Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Galeria śląskie
Wyższa Szkoła Logistyki (WSL) logo

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Sandra
  Filologia polska

  Na temat chyba każdej uczelni można znaleźć zarówno pozytywne opinie, jak i całe mnóstwo negatywów. Wszystko zależy od tego, kto ocenia i na co zwraca uwagę. Śmiać mi się trochę chcę, jak czasem czytam o kolejkach w dziekanacie czy trudnych egzaminach. Jak ktoś nie za bardzo ma ochotę się uczyć, to wiadomo, że będzie miał problem z zaliczeniami. Ja na Uniwersytecie Jana Długosza w Kielcach studiowałam filologię polską i bardzo miło wspominam czas studiów, atmosferę, przyjaznych wykładowców i ciekawe zajęcia. Trzeba było się sporo uczyć, ale też bez przesady – był czas na zajęcia poza uczelnią czy na rozrywkę. Na temat innych kierunków czy wydziałów wypowiadać się nie będę. Myślę jednak, że uczelnia jest warta polecenia, szczególnie dla osób, które zastanawiają się między uniwerkiem a jakimiś prywatnymi uczelniami.

  07-07-2021
 • Klaudia
  Filologia germańska

  Generalnie jestem bardzo zadowolona i ponownie bym wybrała AJD. Wykładowcy przyjaźni i nigdy nie stwarzający problemów z zaliczeniem. Co wydaje mi się największym plusem to kameralna uczelnia i nie jesteśmy traktowani jak numer tylko jako jednostka ponieważ znamy się z wykładowcami i z każdym problemem można się do nich udać. Odnośnie samego kierunku to polecam wszystkim miłośnikom języka niemieckiego. Dla mnie były to bardzo ciekawe zajęcia z których dużo wyniosłam i dzięki temu obecnie pracuję jako tłumacz.

  22-02-2019
 • Katarzyna
  Pedagogika

  Jestem zadowolona ze studiów na UJD. Na licencjacie wiele się nauczyłam, miałam możliwość uczestniczenia w kilku ciekawych projektach. Aktualnie kontynuuję naukę na studiach magisterskich, z których również jestem bardzo zadowolona. Wykładowcy są różni, ale większość kadry jednak jest przychylnie nastawiona do studentów. Gdybym miała kolejny raz wybierać studia, zapewne też wybrałabym Częstochowę i studiowanie na UJD. Pozdrawiam

  27-12-2018
 • Absolwentka
  Administracja

  Polecam tę uczelnię. Bez problemu znalazłam po studiach pracę oraz moi znajomi z grupy również. Poza tym lata spędzone na studiach wspominam z wielkim sentymentem. Jeden z lepszych okresów mojego życia. Teraz studiują tam moi młodsi znajomi i bardzo chwalą poziom nauczania, prowadzenia zajęć przez wykładowców. Z tego co słyszałam to uczelnia cały czas się rozwija, uważam to za wielki plus.

  18-12-2018
 • Roksana
  Turystyka i rekreacja

  jestem dopiero na pierwszym roku i trudno mi ocenic uczelnie po wzgledem dydaktycznym,ale moge jedynie powiedziec, ze tutaj wszyscy zdają i nie ma jeszcze ogólnie wypracowanej renomy:)

  18-12-2017
 • k
  Turystyka i rekreacja

  powiem tak na moim kierunku jest akurat świetnie, wykładowcy wiadomo są fajni (większość) i są gorsi ale da się wytrzymać, na moim kierunku akurat nie jest trudny poziom. Tak więc serdecznie polecam bo warto. Ja osobiście nie żałuję wyboru

  07-12-2017
 • mika
  Historia

  O Akademii, jako calosci, za wiele powiedziec nie moge, ale wydzial na ktorym studiowalam - i studiuje obecnie, czyli WFH, polecic moge z czystym sumieniem. Owszem, studia nie daja nam pewnej pracy w zawodzie a realne perspektywy rysuja sie nam raczej na tle kasy w Biedronce ale zasadzie nie wiem czy ktokolwiek, kto studiuje kierunki humanistyczne ma nadzieje na prace zgodna z profilem studiow. Poziom wydaje mi sie byc nie gorszy niz na innych uczelniach, a atmosfera jest przyjazna, zarowno wsrod studentow jak i wykladowcow. jak najbardziej polecam te uczelnie choc nie mam porownania z innymi uczelniami wyzszymi i moja ocena moze byc zbyt malo obiektywna.

