Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM)(Niepublliczna)

palceholder

50-340 Wrocław

ul. Nowowiejska 69

tel.:

71 321 11 54,
71 322 15 48,
71 786 83 27

Opinie o uczelni (21)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Daria W
  Pielęgniarstwo

  Studiuję III rok Pielęgniarstwa, jest bardzo dużo zajęć praktycznych. Patrząc na harmonogram ma się wrażenie, że nie do ogarnięcia. Wykładowcy i sama Pani Dziekan raczej nastawieni pozytywnie do studentów. Może ujmę to tak.... nie mieliśmy do tej pory problemu na roku, którego nie udałoby się rozwiązać z korzyścią dla studenta. Jak już było wspomniane we wcześniejszej opinii, duża elastyczność ze strony Pani Dziekan i wykładowców. Jeżeli chodzi o odwoływanie/przekładanie zajęć- fakt, zdarzają się. Plusem jest to, że działa to w obie strony. Bywały sytuacje, że jako grupa prosiliśmy o odwołanie/przełożenie zajęć i nikt nie robił nam problemów. Zdarzały się też sytuacje losowe, w których Pani Dziekan wyrażała zgodę studentom na odbycie zajęć praktycznych w innym terminie niż przypisany danej grupie w harmonogramie. Gdzieś czytałam, że w tej Uczelni nie ma studenta tylko jest klient. Hmmm chyba swoim podejściem sami z siebie tego klienta tworzymy. Jesteśmy bardzo roszczeniowi i wydaje nam się, że za parę stówek miesięcznie wszystko nam się należy i nie musimy od siebie dać nic.

  07-12-2023
 • Studentka
  Kosmetologia

  Polecam. Po prawie 2 miesiącach studiowania jestem zadowolona. Nauki jest dużo, ale nauczycielom zależy, żeby przekazać wiedzę. Bałam się studiów na uczelni medycznej, ale niepotrzebnie. Atmosfera jest bardzo dobra. Nauczyciele życzliwi. Też widzę różnicę między szkołą średnią, a nauką w NWSM. Zachęcam Was dziewczyny do studiowania tutaj. Pozdrawiam studentki i absolwentki.

  21-11-2023
 • no name
  Kosmetologia

  Jestem na 1 roku studiów kierunek Kosmetologia i Uczelnia bardzo mi odpowiada. Po tych dwóch zjazdach już widać, że Nauczycielom na nas zależy. Nie spodziewałam się, że będziemy traktowane z takim szacunkiem. Jest bardzo duża różnica między zajęciami w szkole średniej, a tutaj na studiach. Na plus studiów. Na razie nie mogę więcej napisać, ponad to, że jestem zadowolona i polecam :)

  13-10-2023
 • Absolwentka
  Kosmetologia stosowana

  Zdecydowanie polecam studia podyplomowe Kosmetologia stosowana w NWSM. Już po miesiącu od zakończenia studiów podjęłam pracę w zawodzie kosmetologa, a pracodawczyni bardzo wysoko oceniła moje przygotowanie. Szczerze napiszę, że na studiach nie było zbyt łatwo. Żadnej taryfy ulgowej. Wymagano od nas tej samej wiedzy medycznej (anatomia, fizjologia, mikrobiologia itp) co od studentów licencjackich. Zajęcia prowadzone były (za wyjątkiem 2 przedmiotów) naprawdę bez zarzutu. Na plus: poziom nauczania i kameralna atmosfera. Na minus: brak zaplecza socjalnego (kuchni / jadalni / strefy chillu). Studia warte polecenia.

  19-08-2023
 • Na plus
  Kosmetologia

  Zdecydowanie polecam. Bardzo dobra uczelnia w zakresie Kosmetologii, z chyba największą ilością godzin zajęć na pracowni. Ćwiczenia w pracowniach kosmetycznych są już od pierwszego semestru. Potem dochodzą też zajęcia praktyczne z fakultetów i specjalności leczniczej. Dp tego dochodzą praktyki zawodowe (można realizować bezpłatnie, nie trzeba nic płacić). Ja jestem bardzo zadowolona.

  08-06-2023
 • Ania
  Kosmetologia

  Uczelnia bardzo dobrze kształci na kierunku Podologia. Przed rozpoczęciem nauki sprawdziłam kilka profesjonalnych forum i wszędzie polecano NWSM. Jako absolwentka również chcę wystawić tej uczelni pozytywną opinię, bo to właśnie tutaj pokochałam zawód podologa. Studia trwały rok, ale nauka była bardzo intensywna. Najmilej wspominam zajęcia w gabinecie pani prowadzącej. Do tej pory mam z Nią kontakt. Miałam wiele obaw, bo studia drogie, a ja przychodząc bałam się widoku krwi. Dzięki nauczycielowi pod koniec studiów już nie mogłam się doczekać kolejnych przypadków wymagających opatrunków. Od 2 lat prowadzę własny gabinet i po prostu dziękuję. Dziękuję za to, że trafiłam na nauczycieli, którzy dali mi wiarę w siebie i nakreślili dokładnie ramy, które pozwalają mi bezpiecznie pracować.

