Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Organizacje studenckie w Bielsku-Białej

Organizacje studenckie w Bielsku-BiałejAkademicki Związek Sportowy w Bielsku-Białej

 

Historia polskiego Akademickiego Związku Sportowego sięga okresu międzywojennego.

Pierwsze organizacje powstały przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

W Bielsku-Białej początku AZS sięgają lat 70. XX w. Organizacja ta promuje wśród młodzieży akademickiej zdrowy tryb życie, kulturę fizyczną, a także umożliwia ona młodym ludziom rozwijanie pasji sportowej. 

W Bielsku-Białej jest kilkanaście Klubów Uczelnianych AZS. Studenci z pomocą tej organizacji mogą uprawiać sport, nie tylko amatorsko, ale również profesjonalnie. Regularnie, co roku Akademicki Związek Sportowy organizuje Akademickie Mistrzostwa Polski.

W ten sposób wyłaniani są najlepsi sportowcy w kraju. To oni później reprezentują nasz kraj na Olimpiadzie lub innych wydarzeniach sportowych. 

Kluby uczelniane AZS w Bielsku-Białej:

 

Koła naukowe na uczelniach w Bielsku-Białej

 

Przy bielsko-białych uczelniach prężnie działają Koła Naukowe. To tutaj młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania naukowe. W ten sposób studenci zgłębiają studiowany przedmiot i uczestniczą w zajęciach międzywydziałowych. 

Studentom oferowanych jest wiele ciekawych zajęć, które pomagają poszerzać horyzonty. Koła Naukowe działają bardzo prężnie, dzięki czemu młodzi ludzie mają możliwość uczestniczenia w sympozjach, atrakcyjnych wykładach, wyjazdach integracyjnych.

Koła Naukowe w Bielsku-Białej to świetny pomysł na ciekawe spędzenie wolnego czasu, poznania fantastycznych osób oraz możliwość nawiązania kontaktu z przyszłymi pracodawcami

Uczelniane koła naukowe w Bielsku-Białej:

 

Erasmus dla studentów w Bielsku-Białej

 

Historia Erasmusa jest odległa, został on do życia powołany w 1987 roku na wniosek Komisji Europejskiej. Celem programu jest działalność na rzecz edukacji, młodzieży, sportu i szkoleń.

W programie bierze udział większość polskich uczelni, w tym również szkoły wyższe z Bielsko-Białej. Erasmus+ pozwala młodym ludziom wziąć udział w wymianie międzynarodowej.

Studenci podejmują naukę, pracę, staż czy też praktykę w jednym wybranym kraju europejskim. 

Studiując w Bielsku-Białej, można wziąć udział w programie Erasmus już po drugim semestrze. Wyjazd zostaje sfinansowany w dużej części przez uczelnię. Studiować można jeden lub dwa semestry, a wyniki egzaminów zaliczeniowych zagranicą honorowane są przez macierzyste uczelnie.

Uczelnie biorące udział w programie Erasmus+ w Bielsku-Białej:

 

AIESEC w Bielsku-Białej

 

AIESEC w Polsce działa na świecie od 1948 roku, w Polsce pojawiła się w latach 60-tych XX wieku.

Założeniem organizacji było utrzymanie światowego pokoju poprzez tworzenie nowych przywódców i przyszłych liderów narodowych. 

Obecnie AIESEC działa w 120 krajach.

W programie biorą udział osoby zainteresowane własnym samorozwojem oraz uwrażliwia studentów na globalne problemy współczesnego świata. W Bielsku-Białej organizacja to działa od kilkunastu lat.

Dzięki temu studenci mogą rozwijać się i brać udział w badaniach naukowych, realizować staże i uczestniczyć w atrakcyjnym wolontariacie w Polsce i za granicą. W ten sposób ogromne możliwości rozwoju mają ambitne osoby i przyszli zarządcy

Sprawdź oficjalną stronę AIESEC i dowiedz się więcej.

 

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo

 

Akademickie Stowarzyszenie Katolickie Soli Deo to największe w Polsce stowarzyszenie, które skupia katolicką młodzież uczelnianą w całej Polsce. Działa od 1987 roku.

Organizacja ta ma swojego patrona, jest nim Stefan Wyszyński. ASK prowadzi działalność wychowawczą, której celem jest przygotowanie młodych ludzi do ważnej roli społecznej, jaką pełni katolicka inteligencja. 

ASK organizuje rekolekcje międzyuczelnianie, modlitwy, spotkania misyjne oraz inne charytatywne akcje

Studenci należący do tej organizacji mają możliwość poznać wiele wartościowych osób podczas wyjazdów integracyjnych, wycieczek turystycznych i innych spotkań.

W Bielsko-Białej i innych miastach w Polsce uczelnie współpracują z ASK, a ich studenci uczestniczą w licznych spotkaniach młodzieży katolickiej. 

Zobacz oficjalną stronę ASK Soli Deo.


Data publikacji: 08.02.2023

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Bielsku-Białej

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Bielsko-Biała