Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Informatyka na ZUT w Szczecinie – zasady rekrutacji – 2023/2024 rok

Informatyka na ZUT w Szczecinie – zasady rekrutacji – 2023/2024 rokZasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na ZUT na rok 2023/2024


Popularny kierunek studiów jakim jest informatyka można studiować na wielu uczelniach państwowych. Również ZUT prowadzi każdego roku rekrutację na te studia. Na stronie zasady rekrutacji ZUT dostępne są szczegółowe informacje na temat naboru na uczelnię.

Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny systematycznie zmienia zasady związane z naborem na studia. Z tego też powodu kandydaci powinni regularnie odwiedzać stronę uczelni w celu zdobycia aktualnych informacji na temat przyjęć na uczelnię.

Na studia mogą dostać się osoby, które zostaną wpisane na listę na podstawie konkursu świadectw.

Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na ZUT na rok 2023/2024
Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na ZUT na rok 2023/2024


Studia I stopnia


Przedmioty maturalne brane pod uwagę przy procesie rekrutacji to: język polski, język obcy, matematyka oraz jeden przedmiot dodatkowy.

Ilość punktów uzyskiwanych za wynik z przedmiotu zależy od tego czy był zdawany na poziomie podstawowym czy rozszerzonym.


Opinie o Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym


Młode osoby chcące poznać konkretne uczelnie powinny odwiedzić serwis Zachodniopomorski Uniwersytet Techniczny – opinie, na której zgromadzonych jest wiele ocen na temat uczelni.

Strona daje możliwość zdobycia szerokiej wiedzy na temat samego programu nauczania i przygotowania do rynku pracy. Studenci poruszają również kwestie związane z atmosferą panującą na uczelni i chętnie przedstawiają swoją ocenę kierunku Informatyka.

Opinie o Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym
Opinie o Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym


Opis studiów na kierunku informatyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym


Zachodniopomorski Uniwersytet Techologiczny to prestiżowa uczelnia, która prowadzi edukację na kierunku informatyka na najwyższym poziomie. W trakcie studiów możliwe jest poznanie zagadnień z obszaru informatyki, wiedzy matematycznej oraz zagadnień technicznych.

Uczelnia stawia na praktyczne nauczanie i zatrudnia doświadczonych wykładowców, którzy w przystępny sposób przedstawia wszystkie zagadnienia. Po studiach można bez problemu znaleźć pracę w ośrodkach badawczych, działach IT czy firmach produkujących oprogramowanie.

Opis studiów na kierunku informatyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym
Opis studiów na kierunku informatyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym


Czego się nauczysz na kierunku informatycznym na ZUT?


W trakcie studiów możliwe jest zdobycie niezwykle szerokiej wiedzy za sprawą długiej listy przedmiotów do zaliczenia. Studenci w trakcie edukacji spotkają się z takimi przedmiotami jak:

  • układy cyfrowe,
  • analiza matematyczna,
  • zarządzanie danymi,
  • systemy operacyjne,
  • języki i paradygmaty programowania.

Osoby kształcące się na kierunku informatyka mogą dzięki temu zdobyć szeroką wiedzę, która sprawi, że znalezienie w przyszłości zatrudnienia nie będzie stanowiło kompletnie żadnego problemu. Studenci będą w stanie znaleźć zatrudnienie w wielu zróżnicowanych przedsiębiorstwach.

Zobacz więcej na temat kierunku: Program studiów na kierunku informatyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.


Zobacz również:
- 6 uczelni z kierunkiem Informatyka w Szczecinie
2 uczelnie z kierunkiem Grafika w Szczecinie


Data publikacji: 11.07.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w Szczecinie

Inne uczelnie z kierunkiem Informatyka w innych miastach