Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

20-816 Lublin

ul. Choiny 2

tel.:

81 740 72 40, 81 740 25 04

ikonka email do uczelni

info@wssp.edu.pl

infoenglish@pol.edu.pl

Opinie o uczelni (7)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Ania
  Kosmetologia

  Dużym minusem tej uczelni jest jakość pracy dziekanatu, który jest jakby państwem w Państwie. Najlepiej nic nie chcieć, nie przychodzić i o nic się nie pytać. Sam program studiów jest ok. Są przedmioty podstawowe takie jak anatomia, fizjologia, biologia czy farmakologia. A także mniej związane ze studiami kierunkowymi, ale poszerzające horyzont takie jak marketing, zarządzanie czy rozwój osobisty. Rozwój osobisty zresztą przyda się nie tylko w zawodzie, ale i w życiu osobistym. Studiuję kosmetologię w trybie niestacjonarnym, zajęcia mamy co drugi weekend, w sobotę i w niedzielę. Grupy są trochę duże, bo po 30 osób, na szczęście grupy w laboratoriach są po 15 osób. Mocnym plusem tego kierunku jest osoba Pani Dziekan, która za każdym razem stara się pomóc studentowi jak tylko może. Uczelnia ma pewne braki w wyposażeniu i mogła by być trochę bardziej dofinansowana

  28-01-2022
 • Spartakus
  Fizjoterapia

  Szkoła jak szkoła, nie jest zła. Ja studiuje tutaj fizjoterapie. Zdarzają się niedociągnięcia, typu wykład jest obowiązkowy a wykładowca nie przychodzi innym razem plan zmienia się z dnia na dzień. Takie przypadki nie zdażają się jednak zbyt często. Panie w dziekanacie mogły by być trochę milsze to fakt. W końcu to uczelnia komercyjna, a studenci przynoszą w zębach gotóweczkę. Warto dodać, że na uczelni jest sporo Ukraińców, ale już przyzwyczaiłem się do tego. Poziom wykładowców jest naprawdę różny jedni przygotowują slajdy i robią wykłady trochę na odwal się inni mają więcej pasji i talentu dydaktycznego. Ja z uczelnią nie miałem jakiś szczególnie negatywnych momentów. Studia na kierunku fizjoterapia podobają mi się. Zaplecze uczelnia ma całkiem dobre , nie jestem rozczarowany, choć mogło by być trochę więcej zajęć praktycznych.

  12-02-2021
 • Reklama - Politechnika Lubelska (PL)

 • Natalia
  Fizjoterapia

  Nauka na WSSP jest różna w zależności od wybranego kierunku. Widać spore różnice pomiędzy chociażby fizjoterapią a filologią. Na fizjoterapii zatrudnieni są naprawdę dobrzy wykładowcy z uprawnieniami i wiedzą. W przypadku filologii jest już gorzej, zdarzają się nauczyciele, którzy uczą przedmiotów, do których nie mają uprawnień. Słyszałam natomiast, że zarówno pod względem poziomu nauki, jak i atmosfery, fajna i zachęcająca jest kosmetologia. Studenci mogą liczyć na wykładowców, dziekana, a także mają dobrze wyposażone pracownie. Kiepskim miejscem jest natomiast dziekanat, choć pewnie podobnie jest na każdej innej uczelni. Panie w dziekanacie nie są zbyt sympatyczne i traktują nas studentów jak zło konieczne. Uważam, że powinny być nieco bardziej przyjazne do studentów, którzy w końcu płacą za naukę i mogą wymagać choć odrobiny szacunku.

  03-02-2021
 • Agnieszka
  Biologia

  Studiuję na WSSP już od trzech lat i po tym czasie mogę z pewnością stwierdzić, że po raz drugi też wybrałabym właśnie tę uczelnię. Na przestrzeni lat trafiali się różni wykładowcy i różne przedmioty, do niektórych trzeba było się naprawdę przyłożyć, żeby zdać. Choć studia są płatne, nie mamy żadnej taryfy ulgowej i nieprawdą jest, że wystarczy płacić czesne, żeby bezproblemowo przejść przez wszystkie egzaminy i zaliczenia. Można też spotkać się z negatywnymi opiniami dotyczącymi opłat za studia. Wydaje mi się jednak, że pochodzą one od osób, które same nie wiedzą, co podpisują. Przed rozpoczęciem nauki dostaje się umowę do podpisania i tam jest dokładnie wyszczególnione, jakie są kwoty za każdy semestr. Opłaty nie zmieniają się w czasie trwania studiów i takie, jak w umowie są aż do końca. Ogólnie jestem ze studiów zadowolona, nawet jak nie wszystko mi się podoba, to mam świadomość, że niektóre problemy są takie same na wszystkich uczelniach. Nie ma więc co narzekać.

