Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Praca dla studentów w Bielsku-Białej

Praca dla studentów w Bielsku-BiałejCzy można pogodzić studia z pracą?

 

Coraz więcej osób, które studiują nie tylko zaocznie, ale również dziennie poszukuje pracy. Nie jest to łatwe połączenie, lecz przy dobrej organizacji czasu można pogodzić zajęcia na uczelni z pracą zarobkową. 

W najkorzystniejszej sytuacji są studenci studiów niestacjonarnych. Najczęściej zajęcia w tym trybie organizowane są w weekendy, dlatego mogą oni podjąć pracę w każdym wymiarze godzin. 

W okresie pandemii uczelnie stworzyły bardzo dobrze prosperujący system zdalnego nauczania. Studiując za pośrednictwem platform edukacyjnych, wielu studentów może dużo wydajniej zarządzać swoim czasem. Studenci w tym czasie nie muszą być fizycznie na uczelni, co pozwala im znaleźć pracę w niepełnym wymiarze godzin. Studenci studiów dziennych najczęściej podejmują pracę w systemie zmianowym. 

Więcej wskażówek znajdziesz na stronie Studia i praca - jak je łączyć?

 

Uczelniane Biura Karier w Bielsko-Białej

 

Od wielu lat nie tylko w Polsce, ale również za granicą przy uczelniach działają Uczelniane Biura Karier. Ich zadaniem jest pomoc studentom w znalezieniu zatrudnienia, odbycia praktyk zawodowych czy też staży pracowniczych. Prowadzą one również doradztwo zawodowe. 

W Polsce ponad 200 uczelni wspiera swoich studentów, by po ukończeniu uczelni mogli oni odnaleźć się na rynku pracy. Biuro Karier pomaga głównie w przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji dla aplikujących o pracę.

Ponadto w prosty sposób wyjaśnia zasady, jak przygotować się do rozmów i spotkań rekrutacyjnych. Od kilku lat organizacje te śledzą drogę kariery swoich absolwentów i gromadzą informacje na temat ich ścieżki kariery.

Akademickie Biura Karier w Bielsku-Białej:

 

Praca dla studentów w Bielsko-Białej

 

Studenci, którzy rozpoczynają naukę w Bielsko-Białej bardzo często poszukują dla siebie ciekawych ofert pracy. Pracodawcy otwarci są na młodych ludzi, ponieważ zatrudnienie osób w trakcie nauki generuje dużo niższe koszty, niż stworzenie tradycyjnego stanowiska pracy opartego o umowę o pracę. Zatrudniając studentów, właściciel firmy odprowadza dużo niższe składki do ZUS

Młodzi ludzie chętnie uczą się nowych rzeczy, dlatego szybko odnajdują się na nowym stanowisku pracy.

Zdecydowanie skraca to czas szkoleń, a pracodawca zyskuje w krótkim czasie świetnego pracownika. W Bielsko-Białej studiujący mają wiele możliwości i form zatrudnienia, które świetnie spełniają ich oczekiwania. A co najważniejsze mogą oni podjąć pracę, która nie będzie przeszkadzać im w nauce.

Oferty pracy dla studentów w Bielsku-Białej:

 

Praca zdalna jako alternatywa pracy stacjonarnej dla studentów w Bielsko-Białej

 

Studiowanie pochłania wiele czasu. Wielogodzinne wykłady, praktyki, ćwiczenia i staże skutecznie uniemożliwiają podjęcie pracy w pełnym wymiarze godzinowym. Młodzi ludzie są jednak bardzo elastyczni, jeśli nie mogą znaleźć pracy w trybie stacjonarnym, decydują się na pracę zdalną.

W ten sposób studenci mogą wykonywać zlecenia w domowym zaciszu i bardzo często w wybranych przez siebie godzinach. Na rynku dostępnych jest wiele ofert.

Różne firmy i instytucje poszukują pracowników, którzy będą mogli podjąć zatrudnienie właśnie w takim trybie. Najczęściej są to zlecenia, które mają związek z przygotowaniem i wysyłaniem korespondencji drogą internetową, przepisywanie i korekta tekstów, tworzenie grafiki komputerowej czy tworzenie treści przez copywriterów. 

Oferty pracy zdalnej dla studentów w Bielsku-Białej:


Data publikacji: 08.02.2023

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Bielsku-Białej

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Bielsko-Biała