Znajdź uczelnię dostosowaną do twoich potrzeb

Dietetyka na Collegium Witelona w Legnicy – zasady rekrutacji na rok 2022/2023

Dietetyka na Collegium Witelona w Legnicy – zasady rekrutacji na rok 2022/2023Zasady rekrutacji na studia na kierunku dietetyka na Collegium Witelona w Legnicy na rok 2022/2023


Osoby, które ukończyły szkołę średnią i chcą poznać warunki naboru na dietetykę na Collegium Witelona w Legnicy wszystkie niezbędne informacje znajdą na stronie zasady rekrutacji Collegium Witelona w Legnicy.
Collegium Witelona w Legnicy to uczelnia, która systematycznie zmienia zasady związane z naborem na studia. W celu poznania dokładnych warunków i aktualnych terminów składania dokumentów warto odwiedzić oficjalną stronę internetową uczelni. Lista osób przyjętych na dietetykę jest tworzona w oparciu o konkurs świadectw.


Studia I stopnia

 

Forma studiów: stacjonarne

Poziom studiów: studia I stopnia (licencjackie)

Czas trwania: 3 lata

Collegium Witelona w Legnicy w konkursie świadectw uwzględnia takie przedmioty zdawane na maturze jak: język obcy, biologia, matematyka, język polski, chemia, fizyka.


Opinie o Collegium Witelona w Legnicy


Collegium Witelona w Legnicy może być bardzo interesującym wyborem dla osób, które pragną rozpocząć studiowanie na kierunku dietetyka. Wiele informacji na temat uczelni można znaleźć na stronie Collegium Witelona w Legnicy – opinie. Serwis zbiera oceny wystawione bezpośrednio przez absolwentów i studentów uczelni. Oceny osób mających styczność z uczelnią posiadają dużą wartość i umożliwiają wygodne zapoznanie się z poziomem kształcenia i najważniejszymi zaletami oraz wadami uczelni.


Opis studiów na kierunku dietetyka na Collegium Witelona w Legnicy


Dietetyka to  bardzo popularny kierunek studiów, który pozwala na zdobycie szerokiej wiedzy z obszaru żywienia. Studenci zdobywają wiedzę na temat dobierania odpowiednich planów żywieniowych oraz są w stanie wykrywać nieprawidłowości w żywieniu u innych osób. Collegium Witelona w Legnicy prowadzi zajęcia z psychologii odżywiania, sposobu przygotowywania potraw, biochemicznych podstaw żywienia czy profilaktyki chorób dietozależnych. W trakcie 3 letnich studiów licencjackich możliwe jest zdobycie bardzo szerokiej wiedzy i odbycie praktyk zawodowych, które jeszcze lepiej przygotują do podjęcia zatrudnienia w przyszłości. Collegium Witelona w Legnicy i kierunek dietetyka to dobry wybór dla młodych osób, które szukają odpowiedniej drogi dla siebie.


Program studiów/Czego się nauczysz?


Osoby kończące dietetykę mogą pochwalić się wiedzą z obszaru:

  • Medycznych zasad żywienia
  • Technologii gastronomicznych
  • Tworzenia jadłospisów
  • Profilaktyki chorób za pomocą diety
  • Oceny stanu odżywiania
  • Kontroli jakości żywności i warunków przechowywania
  • Biochemicznych podstaw żywienia

 

Program studiów na kierunku Dietetyka na Collegium Witelona w Legnicy

Informacje o kierunku Dietetyka na 5 uczelniach we Wrocławiu

Informacje o kierunku Fizjoterapia na 4 uczelniach we Wrocławiu


Data publikacji: 13.04.2022
ikonka kierunki studiów

Sprawdź opinie o uczelniach we Wrocławiu

ikonka kierunki studiów

Inne uczelnie z kierunkiem Dietetyka w Wrocławiu

Inne uczelnie z kierunkiem Dietetyka w innych miastach