  23-05-2023
 • Zadowolona absolwentka
  Kosmetologia stosowana

  Polecam studia podyplomowe z kosmetologii (kosmetologia stosowana). Wybierając uczelnię nie byłam pewna, czy na pewno dobrze robię i czy kosmetologia to moje powołanie. Zajęcia z nauczycielami w NWSM dały mi odwagę do zainwestowania w siebie i rozpoczęcia pracy na własny rachunek. Po półtora roku od skończenia studiów i rozpoczęcia pracy w zawodzie kosmetologa z czystym sumieniem mogę napisać Warto!. Dziękuję nauczycielom, bo w ciągu roku nauczyli mnie więcej, niż wcześniej w innej uczelni w ciągu 3 lat.

  25-04-2023
 • Nowa
  Kosmetologia

  Cześć, czy ktoś korzystał już z promocji pierwszy semestr kosmetologii za darmo? Czy naprawdę jest za darmo, czy to tylko hasło reklamowe? Boję się, że po rekrutacji okaże się, że jest jakiś haczyk. Bardzo chcę studiować na tej uczelni, bo opinie są bardzo dobre. Boję się jednak czy dam radę finansowo. Może ktoś wie, co dzieje się w sytuacji jak braknie funduszy?

  06-04-2023
 • VeraA
  Kosmetologia

  Potwierdzam. Bardzo dobra szkoła. Polecam. Zajęcia z przedmiotów medycznych wymagają dużego nakładu czasu i pracy, ale jako absolwentka mogę napisać, że są do przejścia. Większość nauczycieli albo udostępnia materiały, albo pozwala robić zdjęcia. Bardzo ciekawe są zajęcia z przedmiotów zawodowych. W trakcie studiów poznaje się dużo różnych zabiegów. Dużo jest też praktyk zawodowych.

  14-03-2023
 • Babette
  Kosmetologia stosowana

  Polecam. Poziom zajęć wysoki. Zajęcia prowadzone w sposób ciekawy. Plan zajęć napięty - można się dużo nauczyć. Zajęcia prowadzone na miejscu. Pracownia kosmetyczna wyposażona w sprzęty gabinetowe. Duży nacisk położony jest na praktykę. Zajęcia odbywają się planowo i terminowo. Nie są odwoływane i nie są skracane. Wszystko zgodne z zawartą umową. Organizacyjnie też w porządku. Nie ma problemu z dojazdem i parkingiem. Parkować można bezpłatnie na ulicy przed uczelnią i w bocznych uliczkach. Naprzeciwko Uczelni Żabka. Nie ma stołówki. W budynku jest biblioteka, szatnia i przebieralnia, automat z napojami, dodatkowo w korytarzach stoliki i krzesła. Przerwy raczej krótkie (15 - 30 min). Zajęcia w sobotę i niedzielę od rana do wieczora. Nie zawsze jest kiedy wyjść na obiad więc zalecam kanapki i termos. Jestem bardzo zadowolona.

  10-02-2023
 • Marlena
  Kosmetologia

  Obecnie jestem studentką studiów podyplomowych z Kosmetologii w NSWM. Bardzo sobie chwalę mój wybór. Uczelnia przyjazna, dobrze przygotowuje do pracy w zawodzie. Wiele zajęć praktycznych, już na samym początku zdobyłam cenną wiedzę. Zajęcia odbywają się według planu. Osoby prowadzące wykłady sympatyczne, z którymi bez problemu można się porozumieć. Szkoda, że nie ma w NWSM stołówki i bufetu. W ciągu dnia przydałby się ciepły posiłek. Można coś na szybko zjeść w barku w budynku obok NSWM lub zakupić coś pożywnego do jedzenia w Żabce. Zachęcam wszystkich do studiowania na tej uczelni.

  17-11-2022
 • Studentka NWSM
  Kosmetologia

  Uczelnia bardzo dobrze przygotowuje do pracy w gabinecie. Zajęć praktycznych z zakresu kosmetologii jest bardzo dużo. Można nauczyć się wszystkiego - od podstaw - czyli masażu i nakładania maseczek, po zabiegi TCA, oksybrazji, drenażu, mezoterapii mikroigłowej i in. Polecam serdecznie. To co moim zdaniem najbardziej się przydało to to, że można było ćwiczyć na prawdziwych klientkach. Na nasze zajęcia przychodziły różne kobiety i na nich ćwiczyłyśmy zabiegi. Mi bardzo podobało się też to, że jest to uczelnia medyczna. Na przedmioty medyczne jest kładziony bardzo duży nacisk, a uczą ci sami wykładowcy co na Uniwersytecie Medycznym.

