Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb


ikonka studia

Lista 36 kierunków studiów - Bielsko-Biała

st. - stacjonarne, niest. - niestacjonarne

Kierunki studiów w Bielsku-Białej - alfabetycznie

st. - stacjonarne, niest. - niestacjonarne

Kierunki studiów w Bielsku-Białej - tematycznie

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Bielsko-Biała

Jakie kierunki studiów są w Bielsku Białej?

Na Uczelniach w Bielsku Białej  masz do wyboru 37 kierunków studiów.

Jeżeli interesuję Cię informacja które kierunki studiów są najchętniej wybierane przez kandydatów to zobacz ranking najbardziej popularnych kierunków w Bielsku Białej, a jeśli chciałbyś się dowiedzieć jakie nowe kierunki wprowadzają uczelnie to zobacz nowe kierunki studiów w Bielsku Białej.

 

Najczęściej w ofercie edukacyjnej Szkół Wyższych w Bielsku Białej znajdują się:

 

Zarządzanie - na 3 uczelniach możesz studiować zarządzanie w Bielsku Białej

 

Dla kogo są studia na kierunku zarządzanie?

Studia na kierunku zarządzanie kierowane są przede wszystkim do osób, które chciałyby w przyszłości pracować na stanowiskach kierowniczych. Studia pozwalają zdobyć wiedzę z obszaru zarządzania zespołem i motywowania pracowników. Studenci w trakcie edukacji poznają skuteczne techniki pracy z innymi osobami i pozwalają na zdobycie bardzo szerokiego zakresu kompetencji miękkich.

Należy pamiętać, że samo zarządzanie zespołem nie należy do łatwych zadań. Znajomość skutecznych metod pracy z innymi osobami i umiejętność dostosowania się do konkretnej sytuacji są niezbędne do tego, aby móc rzetelnie wykonywać wszystkie powierzone zadania. Z tego też powodu warto podjąć studia w Bielsku Białej, które pozwolą na rzetelne przygotowanie się do pracy i pozwolą zdobyć szeroki zakres kompetencji z różnych obszarów, które z pewnością będą przydatne w pracy zawodowej.

Kompetencje wymagane w zawodzie to przede wszystkim:

 • Opanowanie,
 • Odporność na stres,
 • Umiejętność pracy w zespole,
 • Wielozadaniowość,
 • Odpowiedzialność.

Bezpłatne studiowanie zarządzania w Bielsku Białej jest możliwe na Akademii Techniczno-Humanistycznej.

 

 

Informatyka - na 3 uczelniach możesz studiować informatykę w Bielsku Białej

 

Dla kogo są studia na kierunku informatyka?

Informatyka to stricte techniczny kierunek studiów, który pozwala zdobyć wiedzę na temat naprawiania oraz eksploatacji nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Studia informatyczne są przeznaczone głównie dla osób, które świetnie radzą sobie z przedmiotami ścisłymi i posiadają odpowiednie kompetencje do tego, aby poradzić sobie z programem nauczania.

Studenci w trakcie edukacji poznają zarówno historię informatyki, jak i najnowsze trendy. Poznają tajniki obsługi najpopularniejszych systemów operacyjnych, programowania, tworzenia sieci informatycznych i wielu innych obszarów. Szeroki program kształcenia pozwala poznać wiele dostępnych ścieżek zawodowych i daje możliwość świetnego przygotowania się do podjęcia w przyszłości zatrudnienia w różnorodnych przedsiębiorstwach.

Cechy wymagane w zawodzie informatyka to:

 • Kreatywność,
 • Umiejętność pracy pod presją czasu,
 • Chęć stałego dokształcania się.

Dostępne specjalności na tym kierunku studiów to:

 • Inżynieria oprogramowania,
 • Internet rzeczy,
 • Sieci komputerowe i bezpieczeństwo sieciowe.

Informatykę można bezpłatnie studiować w Bielsku Białej na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej

 

Pedagogika -  na 2 uczelniach możesz studiować pedagogikę w Bielsku Białej

 

Dla kogo są studia na kierunku pedagogika?