  21-01-2021
 • Greg
  Filologia angielska

  Naukę w WSSP w Lublinie na kierunku filologia angielska wspominam bardzo dobrze, przede wszystkim ze względu na świetną kadrę młodych i dynamicznych wykładowców, pod kierownictwem prof. Jerzego Kutnika. Osoby, które najmilej wspominam, i które zapadły mi szczególnie w pamięć to dr Bartosz Wójcik, dr Małgorzata Paprota, mgr Mateusz Durczak, dr Justyna Galant, mgr Magdalena Hebda i dr Agnieszka Bryła-Cruz. Każda z tych osób miała swoją pasję, a poza tym byli świetnymi specjalistami i znawcami języka oraz kultury. Dzięki zajęciom u wymienionych osób nie miałem problemu ze zdaniem egzaminów na magisterskie studia filologiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Jedynym minusem studiów był fakt, że szkoła przyjmuje studentów niemających często podstawowej znajomości języka co zaniżało poziom w trakcie pierwszego roku studiów. Jeżeli chodzi o perspektywę znalezienia pracy po ukończeniu WSSP, to uważam, że jest taka sama jak po ukończeniu większości uczelni w Polsce, może z wyjątkiem kilku tych najbardziej znanych jak UW czy UJ. Podczas studiów na WSSP poznałem kilku aktywnych już w tamtym czasie nauczycieli, co spowodował moje zainteresowanie tym zawodem i w rezultacie doprowadziło do podjęcia pracy w gimnazjum. Wiedza i znajomość języka angielskiego jaką nabyłem podczas trzyletnich studiów na WSSP pomogły mi znaleźć pracę, w której na co dzień wykorzystuję język angielski, w jednej w największych firm IT, gdzie pracuję od ponad pięciu lat.

  19-10-2018
 • Asia
  Ekonomia

  Powiem tak przychodząc na ta uczelnię nie liczyłam na zbyt wiele. miałam już licencjat z KULu i chciałam w mairę szybko i bezboleśnie połączyć magisterke z pracą na etacie. I to mi się udało, ale szkoła mnie pozytywnie zaskoczyła. Inwestuje w rozwój studenta, jakbym wiedziała wcześniej o możliwości studiów 2+1 to bym nie szła na moją poprzednią uczelnię. Dwa lata studiujesz w POlsce a rok w Angli super sprawa. Jest możliwość uzyskania dwóch dyplomów. Wykładowcy wymagający to fakt, nie ma lekko, ale jak widzą, że pracowałaś pfrzez cały rok i nagle coś nie wyszło to pójda na rękę. Koleżanka się rozchrowała orzed sesją i wszystko jej się posypało a przez cały rok wzorowa studentka same 5 , więc wykładowca od razu jak zobaczył jej zaliczenie, powiedział, że nie ma szans, żeby miała taką ocenę i zapraszam za parę tygodni jak się poczuje lepiej na poprawę., Takie podejśćie nie jest często spotykane. Jeśli chodzi o dziekanat to różniej, ja nie miałam doczynieniea z niemiłymi paniami, ale bywa różnie jak to w każdej administracji

  04-10-2018
 • Bartosz
  Filologia angielska

  Moja opinia o WSSP jest pozytywna, za moich czasów kadra była bardzo profesjonalna. Trafiłem na świetnych ludzi, którzy zarażali pasją i chętnie dzielili się swoim doświadczeniem. Bardzo miło wspominam również samą okolicę, w Lublinie byłem tylko na czas studiów, ale do tej pory chętnie wracam kiedy tylko mam możliwość. Jeśli chodzi o perspektywy pracy po ukończeniu, to pracowałem (i nadal pracuję) w zawodzie jeszcze przed otrzymaniem dyplomu. Sądzę, że to nawet lepiej niż dobrze.

  30-05-2018