Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM)

50-340 Wrocław

ul. Nowowiejska 69

tel.:

71 321 11 54

ikonka email do uczelni

Opinie o uczelni (9)

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Niepubliczna Wyższa Szkoła Medyczna (NWSM). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Zadowolona
  Kosmetologia

  Potwierdzam pozytywne opinie o studiach z zakresu kosmetologii w NWSM. Skończyłam w tym roku studia, odebrałam dyplom więc mogę pisać szczerze. Jestem zadowolona. Wiadomo, że na siłę, można się do czegoś doczepić, ale uogólniając nauka na tej Uczelni jest w porządku. Zajęć praktycznych z kosmetologii jest dużo (kilka godzin w każdym tygodniu przez wszystkie lata), wykłady z większości przedmiotów są ciekawe i przydatne. Fakt, że nie wszyscy nauczyciele umieją dobrze przekazywać wiedzę, ale zdecydowanej większości można zadać dodatkowe pytania i poprosić np. o dodatkowe materiały. Grupy na zajęciach w pracowni są niewielkie bo po kilkanaście osób. Zauważyłam też, że uczelnia dokupuje nowe sprzęty. Rada dla przyszłych studentek - jak uważacie, że czegoś brakuje - to wprost to zgłoście. My tak robiłyśmy i nowe urządzenia się pojawiły. Podsumowując: Decydując się na tą szkołę trzeba wziąć pod uwagę, że nauki jest dużo, bo to nie są proste studia, ale za to bardzo ciekawe i różnorodne. Ja cieszę się, że je skończyłam i że jestem dyplomowanym kosmetologiem.

  26-07-2022
 • Absolwentka
  Kosmetologia

  Studia z kosmetologii chyba na najwyższym poziomie we Wrocławiu i dużo zajęć praktycznych - bardzo ciekawe wykłady i zajęcia praktyczne z większości przedmiotów - zajęcia co dwa tygodnie, co ułatwia powiązać pracę z nauką. Większość nauczycieli była z Medycznej. Nie doświadczyłam żadnych trudności w załatwieniu jakiejkolwiek sprawy. A to, że czasem nie wszystko układa się tak, jakbyśmy chcieli, no cóż... samo życie :) Ogólnie polecam wszystkim, z mojej strony to był naprawdę świetny wybór :) Dodam, że można zrobić praktyki zagraniczne z Erasmus - skorzystałam z tej opcji i jestem zadowolona. Ogólnie polecam tą szkołę :)

  30-03-2022
 • Reklama - Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

 • absolwentka
  Kosmetologia

  Gorąco polecam studia podyplomowe z Kosmetologii stosowanej na tej uczelni. Zajęcia co 2 tygodnie (cała sobota i niedziela). Bardzo dużo nauki, ale przedmioty ukierunkowane pod kątem praktyki i otworzenia swojego gabinetu. Produkty do zajęć bardzo dobrych marek - od Bielendy i Clareny po Babor i Klapp. Pracownia jest całkiem dobrze wyposażona w sprzęty. Bardzo pozytywnie oceniam też wykładowców. Zdecydowana większość z nich naprawdę chciała przekazać nam jak najwięcej wiedzy. Mega ciekawe wykłady z większości przedmiotów. Nie podam nazwisk, ale na takie przedmioty jak np. kosmetologia, kosmetologia stosowana, biochemia czy nawet anatomia szło się z prawdziwą przyjemnością.

  26-08-2019
 • Natalia
  Kosmetologia

  Studiuje mi się dobrze, jestem na drugim roku ale ważna jest samodzielność na tej uczelni, szczególnie na trybie zaocznym Trzeba bardzo pilnować obecności bo jesteśmy z nich rozliczani Musicie się zgrać grupa żeby ktoś robił zdjęcia slajdów na wykładach Trzeba się ogarniać z notatkami Tez nie na wszystkich wykładach można robić zdjęcia, zależy od wykładowcy No tak jak mówię, przede wszystkim samodzielność A reszta to już kwestia indywidualna

