Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Galeria lubelskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Lubelska (PL). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Eryk
  Technologie internetowe i bazy danych

  Pierwszy rok to głównie matma i przedmioty związane ze środowiskiem. Zajęcia wydziałowe najczęściej zalicza się poprzez samą obecność i jakąkolwiek aktywność. Na uczelni działa bardzo dobrze Koło naukowe "Ogniwo". Myślę, że naprawdę warto się na nie zapisać i uczestniczyć w spotkaniach. Atmosfera na uczelni jest luźna, przyjazna, nie ma powszechnego wyścigu szczurów jak na “prestiżowych” uczelniach. Jeśli chodzi o mieszkanie - akademiki średnio kosztują ok. 400 zł/pokój, a mieszkania mniej więcej 1500 zł. Dojazd na uczelnię jest super, komunikacja miejska działa prężnie, autobusy są dość często.

  03-01-2024
 • Tomasz
  Budownictwo

  Podczas sesji trzeba się liczyć z dużą ilością wkładu własnego, a z roku na rok tej nauki jest coraz więcej i dochodzą zaawansowane przedmioty zawodowe. Dzięki temu można śmiało stwierdzić, że poziom zajęć jest wysoki, choć to oczywiście zależy od przedmiotu oraz prowadzącego. Ale generalnie podejście do studentów jest raczej w porządku. Na uczelni działa sporo kół naukowych, biblioteka uniwersytecka jest dobrze zaopatrzona. Mieszkam w Lublinie, więc nie miałem okazji korzystać z akademika czy wynajmować mieszkania. Aczkolwiek wokół kampusu są 4 akademiki, a z opinii kolegów mieszka się tam bardzo dobrze. Na uczelnię też łatwo dojechać, komunikacja jest dobrze zorganizowana, przystanek pod kampusem.

  05-12-2023
 • Krzysiek
  Inżynieria biomedyczna

  Podczas 1-szego roku studenta zalewa masa przedmiotów z różnych dziedzin, a co za tym idzie jest ogrom nauki. Te najtrudniejsze i momentami zbędne potrafią mocno zniechęcić do dalszej nauki. Najlżejszy był dla mnie drugi i trzeci rok, choć na każdym semestrze zawsze znajdzie się jakiś trudniejszy przedmiot. Niestety obrona pracy dyplomowej i proces pisania na uczelni to kpina. Oczywiście wszystko zależy od prowadzącego, ale zachowanie niektórych pozostawię bez komentarza. Mimo to można trafić na elokwentnych i cudownych wykładowców. Co do mieszkania można je znaleźć w zakresie cenowym od 1200 do 1600 zł naprzeciwko budynku uczelni. Z kolei w akademikach koszty zależą od rodzaju pokoju.

  16-11-2023
 • Monika P.
  Zarządzanie

  Jestem studentką studiów niestacjonarnych na III roku. Wybrałam tę uczelnie całkiem przypadkiem m, lecz pomimo różnych opinii jestem bardzo zado owolona. Atmosfera fajna, zajęcia prowadzone są w sposób bardzo przystępny. Nie jest nudno. Bra ak przedmiotów zapychaczy, tylko niezbędna wiedz za. Prowadzący są raczej mile nastawieni do stud denta. Ludzie z roku różni, zależy na kogo si� ę trafi, ale ogólnie sympatyczni. Jednak zanim z zdecyduje się ktoś na Zarządzanie niech się le epiej zastanowi, czy faktycznie chce pracować w t tym zawodzie.

  23-10-2023
 • Partycja z Zamościa
  Budownictwo

  Jestem obecnie studentką ostatniego roku na kierunku Budownictwo. Te pięć lat uważam za dobrze wykorzystane. Poznałam tutaj fantastyczne osoby, z którymi mam nadzieję utrzymać również kontakt po studiach. Przedmioty wymagające, trzeba poświęcić sporo czasu, aby zdać wszystkie egzaminy i wykonać zlecone projekty. Wykładowcy prowadzą zajęcia w sposób bardzo przystępny. Jestem trochę rozczarowana ofertą pracy dla absolwentów. Po studiach inżynierskich nie otrzymałam ich zbyt wielu. Nie zrażam się, ale sądzę, że będzie trudno znaleźć dobrą pracę po ukończeniu tego kierunku. Mam nadzieję, że się mylę.

