Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Śląska (PŚ). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Na Politechnice Śląskiej studiowałam chemię i musze przyznać, że była to prawdziwa rzeźnia. Przedmioty strasznie wymagające, trzeba nie tylko wkuwać, ale też wszystko zrozumieć. Jeśli ktoś na chwilę sobie odpuści, może mieć problemy z zaliczeniem. Odsiew był spory nie tylko na pierwszym roku, ale również później. Spośród tych, którzy zaczynali, może połowa ukończyła studia. Program, jak na każdym kierunku, zawiera przedmioty bardzo ważne, ale też zapchajdziury, które są zupełnie niepotrzebne. Profesorowie i inni wykładowcy – różni, ale na pewno nie można im odmówić wiedzy i osiągnięć naukowych. Ogólnie jest to kierunek dla prawdziwych pasjonatów, ja jednak nie żałuję lat spędzonych na uczelni i dobrze wspominam studia, choć łatwo na pewno nie było.

  Student
  Chemia
  09-08-2021
 • Od dziecka marzyłam o byciu nauczycielem. Żeby zrealizować to marzenie musiałam skończyć studia na kierunku matematyka. Rozważałam wiele uczelni w naszym kraju, ale najwięcej pozytywnych opinii miała właśnie Politechnika Śląska. Nie myślałam jednak, że tak dobrze się tu odnajdę i spotkam tak wielu wspaniałych ludzi. Jednym słowem, gdybym jeszcze raz miała wybrać uczelnię, na której chciałabym spędzić pięć lat mojego życia bez zastanowienia wybrałabym Politechnikę Śląską!

  Helena
  Matematyka
  04-03-2021
 • Studia na Politechnice Śląskiej oceniam wysoko. Bardzo dobra jakość kształcenia oraz kontakt z prowadzącymi zajęcia pozwala opanować szeroki zakres wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Co najważniejsze swoją kreatywność można spożytkować nie tylko w czasie zajęć obowiązkowych. W moim przypadku była to działalność w Studenckim Kole Naukowym PolSl Racing, czyli Zespole Wyścigowym Politechniki Śląskiej. Zagadnienia występujące w projekcie obejmują nie tylko te związane z inżynierią i techniką, ale również marketingiem, jak i zarządzeniem. Ta interdyscyplinarność pozwoliła mi zdobyć wiele cennych doświadczeń oraz umiejętności.

  Bartłomiej
  Mechanika i budowa maszyn
  08-02-2021
 • Studiowanie na Politechnice Śląskiej dało mi możliwość dołączenia do interdyscyplinarnej grupy badawczej – TunnelingGroup. Dzięki temu, już od samego studiów inżynierskich, mogłam być aktywnie zaangażowana w różne projekty badawcze, a także mogłam rozwinąć moje zainteresowania z pogranicza chemii obliczeniowej i biologii molekularnej. Uczestnicząc w pracach grupy cały czas zdobywam doświadczenie, które jest tak cenne nie tylko pod kątem dalszej pracy, ale również ze względu na możliwość aplikacji o dodatkowe środki finansowe – stypendia i granty. Obeceni, razem z Koleżankami i Kolegami grupy, pracujemy nad najbardziej aktualnymi problemami naukowymi, włączając w to pojawienie się nowego koronawirusa.

  Maria
  Biotechnologia
  22-01-2021
 • Jak powiedziała Polska Noblistka M. Skłodowska-Curie „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie, trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę”. Dlatego staram się wierzyć w swoje umiejętności i swoją siłę, i spełniam się jako aktywna osoba w środowisku Samorządu Studenckiego na szczeblu wydziałowym, jak i uczelnianym. Nie lubię stać w miejscu, ciągnie mnie do zdobywania kolejnych doświadczeń, poznawania nowych ludzi, a dzięki możliwościom jakie daje mi Uczelnia realizacja moich marzeń staje się łatwiejsza. Nie bój się działać, może nie zawsze wszystko jest takie proste od samego początku, ale studia to najlepszy czas by ćwiczyć swoją wytrwałość.

  Aneta
  Chemia
  22-07-2020
 • I’m from Ukraine. One and half year ago I came here as Erasmus student to Faculty Automatic Control, Electronics and Informatics. During my studies in PolitechnikaŚląska, I acquired a lot new skills on the great equipment, improve English skills and totally learned Polish language. If someone scary how you can come to another country and don’t speak national language - forget!! Here in SUT it will be easier!! After one semester, I had propose to stay here and continue my study!!! I was so happy!! And after all this time I can say - everyone come here to study!! It worth it!! If you like programming, networks administration, robots or aviation with electronics specialities, I recommend our faculty. Besides my studies, I also had a great time in Poland, + I like travel and it was cool possibility for me. If you don’t like parties or traveling, I always can find a lot activities organized by SUT.

  Roksoliana
  Automatyka i robotyka
  02-07-2020
 • Politechnika śląska to zdecydowanie uczelnia, która stawia przede wszystkim na takie przedmioty jak matematyka i fizyka, jestem na pierwszym roku i zbliża się termin sesji jest czasem ciężko, czasem bardzo ciężko ale polecam tę uczelnie. Ulubieni wykładowcy to na pewno z Biologii molekularnej i mikrobiologii pani doktor Anna Węgrzyn która prowadzi wykłady fenomenalnie. Nie polecam uczelni pod względem chemii zdecydowanie bo ćwiczenia z chemii są na niskim poziomie.

