Uniwersytet Bielsko-Bialski (Publiczna)

palceholder

43-309 Bielsko-Biała

ul. Willowa 2

tel.:

+48 33 8279682

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Bielsko-Bialski. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Adam
  Pedagogika

  Jako obecny drugoroczny student, z czystym sumieniem mogę polecić ten kierunek studiów. Pedagogika to fascynujący wybór dla tych, którzy cenią sobie dzielenie się wiedzą i kontakt z ludźmi. Choć nauka jest bardziej intensywna niż w liceum, a pierwszy rok to zawsze pewnego rodzaju szok, to większość wykładowców jest niezwykle przyjazna i otwarta. Oczywiście, jak to bywa, są wyjątki, ale są one rzadkie. Wykładowcy oczekują poważnego podejścia, ale są też otwarci na dialog. Ogólnie rzecz biorąc, atmosfera jest świetna, a uczelnia, mimo że nie idealna, radzi sobie dobrze na tle lokalnego rynku edukacyjnego.

  08-01-2024
 • WW
  Budownictwo

  Jestem studentem II stopnia na budownictwie i studiuje mi się bardzo dobrze. Porównując sobie zakres, formę i metody edukacji na UBB ze opowieściami znajomych co studiują w innych miastach i uczelniach to wydaje mi się, że w wielu kwestiach moje studia są dużo lepiej rozwinięte i ciekawe. Zajęć co do typu przedmiotów i ich ilości jest raczej tak samo wszędzie, bo to odgórne ramy edukacji na szczeblu inż. i mgr. Dla mnie sam poziom studiów jest wysoki ale nie wydaje się trudny - nie do przejścia. Prowadzący są w porządku wszystko tłumacza i nie robią nic specjalnie żeby uwalić studenta. Same przedmioty raczej dają poziom trudności. Teoria z wykładów prawie zawsze jest omawiana w powiązaniu z aktualnymi problemami w sektorze budownictwa i to bardzo dobrze obrazuje ćwiczone analizy, obliczenia, modele, projekty, badania laboratoryjne z rynkiem pracy w budownictwie. W szczególności na studiach magisterskich są przedmioty, prowadzone przez wybitnych specjalistów z ryzyk inwestycji budowlanej, z wyceny nieruchomości czy zarządzania inwestycją budowlaną - super wykłady i projekty. Mam już wybrany temat pracy dyplomowej z tej tematyki i myślę o studiach doktoranckich z inżynierii lądowej na UBB, bo tu są bardzo nowoczesne metody nauczania, które są cenione na rynku pracy. Ogólnie bardzo polecam budownictwo na UBB.

  18-11-2023
 • Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)


 • Margolcia
  Pielęgniarstwo ii stopnia

  Zajęcia na wysokim poziomie, bardzo dobra lokalizacja uczelni, sale symulacji medycznej z nowoczesnym sprzętem. Prowadzący - jak wszędzie, czyli "to zależy". Niektórzy świetni, o innych lepiej nie wspominać. Trzeba się uczyć - ale to jest na plus, bo nie da się być kompetentną pielęgniarką bez odpowiedniej wiedzy. Ogromnym atutem jest tania stołówka z pysznym jedzeniem!

  01-08-2023
 • Monika B.
  Pielęgniarstwo

  Jestem studentką II roku na kierunku Pielęgniarstwo. Długo zastanawiałam się nad uczelnią, lecz ATH to był świetny wybór. Dużo wykładów i seminariów, mnóstwo nauki, lecz dzięki temu nauczyłam się naprawdę dużo. Zajęcia prowadzone w bardzo przystępny sposób. Prowadzący bardzo sympatyczni. Dziekanat dobrze zorganizowany, sympatyczna obsługa. Można uzyskać bez problemu odpowiedź na każde nurtujące pytanie. Pochodzę z Bielska, uczelnia położona jest w świetnej lokalizacji, dlatego można łatwo dotrzeć na miejsce. Na ATH uczęszczają osoby z różnych stron kraju, dzięki czemu poznałam tutaj fantastyczne osoby.

  05-05-2023
 • Michał B.
  Zarządzanie

  Student drugiego roku na kierunku Zarządzanie. Z perspektywy tych niecałych dwóch lat mogą śmiało powiedzieć, że ze swojego wyboru jestem zadowolony. Jakoś nieszczególnie przykładam się do nauki, a wszystko udaje się zaliczyć. Nie przyszedłem tutaj po konkretną wiedzę, gdyż od kilku lat pracuję w zawodzie, lecz chciałem zdobyć dokument potwierdzający moje uprawnienia. Prowadzący sympatyczni, wyrozumiali. Idzie się z nimi dogadać, nawet gdy jest sporo nieobecności. Inni studenci, w zależności na kogo się trafi, raczej są życzliwi. O wszelkie znajomości trzeba sobie zadbać samemu, w Bielsku Białej jest bardzo spokojnie. Nie ma zbyt dużo miejsc, w których można poimprezować.

