Politechnika Śląska (PŚ) (Publiczna)

palceholder

44-100 Gliwice

ul. Akademicka 2A

tel.:

32 237 10 79, 32 237 19 87,
rekrutacja: 32 400 30 55

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Politechnika Śląska (PŚ). Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

  • Julian
    Informatyka

    Politechnika Śląska wydaje się być dobrym wyborem ze względu na nowoczesne podejście i osiągnięcia. Uczelnia ta oferuje solidną bazę dydaktyczną i wyróżnia się na tle innych państwowych uczelni w regionie. Kierunek informatyki utrzymuje wysoki poziom, a mimo różnorodności opinii na temat dostosowania programu do potrzeb przemysłu, uważam, że krytyka ta nie jest w pełni uzasadniona. Większość kadry dydaktycznej posiada odpowiednie kompetencje, choć zdarzają się wyjątki.

    11-03-2024
  • Radek
    Inżynieria biomedyczna

    Na pewno odczuwalny jest gigantyczny przeskok względem liceum i nauki jest okropnie dużo. Całe studia w większości opierają się na programowaniu (ja chodziłem na specjalizację Informatyka i Aparatura Medyczna). Możliwości rozwoju jest dużo, sporo kół naukowych, ale samo studiowanie potrafi czasem zniechęcić do podjęcia jakiejkolwiek pracy w wykształconym zawodzie. Jeśli chodzi o mieszkanie, to można je znaleźć blisko uczelni przystępne cenowo, podobnie z pokojami. Akademik znajduje się około 1-2 km od uczelni. Komunikacja miejska dobra, dojedzie się w każdy zakątek miast.

    11-01-2024
  • Reklama - Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (UE)


  • Kamil
    Automatyka i robotyka

    Jest przekazywane sporo wiedzy teoretycznej, która w niewielkim procencie przyda się później w zawodzie. To co polecam to wziąć udział w kursie certyfikowanym organizowanym przez UE. Można się zapisać już na 1 roku w biurze karier. Jest wiele opcji do wyboru np. programowanie sterowników PLC, projektowanie CAD, uprawnienia spawalnicze itp. Atmosfera na uczelni dość różna, ale miałem fajnych ludzi na roku, więc też z tego powodu mam pozytywne wspomnienia. Komunikacja miejska w mieście extra, łatwo i wygodnie wszędzie dojechać. Ja akurat mieszkałam jakieś pół kilometra od uczelni, więc z komunikacji korzystałem od święta.

    05-12-2023
  • Kamil P.
    Mechanika i budowa maszyn

    Z każdym rokiem nauki ubywa, o ile dobrze opanuje się podstawy na pierwszym i połowicznie drugim roku. Możliwości rozwoju jest sporo - można się zaangażować w koła naukowe, brać udział w konferencjach czy podjąć płatne praktyki i staże. Nie zauważyłem wyścigu szczurów, raczej dominuje przyjazna atmosfera. Mieszkań oczywiście jest mnóstwo, a w porównaniu do dużych miast, są naprawdę tanie. Kolejnym plusem jest ich bliskość uczelni, więc na zajęcia można chodzić spacerkiem. Moim zdaniem to jedna z lepszych politechnicznych uczelni, a do tego nie trzeba zbytnio martwić się o koszty utrzymania, bo te są stosunkowo niewielkie.

    13-11-2023
  • Paulina
    Chemia

    Studiowałam chemię, skończyłam i polecam. Studia były dla mnie prawdziwą szkołą życia, ale to oceniam na plus. Na pewno jest to bardzo wymagający kierunek, raczej nie poradzi sobie ktoś, kto jest umysłem humanistycznym. Chemia w każdej postaci jest odmieniana zarówno na wykładach, jak i na ćwiczeniach w laboratoriach. Spory jest odsiew szczególnie na pierwszych semestrach, bo wiele osób uświadamia sobie, że jest na tym kierunku z przypadku i to zupełnie nie ich bajka. Trzeba też się uczyć na bieżąco – nie da się przed sesją ogarnąć tych przedmiotów w ciągu kilku dni. Wśród wykładowców są naprawdę spoko ludzie, ale i tacy, o których krążą legendy, a zaliczenia są prawdziwą drogą przez mękę. Wielu wykładowców to naprawdę ludzie z ogromną wiedzą, pasją, sukcesami zawodowymi i z takimi ludźmi zajęcia to prawdziwa przyjemność pomimo trudności. Choć jest ciężko, można znaleźć czas także na życie studenckie, na koła naukowe czy rozwijanie jakichś kierunkowych zainteresowań. Możliwości jest naprawdę sporo i warto wykorzystać czas studiów nie tylko na chodzenie na wykłady i zajęcia obowiązkowe.