  07-12-2017
 • Patryk25
  Marketing

  W czasach kiedy ja studiowałem to uczelnia nosiła jeszcze nazwę Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Co do wrażeń ... Czas spędzony na uczelni wspominam miło. Może niewiele czasu tam spędzałem bo był to tryb zaoczny ale mimo wszystko było ciekawie i zgodnie z moimi oczekiwaniami. Co do perspektyw znalezienia pracy trudno mi się wypowiedzieć bo pracowałem już w trakcie nauki, tak jak większość moich znajomych z roku. Na pewno studia na tej uczelni pomogły mi w dalszym rozwoju i ukierunkowały na to co chciałem robić i robię w obecnym życiu zawodowym. Nie miałem jednego ulubionego przedmiotu. Wciągały mnie przedmioty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi i rachunkowością.

  06-12-2017
 • Angelika
  Filologia polska

  studia skończyłam 4 lata temu. Studiowałam filologię polską, zrobiłam dwie specjalności - nauczycielską i dziennikarską. Jestem zadowolona z tego czasu, świetna kadra, fajne zajęcia, nie mam najmniejszych powodów do narzekań.

  06-12-2017
 • katarzyna
  Filologia angielska

  Studiowałam filologię angielską przez 3 lata. Było ciężko bo wymagania były duże, ale nie zmieniłabym tej uczelni na żadną inną. Wykładowcy bardzo różni, większość jednak wspominam mile. Teraz studiuję zarządzanie z językiem obcym jako dalszy ciąg tzn. studia magisterskie. Mimo, że jest to ten sam wydział to wykładowcy całkiem inni, także studenci. Jest bardziej luzacka atmosfera i inny typ prowadzenia zajęć. Ale wiadomo, to zależy od przedmiotów. Po tych kilku latach stwierdzam, że Ajd ma więcej zalet niż wad , i polecam studiowanie na tej uczelni. Jeśli chodzi o pracę to ciężko mi cokolwiek powiedzieć na ten czas. Mam jedynie nadzieję, że studiowanie dwóch kierunków wyjdzie na dobre.

  05-12-2017
 • Piotr
  Turystyka i rekreacja

  Na turystyce jest super wykładowcy mlodzi szczerze to zadusi uczyć się nie trzeba Jest dużo wycieczek zajęcia przeróżne np na rekreacji

  05-12-2017
 • Robert
  Pedagogika

  Wspominam z rozrzewnieniem ten czas studiów, było wspaniale! ) Nasz wydział (Artystyczny) miał super dziekanat i samego Dziekana Pana Leszka Wieluńskiego) i oczywiście super kadrę! gdybym raz jeszcze podejmował decyzję o wyborze szkoły... podjąłbym prawdopodobnie taką samą :P generalnie był to wydział raczej mocno artystyczny, dużo mniej pedagogiczny ;)

  05-12-2017
 • Renata
  Fizyka

  Ja jestem na AJD na studiach doktoranckich, ale nie studiowałam tu na licencjacie i mgr. Także nie wiem, jak studiuje się na tych poziomach, ale na SD jest całkiem dobrze. Wykładowcy w większości mili i fajni. Na fizyce studentów mało, więc jest kameralnie.

  04-12-2017
 • Marysia
  Filologia polska

  Bardzo fajna atmosfera. Duży nacisk na samodzielność. Zaliczenia potrafią być ciężkie, ale wszystko zależy od własnego wkładu pracy. Każdemu polecam Poetykę z profesorem Bedkowskim - dla samych tych zajęć warto studiować!

  20-11-2017
 • Tomasz
  Filologia polska

  Studiowało mi się bardzo dobrze, kierunek wybrałem bardziej z zamiłowania do literatury współczesnej niz do nauczycielstwa. Uczelnia w tym temacie jak najbardziej spełniła moje oczekiwania. Co do mojej własnej kariery, jest bardziej efektem determinacji i prywatnie rozwijanych pasji niż umiejętności faktycznie nabytych w toku studiów :) choć przyznać muszę, ze podstawowa wiedza z zakresu gramatyki i fonetyki języka polskiego przydaje mi się do dzisiaj.

  17-11-2017