Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Architektura na Politechnice Łódzkiej – rekrutacja na rok 2023/2024

Architektura na Politechnice Łódzkiej – rekrutacja na rok 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku architektura na PŁ na rok 2023/2024


Politechnika Łódzka w swojej ofercie edukacyjnej proponuje między innymi kierunek architektura. Najważniejsze informacje o naborze dostępne są pod adresem zasady rekrutacji PŁ, a szczegółowy harmonogram znajdziesz pod tym linkiem..


Każdego roku uczelnia wprowadza pewne zmiany związane z przyjęciami. Najważniejsze aktualności rekrutacyjne można znaleźć na oficjalnej stronie politechniki. Kandydaci powinni tym samym regularnie sprawdzać informacje dostępne w serwisie. Warunkiem przyjęcia są wyniki egzaminu maturalnego oraz zdany egzamin wstępny.

BbudynekPŁ
chlopaki


Studia na kierunku architektura na Politechnice Łódzkiej 

 

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: studia I-ego stopnia

Czas trwania: 4 lata

Uczelnia przy rekrutacji na studia bierze pod uwagę wynik na egzaminie maturalnym z przedmiotów: matematyka i język obcy. Jednakże na etapie postępowania rekrutacyjnego sprawdza również uzdolnienia plastyczne kandydata. Pozytywny wynik w przypadku obu kryteriów pozwala na rozpoczęcie studiów na kierunku. 


Opinie o Politechnice Łódzkiej


Witryna Politechnika Łódzka – opinie umożliwia zapoznanie się z ocenami dotyczącymi uczelni. Dzięki stronie możesz poznać najważniejsze kwestie związane z poziomem nauczania oraz atmosferą panującą na uczelni, co stanowi niezwykle wartościową dla wszystkich kandydatów wiedzę. Wśród opinii warto szukać przede wszystkim tych odnoszących się do kierunku architektura.

wykladPŁ
projektwystawaPŁ


Opis studiów na kierunku architektura na Politechnice Łódzkiej


Kierunek architektura kierowany jest do osób o zdolnościach plastycznych, które pragną brać udział w tworzeniu projektów zróżnicowanych obiektów architetkonicznych. Studenci Politechniki Łódzkiej w trakcie edukacji zdobywają wiele zróżnicowanych kompetencji z różnych obszarów i są w stanie tworzyć projekty zgodne z obowiązującym prawem i zasadami architektonicznymi. Do dyspozycji studentów pozostają nowoczesne narzędzia projektowania 3D , które dodatkowo wspomagają ich pracę nad rozwiązaniami informatycznymi w swoim zawodzie.

W efekcie są świetnie przygotowani do podjęcia w przyszłości zatrudnienia w biurach architektonicznych, a nawet do prowadzenia własnej pracowni. Politechnika Łódzka w kompleksowy sposób dostosowuje studentów do wymagań rynku pracy.

planyarchitektonicznePŁ
projektkobietaPŁ


Czego się nauczysz?

Projektowanie instalacji budowlanych to podstawowa umiejętność każdego architekta, lecz jego wiedza nie kończy się tylko na tym! Uczelnia prowadzi zajęcia z planowania przestrzennego, z konserwacji zabytków, historii architektury i architektury krajobrazu. Z kompetencji mniej oczywistych, absolwenci mogą szczycić się znajomością prawa budowlanego oraz ekonomiki procesów inwestycyjnych. Są kompleksowo przygotowani do prowadzenia i projektów indywidualnych, i tych urbanistycznych. 

Po więcej informacji na temat programu nauczania sięgnij w zakładce Program studiów na kierunku Architektura na Politechnice Łódzkiej.

 

To może wydać ci się ciekawe :

Informacje o kierunku Architektura na 6 uczelniach w Łodzi

Informacje o kierunku Ochrona Środowiska na 4 uczelniach w Łodzi

Pozostałe kierunki na Politechnice Łódzkiej


Data publikacji: 26.06.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Architektura w Łodzi

Inne uczelnie z kierunkiem Architektura w innych miastach