Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Studia / Uczelnie w Bielsku-Białej - 6 uczelni

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Bielsko-Biała

Uczelnie publiczne i niepubliczne w Bielsku-Białej

Uczelnie publiczne w Bielsku-Białej


Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej jest aktualnie jedyną publiczną szkołą wyższą w regionie podbeskidzkim. Powstała ona z przekształcenia Filii Politechniki Łódzkiej. Uczelnia kształci na 5 wydziałach - na 24 kierunkach I oraz II stopnia o profilu technicznym, społecznym i humanistycznym. Ponadto ATH prowadzi również rekrutację na studia podyplomowe oraz posiada własną Szkołę Doktorską.

Dodatkowo ATH bierze udział w programie Erasmus+, DAAD czy NAWA, które oferują wymianę studencką. Całość dopełnia wykwalifikowana kadra nauczycieli akademickich, sukcesywnie nauczających kolejne pokolenia absolwentów ATH w Bielsku-Białej.

Zobacz więcej: Kierunki studiów na ATH w Bielsku-Białej.

Uczelnie niepubliczne w Bielsku-Białej


Bielska Wyższa Szkoła im Józefa Tyszkiewicza to uczelnia, która w głównej mierze stawia na nowoczesne metody kształcenia. Wśród kierunków studiów, jakie proponuje, znajduje się architektura wnętrz, kosmetologia oraz zarządzanie.

Kierunki na uczelni dostosowane są do obecnie panującego zapotrzebowania na rynku pracy. Doskonała atmosfera w kameralnych, małych grupach pozwala studentom na bardziej efektywną naukę. Uczelnia dysponuje bardzo dobrze wyposażonym zapleczem dydaktycznym. Wykwalifikowana kadra wykładowców oraz  idealnie wyposażone pracownie z pewnością pomogą w doskonaleniu przyswajanej wiedzy.

Zobacz więcej: Oferta kształcenia Bielskiej Szkoły Wyższej.


Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku-Białej oferuje studia stacjonarne na kierunkach administracja, pedagogika, zarządzanie oraz bezpieczeństwo wewnętrzne. Jest to uczelnia niepubliczna, gdzie studiuje ponad tysiąc studentów. Dzięki kameralnej atmosferze i doskonale wyposażonym pracowniom każde zajęcia odbywają się w sposób profesjonalny.

Uczelnia zapewnia swoim studentom nauczanie na kierunkach, które są dopasowane do potrzeb rynku pracy i pracodawców. Szkolenia oraz kursy z pewnością pozwalają na zdobycie jak największej wiedzy z danej dziedziny, oraz poszerzanie swoich kwalifikacji. 

Zobacz więcej: Oferta edukacyjna Wyższej Szkoły Administracji.


Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna jest uczelnią niepubliczną powstałą w 1997 roku. Wśród oferowanych kierunków znajdziemy anglistykę, germanistykę, zarządzanie, administrację. Wszystkie z tych kierunków w przyszłości zapewnią studentom znalezienie pracy w wybranym zawodzie.

Szkoła bardzo duży nacisk kładzie na naukę umiejętności praktycznych, a także dba o najwyższy poziom nauczania i zapewnia doskonałe standardy akademickie. Wszystkie praktyki zawodowe studenci mogą odbywać w firmach oraz instytucjach, z którymi współpracuje uczelnia.

Zobacz więcej: Kierunki studiów na WSEH w Bielsku-Białej.


Wyższa Szkoła Finansów i Prawa jest uczelnią niepubliczną oferującą studia magisterskie oraz licencjackie. Wśród dostępnych kierunków studenci znajdą finanse i rachunkowość I i II stopnia, prawo, informatykę, administrację oraz logistykę.

Na wszystkich z kierunków wykładowcy duży nacisk kładą na zdobywanie umiejętności praktycznych. Dzięki wysokiemu poziomowi nauczania uczelnia znajduje się w czołówce uczelni niepublicznych. Po skończonych studiach absolwenci nie mają najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy w danym zawodzie.

Zobacz więcej: Studia na Wyższej Szkole Finansów i Prawa.


Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Bielsko-Białej powstała w 1992 r. i oferuje studia niestacjonarne na kierunku informatyka. Są to studia inżynierskie dla osób, które swoją przyszłość wiążą z szeroko rozumianym kierunkiem informatyki.

Podczas siedmiosemestralnych studiów zaocznych studenci zdobywają niezbędną wiedzę oraz praktyki z poszczególnych działów informatyki. Poprzez modyfikacje i ciągłe udoskonalanie programu nauczania każdy z absolwentów kończących naukę na uczelni znajdzie zatrudnienie w firmach z branży IT.

Zobacz więcej: Nauka na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

Zobacz uczelnie na mapie w Bielsku-Białej