Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM)

50-340 Wrocław

ul. Nowowiejska 69

tel.:

71 321 11 54

ikonka email do uczelni

Opinie o uczelni (7)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Gorąco polecam studia podyplomowe z Kosmetologii stosowanej na tej uczelni. Zajęcia co 2 tygodnie (cała sobota i niedziela). Bardzo dużo nauki, ale przedmioty ukierunkowane pod kątem praktyki i otworzenia swojego gabinetu. Produkty do zajęć bardzo dobrych marek - od Bielendy i Clareny po Babor i Klapp. Pracownia jest całkiem dobrze wyposażona w sprzęty. Bardzo pozytywnie oceniam też wykładowców. Zdecydowana większość z nich naprawdę chciała przekazać nam jak najwięcej wiedzy. Mega ciekawe wykłady z większości przedmiotów. Nie podam nazwisk, ale na takie przedmioty jak np. kosmetologia, kosmetologia stosowana, biochemia czy nawet anatomia szło się z prawdziwą przyjemnością.

  absolwentka
  Kosmetologia
  26-08-2019
 • Studiuje mi się dobrze, jestem na drugim roku ale ważna jest samodzielność na tej uczelni, szczególnie na trybie zaocznym Trzeba bardzo pilnować obecności bo jesteśmy z nich rozliczani Musicie się zgrać grupa żeby ktoś robił zdjęcia slajdów na wykładach Trzeba się ogarniać z notatkami Tez nie na wszystkich wykładach można robić zdjęcia, zależy od wykładowcy No tak jak mówię, przede wszystkim samodzielność A reszta to już kwestia indywidualna

  Natalia
  Kosmetologia
  15-11-2018
 • Jeżeli chodzi o naukę i poziom jaki jest na uczelni jestem zadowolona. Są to studia trudne, dla osoby, która faktycznie lubi to robić. Jest to kierunek medyczny w związku z tym trzeba liczyć się z nawałem nauki i ciężkiej pracy. Jestem stypendystką wiec z doświadczenia mogę powiedzieć, ze trzeba uczyć się na bieżąco zeby sobie poradzić. Ciezko na pewno jest z rektorem, który jest profesorem chemii i chemii kosmetycznej :) Trudnym przedmiotem jest tez fizjologia z patogizjologią, tam trzeba być naprawdę na bieżąco Pozostałe przedmioty myśle ze spokojnie można przeżyć :D Minusem jest wieczny brak produktów potrzebnych do pracy na zajęciach praktycznych Brak higieny i nauki o niej na przedmiocie który jest teoretycznie najważniejszy Zależy tez od nauczyciela na jakiego się trafi, natomiast moja grupa niestety praktykę ma znikomą pod względem zdobywanej wiedzy XD Dobrze zrobić sobie dodatkowo porządne studium kosmetyczne aby zdobyć praktykę, ponieważ tutaj jest przede wszystkim wiedza teoretyczna Przedmioty medyczne Anatomia dermatologia Ja tak zrobiłam- najpierw studium, teraz studia i mam już podstawowa wiedzę wiec nie zaczynam od zera i jest dużo łatwiej dzięki temu Plus mam praktykę co jest ważne bo na studiach tak jak mówiłam głównie zdobywa się teoretyczna wiedzę i to bardzo szczegółowo Ogólnie polecam jeśli naprawdę chce się wykonywać ten zawod XD

  Natalia
  Kosmetologia
  15-11-2018
 • Jeśli zależy Ci na zjazdach co 2 tygodnie, to polecam :) Bo u Czamary jest ciężej z nauka I sa zjazdy co tydzień na zaocznych, ale ogólnie nie żałują rzeczy jak u nas I mają lepszy poziom nauki NIBY :) Jakbym była na dziennych poszlabym na awf, jakbym się nie dostała to do czamary, a jak nie to do nwsm A jak zaoczne to kwestia zjazdów, ja chciałam mieć jakieś weekendy wolne, więc dla mnie Idealnie :) Mi się podoba, czasem denerwuje mnie to, że żałują na jakieś rzeczy, ale poza tym spoko :)

  Klawa
  Pielęgniarstwo
  13-11-2018
 • Polecam gorąco studia na tej uczelni. Skończyłam tam kilka lat temu kosmetologię w trybie dziennym i później podologię - studia podyplomowe w systemie zaocznym i z obu jestem bardzo zadowolona. Co więcej - prowadzę swój gabinet i przyjmuję i praktykantki i pracownice i te po NWSM są zdecydowanie najlepiej przygotowane do pracy. Plusem Uczelni, poza naciskiem na praktykę, jest też atmosfera jaka tam panuje - uczelnia jest niewielka, więc właściwie wszyscy się znają. Bardzo miło wspominam wspólne imprezy ze studentami Ratownictwa, czy wymianę plotek o nauczycielach na ławkach na dziedzińcu i zimą w pomieszczeniach przy szatni.

  absolwentka
  Kosmetologia
  17-07-2018
 • Szczerze to bardzo lubię ta uczelnie i trochę trzeba się uczyc, napewno na tej uczelni jest najwiecej godzin praktycznych Wiec chyba Ok? Bardzo wazna jest kwestia tego co sie oczekuje od uczelni, bo wiadomo niektóre oczekują na luz.. inni chcą się rozwijać.. Jeśli chodzi o przedmioty na pierwszym roku to fizjologia jest najcięższa, ale są inne jak np fizjoterapia co z pozoru wydaje się proste ale jest Bardzo trudne Bardzo dużo zależy od chęci

  Justynka;)
  Pielęgniarstwo
  06-03-2018
 • jestem dopiero na pierwszym roku kosmetologii na nwsm musisz się uczyć to wiadomo, ale jak ktoś się nie uczy tez przejdzie bo są te płatne warunki.. no i podchodzić to tego samego egzaminu kilka razy tez nie git, lepiej się raz nauczyć i mieć z głowy Atmosfera fajna jeżeli trafi się na fajne laski z roku tak jak ja:-***** <3 Szkoła inna bo mała nie jakaś typowa jak Polibuda czy Uniwerek Nauczyciele ogólnie spoko Także polecam;)

  Alexa*
  Kosmetologia
  15-02-2018