Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Akademia Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie Uczelnia Państwowa. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Michał
  Bezpieczeństwo wewnętrzne

  Wiele przedmiotów po pierwszym roku zaliczyłem ledwo, jakoś nie mogę dojść do ładu z tą zdalną nauką. Mam nadzieje, że od nowego roku będzie lepiej i będę bardziej zadowolony. Szkoda, że tak mało osób tutaj studiuje i nie ma jak z kim zagadać czy się spotkać na piwku. Ogólnie organizacja zajęć też nie jest najgorsza ale jakoś za dużo jak dla mnie tych teoretycznych przedmiotów.

  20-07-2021
 • Bartek
  Fizjoterapia

  Studiuję fizjoterapie na studiach 5 letnich. Kiedyś można było studiować fizjoterapię 3 lata i uzyskać dyplom licencjata. Od jakiegoś czasu to się pozmieniało i dyplom fizjoterapeuty można uzyskać dopiero po 5 latach. Chodzi o to, że jest to zawód z branży medycznej i żeby dopuszczać do niego ludzi lepiej przygotowanych. Nie do końca uważam, że to ma sens bo i tak praktyka jest podstawową kompetencją. Praktyki po skończeniu studiów są obowiązkowe i trwają 6 miesięcy.  Sama Uczelnia jest pozytywna. Ludzie kompetentni i na ogół mili. Są to praktycy, którzy pracują w szpitalach lub prywatnych gabinetach. Wielu wykładowców uczy też w Poznaniu na AWF czy UMEDzie.

  04-03-2021
 • Reklama - Wyższa Szkoła Logistyki (WSL)


 • Grzegorz
  Informatyka biznesowa

  Cześć Wam Studiuję informatykę na PWSZ na studiach I stopnia i uzyskałem licencjata. Kontynuowałem naukę na PP i myślałem że będą spore różnice między tymi uczelniami. Na początku na PWSZ trzeba się było tego nagimnastykować, żeby pozaliczać wszystkie wszystkie egzaminy w pierwszym terminie a powiem Wam, że i tak się nie udało. Na PP też trzeba było przysiąść do sesji ale udało mi się zaliczyć studia bez ani jednej poprawki. Oczywiście w same 5 i 4 nie celowałem. Z perspektywy czasu powiem Wam, że pomiędzy tymi uczelniami nie ma jakiejś przepaści w poziomie nauczania. Zawsze się trafia czarne owce wśród wykładowców, albo wałkowanie przedmiotów, które specjalnie w przacy się nie przydają jak elektronika na przykład. Zaletą może PWSZ jest fakt, że jest bardziej kameralna dzięki temu jest lepszy kontakt w wykładowcami. Są również wykładowcy którzy pracują na obu tych uczelniach.  

  26-02-2021