płakać i krzyczeć, matematyka którą miałem w liceum teraz wydawała mi się poziomem dla dzieci, ale zacisnąłem pasa i wziąłem się do nauki, siedziałem godzinami, dniami, tygodniami i wałkowałem po 10 razy ten sam materiał, opłaciło się.. na 1 roku załapałem się na stypendium. Materiału cały czas jest dużo, ale im dłużej tu jestem tym lepiej radzę sobie z nauką i nauczyłem się słuchać i przyswajać wiedzę efektywnie. Pomogli wykładowcy i znajomi z uczelni, którym jestem dozgonnie wdzięczny.

  Michał
  Informatyka
  14-02-2019
 • Cześć! Ogólnie to nie narzekam na politechnike Lubelską, no ale to wszystko zależy na jaki wydział chcesz iść. Ja jestem na wydziale podstaw techniki na matmie i jest super, wykładowców to my mamy naprawdę super! Mają fajne podejście do studentów, dobrze tłumaczą, a że nasz rok nie jest zbyt liczny to doskonale nas znają :) Uczelnie jak najbardziej polecam!!!!

  Anetka
  Matematyka i ekonomia
  03-07-2018
 • Dobrze mi się studiowało, przede wszystkim nauczyłem się uczyć i rozwijać, prace zacząłem 3 dni przed obroną. Skorzystałem z ogłoszenia na portalu biura karier studenckich. Nie doświadczyłem problemu znalezienia pracy.

  Romek
  Elektrotechnika
  15-01-2018