  21-03-2023
 • Kamil
  Budownictwo ogólne

  Kierunek KAS - Konstrukcje Aluminiowo - Szklane na wydziale budownictwa w ATH to bardzo dobra specjalizacja. Jak łykniesz bakcyla po studiach inżynierskich i magisterskich w tej specjalności, to wszystkie drzwi z tej branży budowlanej szeroko się otwierają. Aha i jeszcze jest na budownictwie możliwość wyjazdu na stypendium Erasmus+ do wielu partnerskich uczelni ATH. Ja byłem tylko jeden semestr bo za późno wpadło mi do głowy tej pomysł. Uczelnia z mega nowoczesnym podejściem dydaktycznym i fantastyczną kadrą naukową. Super studia.

  29-03-2022
 • MGR INŻ.
  Inżynieria lądowa

  Studia na ATH na wydziale WIMBiS na kierunku BUDOWNICTWO, było bardzo dobrym wyborem. Niesamowicie miła, naukowa i dydaktyczna atmosfera z nauką, która bez żadnych problemów pozwoliła mi zdać i otrzymać uprawnienia zawodowe i wykonawcze i projektowe. Czekam na studia podyplomowe na Katedrze Budownictwa i może otworzą studia doktoranckie. Myślę, że będzie dużo chętnych. Słuchajcie - wg mnie budownictwo na ATH bardzo dobry wybór.

  02-03-2022

 • Kasia
  Gospodarowanie nieruchomościami

  Na II stopniu Budownictwa na ATH, czyli na studiach magisterskich miałam przedmiot Wycena Nieruchomości z Panią Dr Moniką Gwóźdź-Lasoń. Bardzo mi się to spodobało. Bardzo ciekawe wykłady i super projekty z wyceny nieruchomości. Obecnie kończę pracę dyplomową z wyceny nieruchomości u Pani Doktor (mam nadzieje, że będzie fantastyczna i praca i obrona). Mam pytanie, gdzie można w Bielsku zapisać się na studia podyplomowe z wyceny nieruchomości? Wiem, że w Krakowie i Katowicach na pewno, a w Bielsku? Nie mogę się dodzwonić do stowarzyszenia rzeczoznawców majątkowych, więc może tutaj dostanę odpowiedź na moje pytanie xd

  02-03-2022
 • Kamila
  Praca socjalna

  Studiowałam na Wydziale Humanistyczno-Społecznym na ATH, więc mogę się wypowiadać tylko o tym jednym wydziale. Mogę polecić studia pod każdym względem – ciekawe zajęcia, sporo naprawdę zaangażowanych wykładowców, bez problemu można dostać indywidualne nauczanie, wyjechać na Erasmusa, praktycznie pod każdym względem uczelnia idzie studentom na rękę. Spora jest oferta różnych dodatkowych zajęć, kół naukowych, gdzie można rozwijać się w jakiejś swojej ulubionej dziedzinie. Jest też czas na życie studenckie. Czasami słyszę, że taka ATH to mało prestiżowa uczelnia, ale wydaje mi się, że już dawno minęły czasy, gdy dzieliło się uczelnie na te renomowane czy mniej. Studia to studia, dyplomy są takie same, a niektóre bardziej znane i oblegane uczelnie mogą tak wyniszczyć studentów psychicznie, że ci długo po zakończeniu muszą zmagać się z traumą. Dla mnie studia na ATH były fajnym czasem, dały mi świetne przygotowanie, pracuję w zawodzie i szczerze polecam każdemu, kto szuka uczelni o fajnej, przyjaznej atmosferze bez wyścigu szczurów.

  27-10-2021
 • Iza
  Filologia polska

  Rozważałam trzy opcje Kraków, Katowice i Bielsko Biała. Ponieważ mieszkam blisko Bielska ostatecznie wybrałam ATH. Z mojego wyboru jestem bardzo zadowolona, ludzie są super zarówno wykładowcy jak i studenci. Trafiają się oczywiście czarne owce, ale to jest przecież normalne. Atmosfera jest naprawdę bardzo miła. Wykładowcy są w mojej opini kompetentni i zaangażowani. Jak bym się uparła to znalazłabym parę minusów typu okienka w planie czy niekiedy pewien harmider organizacyjny, ale ogólnie moje wrażenia są bardzo pozytywne. Ja polecam.

  25-03-2021
 • Piotrek
  Zarządzanie

  Studiuję zarządzanie na ATH. Wykładowcy byli spoko, chociaż czasami nieco denerwowali. Najbardziej wtedy jak nie przychodzili na zajęcia. W panie zajeć było luka na przykład 2 godziny, a potem zajęcia przychodziłeś na zajęcia po przerwie a tu wykładowcy nie ma. Myślę, że sam kierunek jest całkiem ok. Nie sa to może bardzo trudne studia, momentami nawet przyjemne. Może trochę minusem jest słabsze życie studenckie niż w Krakowie na przykład. Ja jestem z Bielska także mam tu sporo znajomych i z życiem studenckim dajemy sobie radę. Podsumowując uczelnia ma swoje plusy i minusy, ale jak dla mnie jest całkiem spoko.

  15-03-2021
 • Marcin
  Socjologia

  Cześć, studiowałem socjologię na licencjacie. Uczelnia mała i regionalna ale dzięki temu podejście do studenta bardzo indywidualne. Kadra bardzo dobrze przygotowana i zajęcia na wysokim poziomie. Mam porównanie bo magistra robiłem na UŚ w Katowicach i nie zauważyłem żadnej znaczącej różnicy. Wiele możliwości rozwoju w organizacjach studenckich i kołach naukowych. Polecam!

  03-07-2019