Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Bielska Wyższa Szkoła (BWS) im. Józefa Tyszkiewicza. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Małgorzata
  Kosmetologia

  W tym roku ukończyłam studia na kierunku Kosmetologia i śmiało mogę stwierdzić, że jeśli ktoś wiąże swoją przyszłość zawodową w branży beauty, to z pewnością warto wybrać właśnie to miejsce. Znakomita kadra – profesorowie ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Nauczyłam się od nich bardzo wiele, co zamierzam wykorzystać w zawodzie. Świetnym treningiem przed poważną pracą w salonie były zarówno zajęcia praktyczne jak i wyjazdy studyjne ośrodków SPA, hoteli, gdzie dużo nauczyłam się o zabiegach kosmetycznych. Osobiście praktyki znalazłam sobie sama, lecz uczelnia posiada pokaźną listę salonów z którymi współpracuje, więc nie ma z tym problemu. Uważam, że jest to bardzo dobra szkoła wyższa, ale oczywiście jak na każdych studiach – trzeba chcieć się czegoś nauczyć i być w tym konsekwentnym, a nie oczekiwać, że to zrobi się samoistnie.

  23-11-2022
 • Studentka kosmetologii
  Kosmetologia i stopnia

  W zeszłym roku skończyłam studia na kierunku kosmetologia (odnowa biologiczna) i jak w każdej uczelni są plusy i minusy, natomiast jeśli ktoś wybrał ten kierunek i wiąże przyszłość z kosmetologią, pracą w salonie czy w jakimś innym sektorze beauty, to naprawdę warto. Mnie przekonała kadra, profesorowie ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego od których wiele się nauczyłam, pozdrawiam prof Stojko, prof Moździerz. Lubiłam przedmioty praktyczne i uważam, że dają dobre podstawy. Bardzo ciekawe dla mnie były wyjazdy studyjne do wypasionych ośrodków SPA, Hotel Bania albo np. do Kliniki Sirka w BB gdzie poznawaliśmy lasery. Dla mnie osobiście wszystkie akcje typu modele zewnętrzne gdzie mogłam wykonywać zabiegi na kimś z zewnątrz, były bardzo ciekawe, potem praktyki to już same sobie załatwiałyśmy, ale też uczelnia ma sporą listę salonów z którymi współpracuje. Ten kierunek już chyba z 10 lat jest, a uczelnia jakoś będzie 30 lecie za niedługo obchodzić wiec nie jest to jakaś uczelnia, która nagle sie pojawiła, tylko już długo jest na rynku i ma swoją renomę. Ja polecam, ale trzeba chcieć się czegoś nauczyć, a nie oczekiwać, że każdy będzie wokół Ciebie skakał i pytał czy wszystko ok.

  13-04-2022
 • Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)


 • Beti
  Architektura wnętrz

  Hej jestem absolwentką tej uczelni. Same studia może do bardzo ciężkich nie należą. Od podstaw nauczą Cię tutaj jak posługiwać się programami graficznymi. Poznasz oczywiście tylko podstawy, czyli o wiele za mało żebyś mógł się tym posługiwać w pracy zawodowej. Powiedzmy takie 20 , pozostałe 80 % będziesz musiał nauczyć się sam. Wykładowcy nie robią jakiś wielkich problemów na egzaminach . Możesz się prześlizgnąć bez jakiegoś większego poziomu wiedzy. No może z praca dyplomową jest troszkę trudniej. Przynajmniej mój promotor sporo się mnie czepiał także miałam trochę dodatkowej roboty. Wiem jednak, że są też promotorzy z bardziej luzackim podejściem. Reasumując Uczelnie skończyłam, pracuje w zawodzie, ale większość rzeczy nauczyłam się już w trakcie pracy.

  12-04-2021