Wydziały/Kierunki I stopnia Jednolite II stopnia
licencjackie inżynierskie magisterskie magisterskie
S NP NSN S NP NSN S NP NSN S NP NSN

Wzornictwo Zobacz wiecej

Legenda:

S - stacjonarne (dzienne), NP - niestacjonarne popołudniowe, NSN - niestacjonarne sobotnio-niedzielne

O szkole

School of Form w Poznaniu to propozycja kształcenia dla osób, które chcą w przyszłości realizować się w zawodzie projektanta różnego rodzaju produktów. Uczelnia kompleksowo przygotowuje absolwentów do pracy w branży kreatywnej, dostarczając wiedzy i umiejętności, które w połączeniu z wrodzonym talentem i pasją są idealnym przepisem na sukces.

School of Form – nowa siedziba, nowe możliwości


School of Form jest częścią Uniwersytetu SWPS, pierwszej polskiej uczelni niepublicznej, która cieszy się dużą popularnością wśród studentów, a także przedstawicieli biznesu. Absolwenci kierunku otrzymują tytuł licencjata oraz dyplom ukończenia Uniwersytetu SWPS. W pierwszych latach istnienia School of Form funkcjonowała w Poznaniu, którego zabytkowa hala targowa była idealnym miejscem do kształcenia na kierunku czysto artystycznym. W ostatnim czasie nastąpiły jednak zmiany – w październiku 2020 roku School of Form przeniosła się z Poznania do Warszawy. Zamiana poznańskiej siedziby na warszawski kampus Uniwersytetu SWPS daje studentom większy dostęp do świetnie rozwiniętego zaplecza badawczego i naukowego. Co więcej, pozwala również na większy dostęp do kluczowych partnerów biznesowych, a studentom daje ogromne możliwości, jeśli chodzi o staże i praktyki w dużych, renomowanych firmach. Kształcenie w warszawskim kampusie zapewnia sprawdzone zaplecze, a jednocześnie pozwala studentom na rozwijanie swoich pasji i umiejętności w tych kierunkach i dziedzinach, w których chcą realizować się w przyszłości.

 

Jak uczymy

Program nauczania w School of Form jest innowacyjny, kompleksowy, a jednocześnie dający studentom duży wybór, jeśli chodzi o określone moduły kształcenia. Są to studia czysto humanistyczne, które opierają się na wiedzy o człowieku, znajomości różnych technologii, projektowaniu jako sztuce, a także jako rzemiośle, które wymaga odpowiednich umiejętności i przygotowania. Program nauczania w School of Form został stworzony przez zespół wybitnych ekspertów z Lidewij Edelkoort, wieloletnią szefową w Design Academy Eidhoven. O jakości nauczania i wysokim poziomie programu School of Form może świadczyć fakt, że został on dostrzeżony i nagrodzony w konkursie na najlepsze programy studiów rozstrzyganym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Nasi absolwenci

Ukończenie School of Form daje wiele możliwości zawodowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Absolwenci studiów na kierunku wzornictwo pracują dla firm działających w różnych gałęziach przemysłu, firmach i studiach projektowych, zakładają własną działalność projektową bądź dalej kształcą się na polskich i zagranicznych uczelniach. Projektanci, którzy wychodzą ze School of Form to utalentowani, kompetentni projektanci, którzy z pasją realizują nowe wyzwania zawodowe, są otwarci na działanie w biznesie, współpracę w grupie oraz tworzenie własnych marek.

 

Dlaczego warto studiować w School of Form w Poznaniu?

Jesteśmy częścią Uniwersytetu SWPS!

School of Form
jest częścią Uniwersytetu SWPS – pierwszego niepublicznego uniwersytetu w Polsce. To oznacza, że absolwenci SoF otrzymują tytuł licencjata i dyplom Uniwersytetu SWPS na kierunku wzornictwo.

Uczelnia znajduje się w grupie 5 proc. jednostek wyróżnionych prestiżową kategorią A+.

 

Kontakt

60-734 Poznań

ul. Głogowska 18

tel.:

61 869 20 23