    19-01-2022
  • Student
    Chemia

    Na Politechnice Śląskiej studiowałam chemię i musze przyznać, że była to prawdziwa rzeźnia. Przedmioty strasznie wymagające, trzeba nie tylko wkuwać, ale też wszystko zrozumieć. Jeśli ktoś na chwilę sobie odpuści, może mieć problemy z zaliczeniem. Odsiew był spory nie tylko na pierwszym roku, ale również później. Spośród tych, którzy zaczynali, może połowa ukończyła studia. Program, jak na każdym kierunku, zawiera przedmioty bardzo ważne, ale też zapchajdziury, które są zupełnie niepotrzebne. Profesorowie i inni wykładowcy – różni, ale na pewno nie można im odmówić wiedzy i osiągnięć naukowych. Ogólnie jest to kierunek dla prawdziwych pasjonatów, ja jednak nie żałuję lat spędzonych na uczelni i dobrze wspominam studia, choć łatwo na pewno nie było.

    09-08-2021
  • Helena
    Matematyka

    Od dziecka marzyłam o byciu nauczycielem. Żeby zrealizować to marzenie musiałam skończyć studia na kierunku matematyka. Rozważałam wiele uczelni w naszym kraju, ale najwięcej pozytywnych opinii miała właśnie Politechnika Śląska. Nie myślałam jednak, że tak dobrze się tu odnajdę i spotkam tak wielu wspaniałych ludzi. Jednym słowem, gdybym jeszcze raz miała wybrać uczelnię, na której chciałabym spędzić pięć lat mojego życia bez zastanowienia wybrałabym Politechnikę Śląską!

    04-03-2021
  • Bartłomiej
    Mechanika i budowa maszyn

    Studia na Politechnice Śląskiej oceniam wysoko. Bardzo dobra jakość kształcenia oraz kontakt z prowadzącymi zajęcia pozwala opanować szeroki zakres wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Co najważniejsze swoją kreatywność można spożytkować nie tylko w czasie zajęć obowiązkowych. W moim przypadku była to działalność w Studenckim Kole Naukowym PolSl Racing, czyli Zespole Wyścigowym Politechniki Śląskiej. Zagadnienia występujące w projekcie obejmują nie tylko te związane z inżynierią i techniką, ale również marketingiem, jak i zarządzeniem. Ta interdyscyplinarność pozwoliła mi zdobyć wiele cennych doświadczeń oraz umiejętności.

    08-02-2021
  • Maria
    Biotechnologia

    Studiowanie na Politechnice Śląskiej dało mi możliwość dołączenia do interdyscyplinarnej grupy badawczej – TunnelingGroup. Dzięki temu, już od samego studiów inżynierskich, mogłam być aktywnie zaangażowana w różne projekty badawcze, a także mogłam rozwinąć moje zainteresowania z pogranicza chemii obliczeniowej i biologii molekularnej. Uczestnicząc w pracach grupy cały czas zdobywam doświadczenie, które jest tak cenne nie tylko pod kątem dalszej pracy, ale również ze względu na możliwość aplikacji o dodatkowe środki finansowe – stypendia i granty. Obeceni, razem z Koleżankami i Kolegami grupy, pracujemy nad najbardziej aktualnymi problemami naukowymi, włączając w to pojawienie się nowego koronawirusa.

