Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Ekonomia na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie - zasady rekrutacji  - 2023/2024

Ekonomia na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie - zasady rekrutacji - 2023/2024Zasady rekrutacji na studia na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie na rok 2023/2024
 

Jednym z podstawowych kryteriów w trakcie poszukiwania kierunku studiów, jest regulamin rekrutacyjny uczelni, trzeba jednak pamiętać, że w niektórych elementach, zasady przyjęć mogą różnić się między sobą.

W zakładce - zasady rekrutacji - Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie, można znaleźć wszelkie niezbędne informacje dla kandydatów, terminy przyjęć i aktualnie obowiązujące zasady rekrutacji.

Częstochowski Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie, prowadzi nabór na nowy rok akademicki, dla kandydatów na studia licencjackie na kierunku Ekonomia według zasad przyjętych przez większość ośrodków uniwersyteckich.

budynek ekonomia
uniwersytet

 

Studia I stopnia


Osoby kandydujące o przyjęcie na studia I-ego stopnia licencjackie na kierunku Ekonomia na UJD w Częstochowie, przyjmowani są na podstawie klasycznego konkursu świadectw maturalnych.

W pierwszej kolejności wolne miejsca przydzielane są osobom uzyskująca najwyższą liczbę punktów za wyniki maturalne z przedmiotów: język obcy nowożytny oraz 1 wybrany przedmiot spośród: matematyka, biologia, chemia, filozofia, fizyka, geografia, historia, informatyka i wiedza o społeczeństwie.

 

Opinie o Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie


Najczęstszym sposobem na poznanie przyszłej uczelni są opinie wystawiane przez studentów i absolwentów konkretnej szkoły wyższej dostępne tutaj – Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie – opinie, wypowiedzi, uwagi, spostrzeżenia i opinie studentów, mogą okazać się bardzo pomocne przy podjęciu decyzji o wyborze uczelni.

Zasady rekrutacji na studia na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie na rok 2023/2024 
Zasady rekrutacji na studia na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie na rok 2023/2024 

 

Opis studiów na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie


Studenci kierunku Ekonomia na UJD w Częstochowie, przygotowywani są do realizacji zadań związanych z przedsiębiorczością zarówno lokalną jak i międzynarodową, dzięki zdobytym umiejętnościom z zakresu ekonomii, nadzoru i nadzoru finansowego małych firm i dużych korporacji.

Zdobyte w toku nauki kompetencje pozwalają podjąć przyszłą pracę w jednostkach finansowo-gospodarczych, przedsiębiorstwach handlowych czy instytucjach użyteczności publicznej.

Opis studiów na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie
Opis studiów na kierunku Ekonomia na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie

 

Czego się nauczysz na kierunku Ekonomia?


Studia na kierunku Ekonomia UJD w Częstochowie, to połączenie obszernej wiedzy specjalistycznej z umiejętnościami praktycznymi z zakresu analityki giełdowej, kredytowej i inwestycyjnej, diagnozowania ruchów giełdowych, zasad polityki sprzedażowej czy prognoz szacunkowych ryzyka kredytowego na poziomie przedsiębiorstwa.

W trakcie studiów na kierunku, można spotkać się z takimi przedmiotami jak:

  • Podstawy zarządzania,
  • Podstawy prawa cywilnego,
  • Mikroekonomia,
  • Nauka o przedsiębiorstwie,
  • Rachunkowość,
  • Statystyka opisowa,
  • Makroekonomia,
  • Międzynarodowe stosunki gospodarcze,
  • Ekonometria.

Więcej o kierunku przeczytasz tutaj: Program studiów na kierunku Ekonomia.

 

Zobacz również:
Informacje o kierunku Ekonomia na 15 uczelniach w Łodzi

Informacje o kierunku Finanse na 11 uczelniach w Łodzi


Data publikacji: 10.07.2023
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Ekonomia w Łodzi

Inne uczelnie z kierunkiem Ekonomia w innych miastach