  15-11-2018
 • Natalia
  Kosmetologia

  Jeżeli chodzi o naukę i poziom jaki jest na uczelni jestem zadowolona. Są to studia trudne, dla osoby, która faktycznie lubi to robić. Jest to kierunek medyczny w związku z tym trzeba liczyć się z nawałem nauki i ciężkiej pracy. Jestem stypendystką wiec z doświadczenia mogę powiedzieć, ze trzeba uczyć się na bieżąco zeby sobie poradzić. Ciezko na pewno jest z rektorem, który jest profesorem chemii i chemii kosmetycznej :) Trudnym przedmiotem jest tez fizjologia z patogizjologią, tam trzeba być naprawdę na bieżąco Pozostałe przedmioty myśle ze spokojnie można przeżyć :D Minusem jest wieczny brak produktów potrzebnych do pracy na zajęciach praktycznych Brak higieny i nauki o niej na przedmiocie który jest teoretycznie najważniejszy Zależy tez od nauczyciela na jakiego się trafi, natomiast moja grupa niestety praktykę ma znikomą pod względem zdobywanej wiedzy XD Dobrze zrobić sobie dodatkowo porządne studium kosmetyczne aby zdobyć praktykę, ponieważ tutaj jest przede wszystkim wiedza teoretyczna Przedmioty medyczne Anatomia dermatologia Ja tak zrobiłam- najpierw studium, teraz studia i mam już podstawowa wiedzę wiec nie zaczynam od zera i jest dużo łatwiej dzięki temu Plus mam praktykę co jest ważne bo na studiach tak jak mówiłam głównie zdobywa się teoretyczna wiedzę i to bardzo szczegółowo Ogólnie polecam jeśli naprawdę chce się wykonywać ten zawod XD

  15-11-2018
 • Klawa
  Pielęgniarstwo

  Jeśli zależy Ci na zjazdach co 2 tygodnie, to polecam :) Bo u Czamary jest ciężej z nauka I sa zjazdy co tydzień na zaocznych, ale ogólnie nie żałują rzeczy jak u nas I mają lepszy poziom nauki NIBY :) Jakbym była na dziennych poszlabym na awf, jakbym się nie dostała to do czamary, a jak nie to do nwsm A jak zaoczne to kwestia zjazdów, ja chciałam mieć jakieś weekendy wolne, więc dla mnie Idealnie :) Mi się podoba, czasem denerwuje mnie to, że żałują na jakieś rzeczy, ale poza tym spoko :)

  13-11-2018
 • absolwentka
  Kosmetologia

  Polecam gorąco studia na tej uczelni. Skończyłam tam kilka lat temu kosmetologię w trybie dziennym i później podologię - studia podyplomowe w systemie zaocznym i z obu jestem bardzo zadowolona. Co więcej - prowadzę swój gabinet i przyjmuję i praktykantki i pracownice i te po NWSM są zdecydowanie najlepiej przygotowane do pracy. Plusem Uczelni, poza naciskiem na praktykę, jest też atmosfera jaka tam panuje - uczelnia jest niewielka, więc właściwie wszyscy się znają. Bardzo miło wspominam wspólne imprezy ze studentami Ratownictwa, czy wymianę plotek o nauczycielach na ławkach na dziedzińcu i zimą w pomieszczeniach przy szatni.

  17-07-2018
 • Justynka;)
  Pielęgniarstwo

  Szczerze to bardzo lubię ta uczelnie i trochę trzeba się uczyc, napewno na tej uczelni jest najwiecej godzin praktycznych Wiec chyba Ok? Bardzo wazna jest kwestia tego co sie oczekuje od uczelni, bo wiadomo niektóre oczekują na luz.. inni chcą się rozwijać.. Jeśli chodzi o przedmioty na pierwszym roku to fizjologia jest najcięższa, ale są inne jak np fizjoterapia co z pozoru wydaje się proste ale jest Bardzo trudne Bardzo dużo zależy od chęci

  06-03-2018
 • Alexa*
  Kosmetologia

  jestem dopiero na pierwszym roku kosmetologii na nwsm musisz się uczyć to wiadomo, ale jak ktoś się nie uczy tez przejdzie bo są te płatne warunki.. no i podchodzić to tego samego egzaminu kilka razy tez nie git, lepiej się raz nauczyć i mieć z głowy Atmosfera fajna jeżeli trafi się na fajne laski z roku tak jak ja:-***** <3 Szkoła inna bo mała nie jakaś typowa jak Polibuda czy Uniwerek Nauczyciele ogólnie spoko Także polecam;)

  15-02-2018