Reklama - Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu - Filia we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UE)

61-875 Poznań

al. Niepodległości 10

tel.:

61 856-91-91

ikonka email do uczelni

Kierunek prawno-ekonomiczny Wydział Prawa i Administracji
Kierunek: EkonomiaWydział Ekonomii
Kierunek: Finance
Kierunek: Finanse i rachunkowość biznesuWydział Zarządzania
Kierunek: Finanse i rachunkowość Wydział Ekonomii
Kierunek: Gospodarka przestrzennaWydział Zarządzania
Kierunek: Gospodarka turystycznaWydział Gospodarki Międzynarodowej
Kierunek: Informatyka i ekonometriaWydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
Kierunek: Międzynarodowe stosunki gospodarczeWydział Gospodarki Międzynarodowej
Kierunek: Polityka społeczna Wydział Ekonomii
Kierunek: Product & Process Management
Kierunek: TowaroznawstwoWydział Towaroznawstwa
Kierunek: Zarządzanie i inżynieria produkcjiWydział Towaroznawstwa
Kierunek: ZarządzanieWydział Zarządzania

Opis Uczelni

Początkiem historii Uniwersytetu Poznańskiego było powołanie do życia Wyższej Szkoły Handlowej, z inicjatywy Izby Przemysłowo-Handlowej w 1926r. Szybko rozwijająca się uczelnia, od 1937r. otrzymała prawo do nadawania tytułu magistra studentom kończącym naukę, nie była wtedy uczelnią państwową i funkcjonowała jako Akademia Handlowa. Powojenna reaktywacja uczelni, doprowadziła do jej upaństwowienia, jako Wyższa Szkoła Ekonomiczna mogła też nadawać tytuły doktora i doktora habilitowanego. Od 27-12-2008r. szkoła nosi obecną nazwę Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
Uczelnia zajmuje wysokie notowania w rankingu polskich szkół wyższych, a w 2019r. została uznana za najlepszą uczelnię o charakterze ekonomicznym w Polsce.
Szeroki wachlarz ofert edukacyjnej oraz kilkadziesiąt aktywnie działających Studenckich Kół Naukowych sprawiają, wysokie pozycje w rankingach międzynarodowych – IV miejsce na liście
Eduniversal i doskonałe perspektywy zatrudnienia dla absolwentów, sprawiają że Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest jedną z najchętniej wybieranych przez studentów uczelni w naszym kraju.


 

Ceny za studia

Kierunek Stacjonarne Niestacjonarne
Kierunek prawno-ekonomiczny
Wydział Prawa i Administracji
3000 zł / semestr
Kierunek: Ekonomia
Wydział Ekonomii
3000 zł / semestr
Kierunek: Finanse i rachunkowość biznesu
Wydział Zarządzania
3000 zł / semestr
Kierunek: Finanse i rachunkowość
Wydział Ekonomii
3000 zł / semestr
Kierunek: Gospodarka przestrzenna
Wydział Zarządzania
3000 zł / semestr
Kierunek: Gospodarka turystyczna
Wydział Gospodarki Międzynarodowej
3000 zł / semestr
Kierunek: Informatyka i ekonometria
Wydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej
3000 zł / semestr
Kierunek: Międzynarodowe stosunki gospodarcze
Wydział Gospodarki Międzynarodowej
3000 zł / semestr
Kierunek: Polityka społeczna
Wydział Ekonomii
3000 zł / semestr
Kierunek: Towaroznawstwo
Wydział Towaroznawstwa
3000 zł / semestr
Kierunek: Zarządzanie i inżynieria produkcji
Wydział Towaroznawstwa
3000 zł / semestr
Kierunek: Zarządzanie
Wydział Zarządzania
3000 zł / semestr