  17-05-2023
 • Oskar z Rzeszowa
  Mechatronika

  Jestem studentem III roku na kierunku Mechatronika. Sam nie wiem, dlaczego wybrałem ten kierunek, coraz częściej się nad tym zastanawiam. Pierwszy rok studiów, jak dla mnie był najtrudniejszy, najwięcej nauki. Głównie przedmioty przesiewowe, których celem jest redukcja ilości przyjętych studentów. Obecnie nie ma zbyt wiele nauki, zajęcia prowadzone są na zasadzie zakuć, zdać, zapomnieć. Jednak osoby, które wkładają więcej pracy w zdobywanie wiedzy również świetnie się tutaj odnajdą. Prowadzący sympatyczni, niezbyt wymagający. Mieszkam na mieszkaniu, tuż obok uczelni. Polecam to rozwiązanie.

  05-04-2023
 • Kaśka O.
  Inżynieria biomedyczna

  Rzeczywistość jest bardzo brutalna. Znaleźć pracę w zawodzie jest bardzo trudno, wielu pracodawców nie wie nawet czego dotyczy kierunek. Inżynierię biomedyczną wybrała z ciekawości. Uczelnia zachwalała swój nowy, prestiżowy kierunek. Więc zdecydowałam się. Czy żałuję? Oczywiście, że nie. Dużo nauki, na początku sporo przedmiotów ogólnych, później zaczyna się robić zdecydowanie ciekawiej. Atmosfera fantastyczna. Przyjaźni ludzi, z którymi można fajnie poimprezować. Niestety jest też duża rywalizacja pomiędzy studentami. Wykładowcy, jedni wyrozumiali, z dużym zaangażowaniem prowadzą zajęcia, inni całkiem olewający je. Jak wszędzie plusy i minusy, ale ogólnie polecam.

  22-03-2023
 • Robson
  Budownictwo

  Nauki jest sporo, w mojej ocenie dużo więcej niż w liceum. Trzeba się przykładać już od pierwszego roku. Potem mam wrażenie, że nauki jest jeszcze więcej. wykładowcy reprezentują wysoki poziom, także w tej materii nie można być zawiedzionym. Z większością wykładowców idzie się dogadać. Tylko niektórzy utrudniają trochę życie i lubią się troszeczkę popastwić nad studentami, ale to są niechlubne wyjątki. perspektywy pracy są całkiem niezłe, ale na początku pewnie jakiś cudów nie będzie. Warto po studiach zrobić sobie dodatkowe uprawnienia. To procentuje. Żeby nie było, że tylko nauka i nauka, trochę czasu wolnego na rozrywkę też można wygospodarować.

  17-02-2022
 • Robert
  Informatyka

  Studiuję informatykę na Politechnice Lubelskiej i naprawdę polecam ten kierunek. Na pewno jest dużo bardziej przyszłościowy niż inne na tej samej uczelni. Choć jest sporo zajęć, to już od drugiego semestru pracuję prawie na cały etat w zawodzie i bez problemu łączę naukę z pracą. Nawet udaje mi się mieć stypendium naukowe, choć praktycznie nie chodzę na wykłady. Uczę się samodzielnie z książek, chodzę na ćwiczenia, stawiam na praktyczne umiejętności, bo sporo teorii to wiedza niepotrzebna. Teraz planuję przenieść się na studia zaoczne, bo łatwiej mi będzie ogarniać obowiązki zawodowe. Uważam, że studia dają nam jakieś podstawy, ale sporo trzeba robić samodzielnie, działać i rozwijać się. Jeśli ktoś nie robi nic poza chodzeniem na zajęcia, może mieć kłopot z szukaniem pracy po studiach. Sporo moich znajomych z roku nie pracuje i dopiero na stażu będą mieli kontakt z praktycznym zawodem. Dla mnie to za mało, dlatego od samego początku postawiłem na naukę połączoną z pracą i uważam, że jest super.

  07-10-2021
 • Czarek
  Informatyka

  Studiuję na 5 roku informatyki dziennie. Mam kolegę , który studiuje na polibudzie w Warszawie również informatykę i porównywaliśmy sobie programy. Z tego co widzieliśmy to wszystko jest bardzo podobnie. No może niektóre kwestie w Warszawie omawiają trochę szerzej, czyli troszeczkę bardziej ambitnie. Mniej więcej od roku pracuje. Studia oczywiście, że dały mi trochę teorii, trochę też dyscypliny i niedługo mam nadzieje również dyplom. Muszę Wam powiedzieć, że fachu jako takiego nauczycie się w pracy. Na początku w pracy miałem dość ciężko bo wszystko było dla mnie nowe a liczył się termin. Teraz już się ogarnąłem i w sumie jest ok. Na początku misicie się na maksymalnie przyłożyć i na uczelni i w pracy. A pózniej to już macie z górki.