Osoby chcące pracować z innymi ludźmi i zajmować się przekazywaniem wiedzy powinny jak najbardziej rozważyć studia na kierunku pedagogika. Kierunek ten kształci przyszłych nauczycieli i pozwala zdobyć kompetencje z obszaru pracy z ludźmi. Studia pozwalają poznać skuteczne techniki nauczania osób w różnym wieku i dają możliwość zdobycia wielu praktycznych kompetencji, które mogą przydać się w przyszłości. W toku kształcenia możliwe jest również zdobycie wiedzy na temat różnego rodzaju zaburzeń i pracy z takimi osobami.

Studia pedagogiczne skierowane są w głównej mierze do osób, które nie mają problemu z kontaktami z innymi osobami. Wysoka komunikatywność i otwartość na inne osoby to cechy niezbędne do tego, aby podjąć pracę w zawodzie pedagoga.

Cechy wymagane w zawodzie pedagoga to:

 • Komunikatywność,
 • Cierpliwość,
 • Umiejętność słuchania,
 • Otwartość na ludzi.

Pedagogika w Bielsku Białej realizowana jest na następujących specjalnościach:

 • Resocjalizacja,
 • Pedagogika szkolna i terapia pedagogiczna,
 • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza.

Pedagogikę można bezpłatnie studiować na Akademii Techniczno-Humanistycznej (ATH).

 

Administracja - na 3 uczelniach możesz studiować administrację w Bielsku Białej

 

Dla kogo są studia na kierunku administracja?

Marzysz o pracy w instytucjach samorządowych? Studia na kierunku administracja w Bielsku Białej będą znakomitym wyborem. W trakcie edukacji studenci zdobywają wiele kompetencji, które przydadzą się w pracy zawodowej. Poznają zasady funkcjonowania państwa, gmin i organów samorządowych. Dodatkowo poznają elementy prawa, ekonomii, zarządzania budżetem i wielu innych obszarów. Absolwenci kierunku dzięki temu będą świetnie przygotowani do pracy w organach publicznych i znakomicie poradzą sobie z wszystkimi zadaniami, które spotkają na swojej drodze zawodowej.

Sama praca w administracji wymaga specyficznych umiejętności i z pewnością nie jest pracą dla każdego. Osoby, które pracują w branży powinny przede wszystkim wykazywać się wysoką cierpliwością i dokładnością. Wymagana jest również komunikatywność z uwagi na częsty kontakt z innymi osobami. Odpowiednie cechy z pewnością pomogą w pracy i pozwolą lepiej realizować swoje zadania.

Cechy przydatne w zawodzie to:

 • Komunikatywność,
 • Cierpliwość,
 • Dokładność,
 • Umiejętność pracy pod presją czasu.

Studiować administrację w Bielsku Białej można na Wyższej Szkole Administracji oraz Wyższej Szkole Finansów i Prawa.

 

Filologia angielska - na 2 uczelniach możesz studiować filologię angielską Bielsku Białej

 

Dla kogo są studia na kierunku filologia angielska?

Znajomość języków i innych kultur z pewnością jest bardzo przydatna i daje bardzo szerokie możliwości pracy w różnorodnych branżach. Filologia angielska to kierunek, który pozwala bardzo dobrze poznać język angielski, który jest jednym z najbardziej przydatnych na świecie. Większość międzynarodowych firm wykorzystuje język angielski do codziennej komunikacji i umiejętność płynnego posługiwania się językiem jest w takiej sytuacji niezbędna.

Studia na kierunku filologia angielska obejmują praktyczną naukę języka oraz zapoznanie się z literaturą. Pozwalają poznać inną kulturę i nauczyć się posługiwać językiem w różnorodnych sytuacjach. Dodatkowo w ramach studiów na kierunku filologia angielska możliwe jest wzięcie udziału w różnorodnych wyjazdach. Umożliwiają one jeszcze lepsze poznanie kultury. Same studia dają możliwość pracy w charakterze tłumacza, nauczyciela i wielu innych obszarach. Kierunek dzięki temu jest niezwykle przyszłościowy i jak najbardziej warto się nim zainteresować.

Filologię angielską można studiować bezpłatnie na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku Białej.