  20-09-2022
 • Amel
  Kosmetologia

  Jestem pod wrażeniem. Przed złożeniem papierów poprosiłam o pokazanie pracowni i zaskoczenie, bo nie było z tym problemu. A myślałam, że mnie wyśmieją. Pracownia robi wrażenie. W całej sali profesjonalne fotele kosmetyczne, kilka szaf z kosmetykami, dużo sprzętu kosmetycznego. Są też aparaty, które sama znam, bo używa ich moja kosmetolog. Czekam tylko na wynik matury i jeśli tylko będą miejsca zapisuję się. It`s good for me. Dałabym wyższą notę w ocenie, ale nie da się zmienić :/

  02-09-2022
 • Zadowolona
  Kosmetologia

  Potwierdzam pozytywne opinie o studiach z zakresu kosmetologii w NWSM. Skończyłam w tym roku studia, odebrałam dyplom więc mogę pisać szczerze. Jestem zadowolona. Wiadomo, że na siłę, można się do czegoś doczepić, ale uogólniając nauka na tej Uczelni jest w porządku. Zajęć praktycznych z kosmetologii jest dużo (kilka godzin w każdym tygodniu przez wszystkie lata), wykłady z większości przedmiotów są ciekawe i przydatne. Fakt, że nie wszyscy nauczyciele umieją dobrze przekazywać wiedzę, ale zdecydowanej większości można zadać dodatkowe pytania i poprosić np. o dodatkowe materiały. Grupy na zajęciach w pracowni są niewielkie bo po kilkanaście osób. Zauważyłam też, że uczelnia dokupuje nowe sprzęty. Rada dla przyszłych studentek - jak uważacie, że czegoś brakuje - to wprost to zgłoście. My tak robiłyśmy i nowe urządzenia się pojawiły. Podsumowując: Decydując się na tą szkołę trzeba wziąć pod uwagę, że nauki jest dużo, bo to nie są proste studia, ale za to bardzo ciekawe i różnorodne. Ja cieszę się, że je skończyłam i że jestem dyplomowanym kosmetologiem.

  26-07-2022
 • Absolwentka
  Kosmetologia

  Studia z kosmetologii chyba na najwyższym poziomie we Wrocławiu i dużo zajęć praktycznych - bardzo ciekawe wykłady i zajęcia praktyczne z większości przedmiotów - zajęcia co dwa tygodnie, co ułatwia powiązać pracę z nauką. Większość nauczycieli była z Medycznej. Nie doświadczyłam żadnych trudności w załatwieniu jakiejkolwiek sprawy. A to, że czasem nie wszystko układa się tak, jakbyśmy chcieli, no cóż... samo życie :) Ogólnie polecam wszystkim, z mojej strony to był naprawdę świetny wybór :) Dodam, że można zrobić praktyki zagraniczne z Erasmus - skorzystałam z tej opcji i jestem zadowolona. Ogólnie polecam tą szkołę :)

  30-03-2022
 • absolwentka
  Kosmetologia

  Gorąco polecam studia podyplomowe z Kosmetologii stosowanej na tej uczelni. Zajęcia co 2 tygodnie (cała sobota i niedziela). Bardzo dużo nauki, ale przedmioty ukierunkowane pod kątem praktyki i otworzenia swojego gabinetu. Produkty do zajęć bardzo dobrych marek - od Bielendy i Clareny po Babor i Klapp. Pracownia jest całkiem dobrze wyposażona w sprzęty. Bardzo pozytywnie oceniam też wykładowców. Zdecydowana większość z nich naprawdę chciała przekazać nam jak najwięcej wiedzy. Mega ciekawe wykłady z większości przedmiotów. Nie podam nazwisk, ale na takie przedmioty jak np. kosmetologia, kosmetologia stosowana, biochemia czy nawet anatomia szło się z prawdziwą przyjemnością.

