Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim - zasady rekrutacji na rok 2023/2024

Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim - zasady rekrutacji na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim na rok 2023/2024


Przed rozpoczęciem poszukiwań przyszłej uczelni i kierunku studiów, należy sprawdzać regulaminy przyjęć na studia, ponieważ mogą się one różnić pomiędzy uczelniami w kwestii zasad rekrutacyjnych.

Najświeższe komunikaty i regulacje dotyczące naboru na nowy rok akademicki znaleźć można na stronie - zasady rekrutacji - Uniwersytet Łódzki, podawane są tam aktualne zasady przyjęć i harmonogramy.

Uniwersytet Łódzki, prowadzi nabór studentów na kierunek Ekonomia, stosując reguły postępowania rekrutacyjnego, stosowane w większości ośrodków uniwersyteckich.

budynek
wydział ekonomiczny UŁ

 

Studia I i II stopnia


Maturzyści i kandydaci na kierunek Ekonomia na studia I stopnia licencjackie, przystępują do rekrutacji na zasadach rankingowych, uwzględniających punktację za wyniki uzyskane na maturze.

Punktacją objęte są przedmioty: język obcy nowożytny, matematyka, geografia, historia, WOS, informatyka.

Dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich lub magisterskich, kandydujących na kierunek Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim, stosowana jest zasad kolejności zgłoszeń i złożenia kompletu dokumentów, w przypadku dużej liczby chętnych, może zostać wprowadzony ranking średniej ocen.

 

Opinie o Uniwersytecie Łódzkim


Dobrym źródłem ciekawych informacji, ukazującym życie na uczelni, są opinie i uwagi samych studentów, które znajdziesz tu – Uniwersytet Łódzki – opinie, uczelnia widziana z perspektywy osób uczących się i szczere opinie mogą mieć decydujące znaczenie dla kandydata podczas poszukiwań swojego przyszłego ośrodka akademickiego.

studenci
UŁ Łódź

 

Opis studiów na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim


Nauka na kierunku Ekonomia Uniwersytetu Łódzkiego, pomaga zrozumieć zasady panujące w rzeczywistości społeczno-gospodarczej współczesnego rynku, mechanizmy wyborów i decyzji s skali makro i mikro, zależności polityczne i gospodarcze wyborów dokonywanych przez przedsiębiorców czy analizowania i prognozowania przemian gospodarczych.

Nauka na kierunku Ekonomia, przygotowuje absolwentów do przyszłej pracy ekonomisty, specjalisty ds. doradztwa finansowego i inwestycyjnego, bankiera, pracownika marketingu, reklamy czy analityka biznesu.

Zasady rekrutacji na studia na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim na rok 2023/2024
Zasady rekrutacji na studia na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim na rok 2023/2024

 

Czego się nauczysz?


Program studiów na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim, pozwala zdobyć szeroka wiedzę między innymi z zakresu zrównoważonego rozwoju gospodarczego, inwestycji kapitałowych, procesów zachodzących na rynkach finansowych czy obrotu krypto walutami.

Wśród realizowanych w toku studiów przedmiotów można znaleźć takie jak np.:

 • Mikroekonomia,
 • Historia ekonomii,
 • Matematyka,
 • Podstawy prawa,
 • Podstawy komunikacji społecznej,
 • Makroekonomia,
 • Rachunkowość i finanse przedsiębiorstw,
 • Socjologia,
 • Techniki informatyczne,
 • Zarządzanie i marketing,
 • Język obcy.

Więcej o kierunku: Program studiów na kierunek ekonomia na Uniwersytecie Łódzkim.

 

Zobacz również:

- Informacje o kierunku Ekonomia na 4 uczelniach w Łodzi

Informacje o kierunku Rachunkowość na 9 uczelniach w Łodzi

 


Data publikacji: 04.07.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Ekonomia w Łodzi

Inne uczelnie z kierunkiem Ekonomia w innych miastach