Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Po jakich kierunkach studiów najłatwiej znajdę pracę w Lublinie?

Po jakich kierunkach studiów najłatwiej znajdę pracę w Lublinie?Lublin jako stolica województwa lubelskiego tworzy idealne warunki do rozwoju dla młodych absolwentów uczelni wyższych. Sama stopa bezrobocia wynosi zaledwie 5,3%.

Gwarantuje to, że osoby, które szukają odpowiedniej dla siebie pracy będą w stanie bez problemu znaleźć w mieście zatrudnienie. Przedstawiamy, które kierunki pozwalają na najłatwiejsze znalezienie pracy.

 

1. Informatyka

Jakie są perspektywy pracy?

Branża informatyczna już od wielu pozwala na bardzo łatwe znalezienie zatrudnienia. Wysokie zapotrzebowanie na specjalistów sprawia, że absolwenci uczelni wyższych mogą bez żadnego problemu odnaleźć się na rynku pracy. Dodatkowo mogą liczyć na bardzo wysokie zarobki. Nic również nie wskazuje na to, aby w przeciągu najbliższych lat sytuacja miała się zmienić.

W jakich miejscach można pracować?

Po informatyce można pracować w różnych sektorach gospodarki. Specjaliści IT są potrzebni w wielu różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Przede wszystkim ekspertów szukają międzynarodowe korporacje, software house, producenci gier i wiele innych firm.

Więcej informacji na temat pracy w branży IT znajdziesz na stronie Aplikuj.pl - Praca po studiach informatycznych.

Jeżeli interesuje Cię podjęcie nauki na wybranym kierunku, zobacz Informatykę w Lublinie - 5 uczelni.

 

2. Budownictwo

Jakie są perspektywy branży?

Na liście kierunków, które pozwalają na łatwe znalezienie pracy w Lublinie nie mogło również zabraknąć budownictwa. Studia kształcą w zakresie technik budowy i pozwalają na pracę jako osoba nadzorująca prace budowlane.

Szeroki zakres wiedzy zdobywanej w trakcie edukacji sprawia, że absolwenci mogą z łatwością odnaleźć się na rynku pracy i z łatwością znaleźć zatrudnienie na korzystnych warunkach. Z tego też powodu osoby z umysłem ścisłym powinny jak najbardziej rozważyć postawienie na ten kierunek studiów.

W jakich miejscach można pracować?

Kończąc kierunek budownictwo można szukać zatrudnienia przede wszystkim w firmach deweloperskich, biurach architektonicznych czy firmach budowlanych.

Więcej informacji o zatrudnieniu po ukończeniu nauki na kierunku budownictwo znajdziesz na stronie Pracuj.pl - Praca po budownictwie

Jeśli chcesz studiować ten kierunek, sprawdź Budownictwo w Lublinie - 1 uczelnia.

 

3. Administracja

Jakie są perspektywy branży?

Administracja to jeden z tych kierunków studiów, po których znalezienie pracy nie stanowi dużego problemu. Kierunek w pełni przygotowuje do podjęcia zatrudnienia w wielu różnorodnych przedsiębiorstwa i daje możliwość łatwego odnalezienia się na rynku pracy.

Zapotrzebowanie na specjalistów w pracach biurowych stale rośnie. Coraz większe zinformatyzowanie firm i instytucji sprawia, że w najbliższym czasie absolwenci nie będą mieli problemu z pracą.

W jakich miejscach można pracować?

Kierunek administracja pozwala pracować przede wszystkim w jednostkach samorządowych. Przygotowuje także do pracy w międzynarodowych korporacjach na różnych stanowiskach.

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie Gowork.pl - Praca po administracji.

Jeśli chcesz podjąć naukę na tego typu studiach, sprawdź Administrację w Lublinie - 4 uczelnie.

 

4. Pielęgniarstwo

Jakie są perspektywy branży?

Pielęgniarstwo to niezwykle interesujący kierunek studiów, który przygotowuje do pracy w służbie zdrowia. Kierunek pozwala na zdobycie niezbędnej wiedzy medycznej.

Stale utrzymujące się braki kadrowe w szpitalach sprawiają, że absolwenci pielęgniarstwa mogą od razu po skończeniu edukacji rozpocząć pracę zawodową. Studia przygotowują również do podjęcia pracy w służbie zdrowia za granicą, gdzie można liczyć na jeszcze wyższe zarobki.

W jakich miejscach można pracować?

Absolwenci pielęgniarstwa bez problemu znajdą zatrudnienie w służbie zdrowia, gdzie stale poszukiwane są nowe osoby, które wspomogą proces opieki nad pacjentami.

Więcej informacji o pracy po pielęgniarstwie znajdziesz na stronie Aplikuj.pl - Praca jako pielęgniarka.

Jeśli intetresują Cię studia pielęgniarskie, sprawdź Pielęgniarstwo w Lublinie - 3 uczelnie.

 

5. Fizjoterapia

Jakie są perspektywy branży?

Siedzący tryb życia wielu osób sprawia, że fizjoterapeuci mają obecnie bardzo dużo pracy. Zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi stale rośnie i tendencja ta z pewnością będzie utrzymywała się jeszcze przez długi czas.

Studia kompleksowo przygotowują do znalezienia pracy i pozwalają na bardzo łatwe odnalezienie się na rynku. Dodatkowo same zarobki w branży systematycznie rosną i specjaliści mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie.

W jakich miejscach można pracować?

Po studiach na kierunku fizjoterapia można szukać pracy w gabinetach medycznych lub założyć własny i pracować na własny rachunek. Fizjoterapeutów poszukują także szpitale oraz domy opieki.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Fizjologika.pl - Jak znaleźć pracę po studiach z fizjoterapii.

Jeśli chcesz podjąć naukę na tym kierunku, zobacz Fizjoterapię w Lublinie - 3 uczelnie.


Data publikacji: 12.12.2022

Z ostatniej chwili Iknoka ARTYKUŁY Z OSTATNIEJ CHWILI w Lublinie

ikonka kierunki studiów

Dodatkowe informacje o studiach - Lublin