Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Dietetyka na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu - zasady rekrutacji na rok 2022/2023

Dietetyka na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu - zasady rekrutacji na rok 2022/2023Zasady rekrutacji na studia na kierunku dietetyka na UMW na rok 2022/2023


Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu kształci studentów również na kierunku dietetyka. Wszystkie kwestie związane z naborem na uczelnię można znaleźć pod adresem zasady rekrutacji UMW.
Zmiany w systemie naboru na studia sprawiają, że kandydaci powinni regularnie odwiedzać stronę uczelni w celu zdobycia aktualnych informacji. Pomoże to w dopełnieniu wszystkich formalności związanych z naborem i poznaniu najważniejszych terminów rekrutacji na uczelnię. Warunkiem przyjęcia na uczelnię jest konkurs świadectw.


Studia na kierunku Dietetyka na UMW

 

Forma studiów: stacjonarne lub niestacjonarne

Poziom studiów: studia I stopnia (licencjackie)

Czas trwania: 3 lata

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu uwzględnia takie przedmioty maturalne jak: biologia, chemia, język polski. Duże zainteresowanie kierunkiem sprawia, że w celu dostania się na studia najlepiej każdy z przedmiotów zdawać na poziomie rozszerzonym.


Opinie o Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu


Strona Uniwersytet Medyczny – opinie składa się z opinii na temat uczelni. Absolwenci na stronie publikują swoje oceny uczelni i odnoszą się do oferowanego przez nią poziomu kształcenia. Strona stanowi świetne źródło informacji dla osób rozważających wybranie Uniwersytetu Medycznego. Wiele z ocen dostępnych na stronie odnosi się bezpośrednio do kierunku dietetyka.


Opis studiów na kierunku dietetyka na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu


Dietetyka to kierunek pozwalający na zdobycie kompletnej wiedzy na temat zasad żywienia człowieka. Studenci w trakcie edukacji zapoznają się z różnymi planami żywieniowymi i poznają wartości odżywcze zawarte w konkretnych produktach. Są w stanie samodzielnie opracowywać plany żywieniowe dostosowane pod potrzeby osób w różnym wieku i z różnymi schorzeniami. W trakcie edukacji możliwe jest również zdobycie szerokiej wiedzy z obszaru profilaktyki chorób za pomocą odpowiednio sporządzonego planu żywienia. Na studiach wykładają jedynie wykwalifikowane osoby, które posiadają rozbudowaną wiedzę i są w stanie przekazywać ją w przystępnej formie.


Program studiów/Czego się nauczysz?


Osoby kończące dietetykę posiadają kompetencje z zakresu:

  • Żywienia osób zdrowych i chorych
  • Genetyki
  • Właściwości i składu poszczególnych produktów żywieniowych
  • Tworzenia planów żywieniowych
  • Sposobów przygotowywania żywności
  • Profilaktyki chorób za pomocą żywności

 

Program studiów na kierunku Dietetyka na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu

Informacje o kierunku Dietetyka na 5 uczelniach we Wrocławiu

Informacje o kierunku Fizjoterapia na 4 uczelniach we Wrocławiu


Data publikacji: 13.04.2022
ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Dietetyka w Wrocławiu

Inne uczelnie z kierunkiem Dietetyka w innych miastach