  26-08-2019
 • Natalia
  Kosmetologia

  Studiuje mi się dobrze, jestem na drugim roku ale ważna jest samodzielność na tej uczelni, szczególnie na trybie zaocznym Trzeba bardzo pilnować obecności bo jesteśmy z nich rozliczani Musicie się zgrać grupa żeby ktoś robił zdjęcia slajdów na wykładach Trzeba się ogarniać z notatkami Tez nie na wszystkich wykładach można robić zdjęcia, zależy od wykładowcy No tak jak mówię, przede wszystkim samodzielność A reszta to już kwestia indywidualna

  15-11-2018
 • Natalia
  Kosmetologia

  Jeżeli chodzi o naukę i poziom jaki jest na uczelni jestem zadowolona. Są to studia trudne, dla osoby, która faktycznie lubi to robić. Jest to kierunek medyczny w związku z tym trzeba liczyć się z nawałem nauki i ciężkiej pracy. Jestem stypendystką wiec z doświadczenia mogę powiedzieć, ze trzeba uczyć się na bieżąco zeby sobie poradzić. Ciezko na pewno jest z rektorem, który jest profesorem chemii i chemii kosmetycznej :) Trudnym przedmiotem jest tez fizjologia z patogizjologią, tam trzeba być naprawdę na bieżąco Pozostałe przedmioty myśle ze spokojnie można przeżyć :D Minusem jest wieczny brak produktów potrzebnych do pracy na zajęciach praktycznych Brak higieny i nauki o niej na przedmiocie który jest teoretycznie najważniejszy Zależy tez od nauczyciela na jakiego się trafi, natomiast moja grupa niestety praktykę ma znikomą pod względem zdobywanej wiedzy XD Dobrze zrobić sobie dodatkowo porządne studium kosmetyczne aby zdobyć praktykę, ponieważ tutaj jest przede wszystkim wiedza teoretyczna Przedmioty medyczne Anatomia dermatologia Ja tak zrobiłam- najpierw studium, teraz studia i mam już podstawowa wiedzę wiec nie zaczynam od zera i jest dużo łatwiej dzięki temu Plus mam praktykę co jest ważne bo na studiach tak jak mówiłam głównie zdobywa się teoretyczna wiedzę i to bardzo szczegółowo Ogólnie polecam jeśli naprawdę chce się wykonywać ten zawod XD

  15-11-2018
 • Klawa
  Pielęgniarstwo

  Jeśli zależy Ci na zjazdach co 2 tygodnie, to polecam :) Bo u Czamary jest ciężej z nauka I sa zjazdy co tydzień na zaocznych, ale ogólnie nie żałują rzeczy jak u nas I mają lepszy poziom nauki NIBY :) Jakbym była na dziennych poszlabym na awf, jakbym się nie dostała to do czamary, a jak nie to do nwsm A jak zaoczne to kwestia zjazdów, ja chciałam mieć jakieś weekendy wolne, więc dla mnie Idealnie :) Mi się podoba, czasem denerwuje mnie to, że żałują na jakieś rzeczy, ale poza tym spoko :)

  13-11-2018
 • absolwentka
  Kosmetologia

  Polecam gorąco studia na tej uczelni. Skończyłam tam kilka lat temu kosmetologię w trybie dziennym i później podologię - studia podyplomowe w systemie zaocznym i z obu jestem bardzo zadowolona. Co więcej - prowadzę swój gabinet i przyjmuję i praktykantki i pracownice i te po NWSM są zdecydowanie najlepiej przygotowane do pracy. Plusem Uczelni, poza naciskiem na praktykę, jest też atmosfera jaka tam panuje - uczelnia jest niewielka, więc właściwie wszyscy się znają. Bardzo miło wspominam wspólne imprezy ze studentami Ratownictwa, czy wymianę plotek o nauczycielach na ławkach na dziedzińcu i zimą w pomieszczeniach przy szatni.

  17-07-2018
 • Justynka;)
  Pielęgniarstwo

  Szczerze to bardzo lubię ta uczelnie i trochę trzeba się uczyc, napewno na tej uczelni jest najwiecej godzin praktycznych Wiec chyba Ok? Bardzo wazna jest kwestia tego co sie oczekuje od uczelni, bo wiadomo niektóre oczekują na luz.. inni chcą się rozwijać.. Jeśli chodzi o przedmioty na pierwszym roku to fizjologia jest najcięższa, ale są inne jak np fizjoterapia co z pozoru wydaje się proste ale jest Bardzo trudne Bardzo dużo zależy od chęci

  06-03-2018
 • Alexa*
  Kosmetologia

  jestem dopiero na pierwszym roku kosmetologii na nwsm musisz się uczyć to wiadomo, ale jak ktoś się nie uczy tez przejdzie bo są te płatne warunki.. no i podchodzić to tego samego egzaminu kilka razy tez nie git, lepiej się raz nauczyć i mieć z głowy Atmosfera fajna jeżeli trafi się na fajne laski z roku tak jak ja:-***** <3 Szkoła inna bo mała nie jakaś typowa jak Polibuda czy Uniwerek Nauczyciele ogólnie spoko Także polecam;)

  15-02-2018