Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • beata
  Dietetyka

  Co do dietetyki, to polecam ten kierunek ze względu na poziom nauczania. Należy jednak pamiętać, że to kierunek wymagający dużo samokształcenia. Jeśli nie jesteś zainteresowany tematem, to może to być nie najlepszy wybór. Dietetyk to zawód nieuregulowany prawnie, co może być źródłem frustracji. Zanim wybierze się kierunek, warto sprawdzić program na stronie wydziału i porozmawiać z obecnymi studentami, aby dokładnie wiedzieć, czego się spodziewać i uniknąć rozczarowania.

  04-01-2024
 • Norbert
  Pielęgniarstwo

  Nauki na studiach jest sporo, a materiału do przyswojenia znacznie więcej niż w liceum. Najtrudniejszym przedmiotem jest anatomia, a zaliczenia i kolokwia są wyjątkowo trudne, szczególnie na pierwszy termin. Asystenci są mili i nie spotkałem się z nieprzyjemnym. Trudność zależy od osoby prowadzącej, ale większość przedmiotów jest do zdania. Genetyka i biochemia mają trudne zaliczenia. Ogólnie polecam, ale trzeba być przygotowanym na to, że będzie ciężko.

  12-12-2023
 • Sylwia
  Administracja

  Studiuję administracje na PWSZ w Legnicy. Osobiście sobie chwalę Uczelnie. Ma przyzwoitą siedzibę a także dla mnie satysfakcjonujący poziom. Miom zdaniem wiedzę praktyczna która nam się przyda do wykonania zawodu dostaniemy w pracy. Uczelnia powinna dać nam trochę ogólnej teorii która daje. Roboty jest dużo głównie przed sesja i wtedy trzeba się zmobilizować. W administracji jest dużo pamięciówek typu ustawy, kodeksy itd. Jak do tej pory nie miałam żadnych poprawek ani warunków. W ciągu roku jest względny luz. Najważniejsze co szkoła daje to dyplom. Wiem, że to jest częsty wymóg aby otrzymać pracę w administracji publicznej. Dodatkowym, ale tez istotnym czynnikiem sa kontakty towarzyskie jakie nawiązujemy na uczelni. Ja mam dość fajną grupe także jestem zadowolona.

  19-02-2021
 • Kasia
  Dietetyka

  Studiuje dietetykę w tej szkole. Wybrałam ten kierunek ponieważ jest to zgodne z moimi zainteresowaniami. Zajęcia są ciekawe, wiele rzeczy można się nauczyć od strony teoretycznej. Wiem, że podobno ten kierunek jest perspektywiczny, bo ludzie przywiązują coraz więcej wagi do kultury żywienia. Najchętnie prowadziła bym własny gabinet dotyczący poradnictwa w tym zakresie, ale mam wątpliwości czy wielu będzie chętnych na takie usługi. Szczególnie w takim mniejszym mieście jak Legnica. Po trzecim roku uzyskam tytul licencjata i wtedy zastanowię się co dalej. Bardzo chciałbym pracowac w zawodzie dietetyka, ale nie okaże się jakie sa realne perspektywy pracy w tym zawodzie.

  12-02-2021