  W
  Biotechnologia
  19-01-2018
 • Dobrze mi się studiuje. Raczej nie mam ulubionych przedmiotów, ale to dlatego, że ten kierunek to jednak nie to, jednakże mikrobiologia jest bardzo ciekawa. Co do wykładowców to są dosyć w porządku (nie mają jakiś dziwnych upodobań i nie wyglądają jakby chcieli każdego oblać).

  Weronika
  Biotechnologia
  15-01-2018
 • Biotechnologia jest Sama w sobie bardzo interesująca. jesli nie ma problemów z fizyka i matematyka na wysokim poziomie to da sie studiować

  alexa
  Biotechnologia
  11-01-2018
 • Wydaje mi się, że polibuda na Śląsku jest wyjątkową uczelnią w skali Polski, głównie chodzi mi tutaj o kierunki górnicze. Słyszałem, że chłopaki do Australii pojechali później pracować i mają się dobrze tam całkiem. Ogólnie uczelnia na poziomie, nie odmówi jej tego nikt.

  Piotr
  Mechanika i budowa maszyn
  11-01-2018
 • Moim zdaniem Politechnika Śląska to zdecydowanie najsensowniejsza uczelnia na Śląsku.Niech mi ktoś powie kto ma taką bazę dydaktyczną jak politechnika, kto ma takie osiągnięcia? Sama uczelnia jest dużo nowocześniejsza niż inne państwowe uczelnie na śląsku. Mimo tego, że niektórzy twierdzą że polibuda oddaliła się od potrzeb przemysłu wydaje mi się że nie mają racji.Informatyka chociaż jest na najwyższym poziomie.Niektórzy śmiali się z \'dziwnych\' kierunków na uczelni np maszyn górniczych itd.... na których ponoć parę osób studiowało... i patrzcie górnictwo zatrudnia...

  Mateusz
  Informatyka
  11-01-2018
 • nie studiuję tutaj długo i nie mogę zbyt wiele powiedzieć na ten temat, jednak wykładowcy są genialni, przynajmniej na biotechnologii. Poziom dość wysoki, wykładowcy bardzo fajnie tłumaczą wykłady + większość prezentacji udostępniają w internecie. Jeżeli się lubi przedmioty ściśle to zapraszam, jest straaaaasznie dużo fizyki i matmy

  jakub
  Biotechnologia
  10-01-2018
 • Studiuję informatykę przemysłową - to tak na prawdę połączenie dwóch dziedzin: informatyki i szeroko pojętych technologii przemysłowych, dla mnie to taka informatyka w praktyce. Jeśli chodzi o sam tok studiów to jestem zadowolony, miałem małe problemy z przejściem przez fizykę i chemię, reszta przedmiotów do zaliczenia ;) wykładowcy też w porządku, nie ma na co narzekać ;)

  Marcin
  Informatyka przemysłowa - profil praktyczny
  08-01-2018
 • Polecam. Studiowałam chemię i nie wiem czy po tym kierunku coś jest mnie w stanie zaskoczyć czy zestresować. Kierunek na pewno wymagający, nikt się z studentami nie cacka. O niektórych wykładowcach krążą legendy, a odsiew na pierwszym roku jest spory (z resztą później też). Oczywiście jest to kierunek mało popularny, niektóre przedmioty są kompletnie niepotrzebne, ale faktem jest, że spora część wykładowców, szczególnie tych starszych i w średnim wieku, to ludzie z ogromną wiedzą i osiągnięciami. Można dobrze wykorzystac ten czas i wiele zyskać

  Joanna
  Chemia
  08-01-2018

Politechnika Śląska (PŚ) - Aktualności

Politechnika Śląska uruchamia program mentorski „Rozwiń skrzydła!” dla najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy podejmą studia na gliwickiej uczelni. Celem programu jest rozwijanie potencjału intelektualnego najlepszych uczniów szkół średnich oraz jednoczesne wspieranie ich rozwoju osobistego i przygotowanie do podjęcia pierwszego zatrudnienia.Chcesz studiować na jednej z największyc [..]

Zobacz więcej

Zakończyła się kolejna edycja staży studentów Politechniki Śląskiej w gliwickiej fabryce Opla. Tym razem swój projekt inżynierski z powodzeniem wykonało dziewiętnaścioro studentów z siedmiu wydziałów naszej uczelni. Już od 11 lat Politechnika Śląska oraz General Motors Manufacturing Poland wspólnie organizują półroczne staże dla przyszłych inżynierów. Każdego roku odbywają się dwie edy [..]

Zobacz więcej

Nagrody laureatom tegorocznej edycji konkursu „Mój pomysł na biznes” wręczono 19 października podczas otwarcia Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości, która odbyła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.Konkurs „Mój Pomysł na Biznes” realizowany jest na Politechnice Śląskiej od 13 lat. Celem przedsięwzięcia skierowanego do osób indywidualnych i zespołów, których członk [..]

Zobacz więcej