Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Magda
  Lekarski

  proponuje od początku się przyłożyć i nie liczyć na jakiś cud na egzaminie. Na pierwszym roku będzie kilka przedmiotów, które dość łatwo oblać jeśli je zlekceważycie. Do tego tyłu przedmiotów trzeba zaliczyć legendarną anatomię. Macie do zdania 4 kolokwia z anatomii a na końcu egzamin. Nie warto również lekceważyć takich przedmiotów jak histologia, chemia czy biologia. Jeśli chodzi o podręczniki, to uczelnia posiada dużą nową bibliotekę, także z tym nie będziecie mieli problemu. Poziom zajęć jest dość wysoki, kadra jest dobrze przygotowana i trudno na ten aspekt narzekać. Na uczelni atmosfera jest dobra, nie problemów aby się dogadać z ludżmi z roku czy ze starszymi studentami

  25-02-2022
 • Wacław
  Analityka medyczna

  Studiuję na pierwszym roku, podobno tym najgorszym. Nie wypowiem się więc na temat tego, jak wyglądają kolejne lata. Ale pierwszy też nie jest aż tak tragiczny, jak się spodziewałam. Jasne, że trzeba się uczyć. Nikt chyba nie idzie na lekarski z przeświadczeniem, że jakoś to będzie. Większość osób ma już jednak pewną wprawę, bo całe liceum przygotowywali się do tego kierunku. Na pierwszym roku sporo jest potężnych przedmiotów, w tym nieszczęsna anatomia. Trzeba się przyłożyć, żeby zaliczyć, ale też nie wydaje mi się, żebym musiała uczyć się non stop. Atmosfera na uczelni póki co jest dosyć dobra. Nie ma jakiejś spiny czy wyścigu szczurów między studentami, widać też dosyć dobre nastawienie większości wykładowców. Choć oczywiście jest i kilku takich, którzy na każdym kroku chcą nam udowodnić, że nie nadajemy się do tego zawodu. Uczelnia jest super pod względem wyposażenia, mamy nowoczesne pracownie, sale dydaktyczne, biblioteka to po prostu bajka. Jest sporo kół naukowych, w których warto brać udział od samego początku. Nie tylko dla wiedzy, ale też dla wkręcenia się w życie studenckie. Uniwersytet ma dobrą bazę nie tylko lokalową, ale też noclegową. Bez problemu można znaleźć miejsca w akademiku. Z pokojami na mieście też jest ok, choć na pewno jest drożej. Tak w ogólnym podsumowaniu, to jestem w stu procentach zadowolona z uczelni. Na pewno gdybym miała jeszcze raz wybierać, złożyłabym papiery właśnie tutaj.

  24-01-2022
 • Reklama - Coventry University Wrocław


 • Gosia
  Lekarski

  Hej. Szczerze to nie wiem co napisać. Każda uczelnia ma swoje plusy i minusy. Musisz być gotowa na różne problemy np z dziekanatem i niektórymi wykładowcami ale to w większości tak jest. Mamy za to dużo ćwiczeń klinicznych i praktycznych, co też jest plusem. Ogólnie to chyba nie zmieniłabym uczelni jakbym miała taką możliwość. Mam nadzieję, że jakoś pomogłam ;)

  25-10-2018
 • Julia
  Lekarski

  studiuję już na 6 roku. OD początku byłam zaskoczona tym, że jak na taki kierunek to mało zajęć jest. Myślałam, że jak ide na wydział karski to będę od rana do nocy z nosem w książkach siedziała. NIe jest tak, oczywiście od początku trezba się uczyc i to systematycznie, bo jak nie to potem cięzko będzie nadrobić, ale nie ma jakiegoś mega ciśnienia. Uważam, że nawet z każdego semestru jest fajniej i ciekaweiej prowadzone są zajęcia. W sumie to najgorzej wspominam historię medycyny. Moim zdaniem to był nudny przedmiot. Lubiłam anatomię i prosektorium :-) 

  19-10-2018
 • Sabina
  Lekarski

  Cześć. Ja studiuję na medycynę. Wiedziałam, ze nie bedzie lekko, i nie jest, ale ja za samych studiów i poziomu jestem zadowolona, natomiast kadra powinna mieć więcej kultury wobec studenta...my też kiedys będziemy lekarzami, traktuja nas jak piąte koło u wozu. Jesli chodzi o samą naukę to zaewniam że im wyższy semestr tym łatwiej, ciekawiej i przyjemniej. Im wyżej tym mniej teorii a więcej praktyki, i tak w sumie powinno byc. Juz na pierwszym semstrez powinniśmy się oswajac ze swoim naturaknym środwiskiem. Na początku są zajęcia z: Anatomii , Historii Medycyny, Chemii, BIM(Podstawy technologii informatycznej i biostatystyka), język obcy(angielski lub niemiecki) i inne + 30h zajęć fakultatywnych - do wyboru przez studenta. Trzeba miec swój fartuch i rękawiczki, bo niesttey tego mało i jak ktoś zapomni to może być kaplica. Ogólnie podoba mi się choć nie ukrywam, że mogłoby byc lepiej.

  18-10-2018
 • Tomasz
  Lekarski

  Jak powszechnie wiadomo studia lekarskie nie należą do najłatwiejszych, jednak poziom studiów uważam za zadowalający. Na początku bardzo dużą ilość teorii, jednak z każdym kolejnym semestrem większa ilość czasu poświęcana jest na praktykę. Wykładowcy wymagający, aczkolwiek mają miłe podejście do studentów. Jako duży plus oceniam wyjazdy organizowane w ramach Erasmusa

  29-11-2017