Najpopularniejsze kierunki studiów na uczelni

Prawo-Ekonomiczny - 8.32 kandydata na jedno miejsce

Studia na tym kierunku to studia I jak również II stopnia, licencjacie i magisterskie. Trwają 3 lata. Można je podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Kończą się uzyskaniem dyplomu. Gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które przydadzą się w dalszej drodze zawodowej. Jest to bardzo pożądany kierunek. Posiada mało miejsc na jednego kandydata. Studia te są bardzo rozwojowe i kojarzą się z bardzo wysokimi zarobkami. Założeniem tego kierunku jest kształcenie specjalistów posiadających kompetencje w zakresie prawa, poparte rzetelną wiedza ekonomiczną. Umożliwiają zdobycie doświadczenia w otoczeniu prawnym i doradczym. Studenci otrzymują dogłębna wiedzę uwarunkowani współpracy biznesu z otoczeniem gospodarczy, instytucjonalnym i prawnym. Program nauczania składa się między innymi z: matematyki, podstaw polityki gospodarczej, historii gospodarczej, prawa podatkowego, socjologii, prawo karne, gospodarcze, zarządzanie nieruchomościami. Warto zatem posiadać i rozwijać swoje umiejętności aby w przyszłości zyskać idealne zatrudnienie. Absolwent może pracować na stanowiskach taki jak: doradca podatkowy, menager, analityk, doradcza inwestycyjny czy bankowy. Dzięki temu kierunkowi można osiągną satysfakcjonujący zawód i umiejętności.

Program studiów na kierunku Prawo-Ekonomiczny

Prawo-Ekonomiczny


Ekonomia - 4.98 kandydata na jedno miejsce

Studia Ekonomia w Poznaniu to studia licencjackie i magisterskie I oraz II stopnia kończące się dyplomem. Studia można podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Gwarantują niezbędne umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej. W programie studiów znajdziemy takie przedmioty jak: historia gospodarcza, prawo, matematyka, informatyka ekonomiczna oraz public relations. Studenci pozyskują nowoczesną wiedzę z zakresu ekonomii oraz umiejętności jej zastosowania w praktyce. Poszerzy wiedze z funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstwa oraz nauczy się działać w sytuacjach kryzysowych, rekrutować i selekcjonować kandydatów do pracy.. Po tym kierunku absolwent będzie mógł pracować między innymi:, jako menager firmy, specjalista ds. przedsiębiorstwa, specjalista public relations, analityk finansowy oraz doradca inwestycyjny. Kierunek ten otwiera wiele możliwości w dalszej karierze i życiu zawodowym. Dobrze, więc poszerzać wiedzę z tego zakresu, aby uzyskać odpowiednią pracę i umiejętności.

Program studiów na kierunku Ekonomia

Ekonomia


Zarządzanie - 4.97 kandydata na jedno miejsce

Kierunek ten można studiować zarówno na studiach I jak i II stopnia. Stacjonarnie oraz niestacjonarnie. Student zostanie idealnie przygotowany do dalszej pracy zawodowej i zdobędzie niezbędne umiejętności, które przydadzą się w dalszym życiu. Kierunek Zarządzenie przygotowuje wysokiej klasy menagerów i ekspertów w tej dziedzinie. Umożliwia zdobycie kompetencji w zakresie budowania strategii personalnych, kształtowania relacji, komunikacji, negocjacji, zarządzania wiedzą czy różnego rodzaju projektami. W programie tego kierunku znajdziemy między innymi: matematykę, podstawy zarządzania, informatyka w zarządzaniu, podstawy marketingu oraz mikroekonomia. Nabyte umiejętności pozwolą założyć własną firmę. Mogę pracować, jako: menager ds. komunikacji marketingowej, w firmach doradczych, portach lotniczych, firmach developerskich czy bankach. Kompetencje zdobyte, n kierunku Zarządzanie pomogą zdobyć wymarzoną i satysfakcjonującą prace. Warto poszerzać wiedze z tego zakresu, aby uzyskać odpowiednie umiejętności i doświadczenie.

Program studiów na kierunku Zarządzanie

video_libraryFilmy o uczelniach prowadzących podobne kierunki

Wyższa Szkoła Logistyki - tutaj mogę zdobyć wiedzę praktyczną
SIFE Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Wstaje nowy dzień na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu

ikonka opinie uczelnie

Opinie o uczelniach - Lista uczelni wielkopolskie