  05-05-2021
 • piotrek
  Zarządzanie

  Wybrałem polibudę choć nie przepadam w szczególności za studiami technicznymi. Trochę mnie zaskoczyło, że tutaj prowadzony jest taki kierunek jak zarządzanie. Studiuję niestacjonarnie. Jak do tej pory to jestem bardzo zadowolony. Wykładowcy są z ikrą z poczuciem humoru i dość kompetentni. Jak dla mnie wykłady są prowadzone w ciekawy sposób i nie ma tylko teoretycznej nudy, ale omawiane są konkretne case study. Myślę, że spokojnie można tutaj dostać nase konkretnej wiedzy. Nie spotkałem się z jakimś zadęciem ze strony wykładowców. Raczej w większości to bardzo normalni ludzie.

  01-04-2021
 • Olek
  Mechanika i budowa maszyn

  hmm zastanawiam sie jakie informacje konkretnie mogą interesować kandydatów :D jesli chodzi o sama uczelnie to jest raczej przychylna studentom i nie robi problemow zazwyczaj, ale wiadomo różnie bywa... jak wszędzie mi sie studiuje w bardzo dobrze, ale jakimis glebszymi pobudkami sie nie kierowalem wybierajac ta uczelnie jedynie bliskosc miejsca zamieszkania :D uczelnia jest jak najbardziej spoko:D

  25-02-2019
 • Kasia
  Mechanika i budowa maszyn

  Powiem tak, jeżeli chcesz się dużo uczyc i czegoś dię nauczyc to polecam. Część wykładowców to żart, ale to chyba wszędzie jest tak :D organizacyjnie to też zwykle żart, tylko pani w dziekanacie to do rany przyłóż kobieta. Gdybym miała wybierać studia drugi raz to raczej nie zmieniłabym wyboru, wybrałabym Politechnikę Lubelską. znaczy to jest tylko z punktu widzenia wydziału mechanicznego, może na innych wydziałach jest ciut inaczej, ciut lepiej

  22-02-2019
 • Żaneta
  Elektronika

  Cześć :D Moim zdaniem Politechnika Lubelska to dobra uczelnia, zajęcia są prowadzone w bardzo ciekawy sposób, z prowadzącymi łatwo się dogadać i wszystko według mnie prosperuje tam dobrze :) ja jestem na pierwszym roku wiec zbyt dużo nie jestem w stanie powiedzieć, ale po pierwszym semestrze jestem bardzo zadowolona i nie widzę żadnych wad tej uczelni ;) polecam serdecznie :)

  20-02-2019
 • Michał
  Informatyka

  Moja historia może wiele osób zaskoczyć, bo przed podjęciem studiów mieszkałem w Warszawie, więc pojawia się oczywiste pytanie "dlaczego nie PW?". Otóż wyjaśniam, gdy przygotowywałem się do matury mój znajomy był na drugim roku na PL i ciągle słyszałem "przeprowadź się do lublina" "są świetni wykładowcy" "nigdzie nie zdobędziesz takiej wiedzy jak u nas" i tak mi to wbijał do głowy, że ostatecznie zrezygnowałem z wielkiej kariery na PW i wybrałem lublin. Rodzina prawie zawału dostała, znajomi patrzyli jak na dzikusa, bo spokojnie mógłbym się dostać na każdą warszawską uczelnię. Czy żałuję? NIE! spędziłem tu na razie 1,5 roku, ale to był krok milowy w porównaniu z moją dotychczasową wiedzą, na początku miałem ochotę płakać i krzyczeć, matematyka którą miałem w liceum teraz wydawała mi się poziomem dla dzieci, ale zacisnąłem pasa i wziąłem się do nauki, siedziałem godzinami, dniami, tygodniami i wałkowałem po 10 razy ten sam materiał, opłaciło się.. na 1 roku załapałem się na stypendium. Materiału cały czas jest dużo, ale im dłużej tu jestem tym lepiej radzę sobie z nauką i nauczyłem się słuchać i przyswajać wiedzę efektywnie. Pomogli wykładowcy i znajomi z uczelni, którym jestem dozgonnie wdzięczny.

  14-02-2019
 • Anetka
  Matematyka i ekonomia

  Cześć! Ogólnie to nie narzekam na politechnike Lubelską, no ale to wszystko zależy na jaki wydział chcesz iść. Ja jestem na wydziale podstaw techniki na matmie i jest super, wykładowców to my mamy naprawdę super! Mają fajne podejście do studentów, dobrze tłumaczą, a że nasz rok nie jest zbyt liczny to doskonale nas znają :) Uczelnie jak najbardziej polecam!!!!

  03-07-2018
 • Romek
  Elektrotechnika

  Dobrze mi się studiowało, przede wszystkim nauczyłem się uczyć i rozwijać, prace zacząłem 3 dni przed obroną. Skorzystałem z ogłoszenia na portalu biura karier studenckich. Nie doświadczyłem problemu znalezienia pracy.

  15-01-2018