Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

50-367 Wrocław

ul. L. Pasteura 1

tel.:

71 784 10 01

ikonka email do uczelni

rektor@am.wroc.pl

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Medyczny (UMED) im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Hej. Szczerze to nie wiem co napisać. Każda uczelnia ma swoje plusy i minusy. Musisz być gotowa na różne problemy np z dziekanatem i niektórymi wykładowcami ale to w większości tak jest. Mamy za to dużo ćwiczeń klinicznych i praktycznych, co też jest plusem. Ogólnie to chyba nie zmieniłabym uczelni jakbym miała taką możliwość. Mam nadzieję, że jakoś pomogłam ;)

  Gosia
  Lekarski
  25-10-2018
 • studiuję już na 6 roku. OD początku byłam zaskoczona tym, że jak na taki kierunek to mało zajęć jest. Myślałam, że jak ide na wydział karski to będę od rana do nocy z nosem w książkach siedziała. NIe jest tak, oczywiście od początku trezba się uczyc i to systematycznie, bo jak nie to potem cięzko będzie nadrobić, ale nie ma jakiegoś mega ciśnienia. Uważam, że nawet z każdego semestru jest fajniej i ciekaweiej prowadzone są zajęcia. W sumie to najgorzej wspominam historię medycyny. Moim zdaniem to był nudny przedmiot. Lubiłam anatomię i prosektorium :-) 

  Julia
  Lekarski
  19-10-2018
 • Cześć. Ja studiuję na medycynę. Wiedziałam, ze nie bedzie lekko, i nie jest, ale ja za samych studiów i poziomu jestem zadowolona, natomiast kadra powinna mieć więcej kultury wobec studenta...my też kiedys będziemy lekarzami, traktuja nas jak piąte koło u wozu. Jesli chodzi o samą naukę to zaewniam że im wyższy semestr tym łatwiej, ciekawiej i przyjemniej. Im wyżej tym mniej teorii a więcej praktyki, i tak w sumie powinno byc. Juz na pierwszym semstrez powinniśmy się oswajac ze swoim naturaknym środwiskiem. Na początku są zajęcia z: Anatomii , Historii Medycyny, Chemii, BIM(Podstawy technologii informatycznej i biostatystyka), język obcy(angielski lub niemiecki) i inne + 30h zajęć fakultatywnych - do wyboru przez studenta. Trzeba miec swój fartuch i rękawiczki, bo niesttey tego mało i jak ktoś zapomni to może być kaplica. Ogólnie podoba mi się choć nie ukrywam, że mogłoby byc lepiej.

  Sabina
  Lekarski
  18-10-2018
 • Jak powszechnie wiadomo studia lekarskie nie należą do najłatwiejszych, jednak poziom studiów uważam za zadowalający. Na początku bardzo dużą ilość teorii, jednak z każdym kolejnym semestrem większa ilość czasu poświęcana jest na praktykę. Wykładowcy wymagający, aczkolwiek mają miłe podejście do studentów. Jako duży plus oceniam wyjazdy organizowane w ramach Erasmusa

  Tomasz
  Lekarski
  29-11-2017