Galeria wielkopolskie
Galeria wielkopolskie
Galeria wielkopolskie
Galeria wielkopolskie
Galeria wielkopolskie
Galeria wielkopolskie
Galeria wielkopolskie
Galeria wielkopolskie
Galeria wielkopolskie
Galeria wielkopolskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Krzysiek
  Ratownictwo medyczne

  Hej. Studiowałem ratownictwo medyczne niestacjonarnie. Mieliśmy 15 zjazdów w semestrze. Chociaż w harmonogramie mieliśmy zapisane że zjazdów będzie 12. Wiem, że na innych uczelniach jest mniej zjazdów. Dodatkowym minusem było to, że w weekendy sklepik był zamknięty gdyż większość osób studiuje stacjonarnie w tygodniu. Trzeba było przygotowywać własny suchy prowiant. Miałem ochotę zjeść jakiś ciepły posiłek, ale to niestety było tylko w strefie marzeń. Uczelnia jak uczelnia niektórzy wykładowcy zaangażowani inni przychodzili odbębnili coś ze slajdów i tyle. Sporo przedmiotów ogólnych nie związanych z medycyną. Miałem wrażenie na pierwszym roku, że te przedmioty to takie zapychacae.

  19-02-2021
 • Maryla
  Pielęgniarstwo

  Skończyłam Akademię Kaliska na kierunku pielęgniarstwo. Plan studiów od pierwszego roku przygotowuję do zawodu. Podstawy pielęgniarstwa zaczynają się już na 1 roku. Oprócz tego spotkacie się z takimi przedmiotami jak genetyka, anatomia, fizjologia. Będzie też trochę przedmiotów ogólnych typu socjologia, psychologia czy pedagogika. Jest również dużo praktyk. Szkołę ceniam w porządku. Z większościa wykładowców nie ma problemów się dogadać. Niektórzy studenci wymiękli po praktykach, ale też nie do końca wiem czego oni się spodziewali. To jest taki rodzaj pracy w którym mamy do czynienia często z ludzmi starszymi, którzy mają swoje zaburzenia. Ja się czegoś takiego spodziewałam w związku z tym nie byłam zawiedziona. Teraz pracuję w zawodzie. I powiew tyle, że problemów ze znalezieniem pracy wtym zawodzie większego nie ma.

  12-02-2021