    22-01-2021
  • Aneta
    Chemia

    Jak powiedziała Polska Noblistka M. Skłodowska-Curie „Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie, trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę”. Dlatego staram się wierzyć w swoje umiejętności i swoją siłę, i spełniam się jako aktywna osoba w środowisku Samorządu Studenckiego na szczeblu wydziałowym, jak i uczelnianym. Nie lubię stać w miejscu, ciągnie mnie do zdobywania kolejnych doświadczeń, poznawania nowych ludzi, a dzięki możliwościom jakie daje mi Uczelnia realizacja moich marzeń staje się łatwiejsza. Nie bój się działać, może nie zawsze wszystko jest takie proste od samego początku, ale studia to najlepszy czas by ćwiczyć swoją wytrwałość.

    22-07-2020
  • Roksoliana
    Automatyka i robotyka

    I’m from Ukraine. One and half year ago I came here as Erasmus student to Faculty Automatic Control, Electronics and Informatics. During my studies in PolitechnikaŚląska, I acquired a lot new skills on the great equipment, improve English skills and totally learned Polish language. If someone scary how you can come to another country and don’t speak national language - forget!! Here in SUT it will be easier!! After one semester, I had propose to stay here and continue my study!!! I was so happy!! And after all this time I can say - everyone come here to study!! It worth it!! If you like programming, networks administration, robots or aviation with electronics specialities, I recommend our faculty. Besides my studies, I also had a great time in Poland, + I like travel and it was cool possibility for me. If you don’t like parties or traveling, I always can find a lot activities organized by SUT.

    02-07-2020
  • W
    Biotechnologia

    Politechnika śląska to zdecydowanie uczelnia, która stawia przede wszystkim na takie przedmioty jak matematyka i fizyka, jestem na pierwszym roku i zbliża się termin sesji jest czasem ciężko, czasem bardzo ciężko ale polecam tę uczelnie. Ulubieni wykładowcy to na pewno z Biologii molekularnej i mikrobiologii pani doktor Anna Węgrzyn która prowadzi wykłady fenomenalnie. Nie polecam uczelni pod względem chemii zdecydowanie bo ćwiczenia z chemii są na niskim poziomie.

    19-01-2018
  • Weronika
    Biotechnologia

    Dobrze mi się studiuje. Raczej nie mam ulubionych przedmiotów, ale to dlatego, że ten kierunek to jednak nie to, jednakże mikrobiologia jest bardzo ciekawa. Co do wykładowców to są dosyć w porządku (nie mają jakiś dziwnych upodobań i nie wyglądają jakby chcieli każdego oblać).

    15-01-2018
  • alexa
    Biotechnologia

    Biotechnologia jest Sama w sobie bardzo interesująca. jesli nie ma problemów z fizyka i matematyka na wysokim poziomie to da sie studiować

    11-01-2018
  • Piotr
    Mechanika i budowa maszyn

    Wydaje mi się, że polibuda na Śląsku jest wyjątkową uczelnią w skali Polski, głównie chodzi mi tutaj o kierunki górnicze. Słyszałem, że chłopaki do Australii pojechali później pracować i mają się dobrze tam całkiem. Ogólnie uczelnia na poziomie, nie odmówi jej tego nikt.

    11-01-2018
  • Mateusz
    Informatyka

    Moim zdaniem Politechnika Śląska to zdecydowanie najsensowniejsza uczelnia na Śląsku.Niech mi ktoś powie kto ma taką bazę dydaktyczną jak politechnika, kto ma takie osiągnięcia? Sama uczelnia jest dużo nowocześniejsza niż inne państwowe uczelnie na śląsku. Mimo tego, że niektórzy twierdzą że polibuda oddaliła się od potrzeb przemysłu wydaje mi się że nie mają racji.Informatyka chociaż jest na najwyższym poziomie.Niektórzy śmiali się z \'dziwnych\' kierunków na uczelni np maszyn górniczych itd.... na których ponoć parę osób studiowało... i patrzcie górnictwo zatrudnia...

    11-01-2018
  • jakub
    Biotechnologia

    nie studiuję tutaj długo i nie mogę zbyt wiele powiedzieć na ten temat, jednak wykładowcy są genialni, przynajmniej na biotechnologii. Poziom dość wysoki, wykładowcy bardzo fajnie tłumaczą wykłady + większość prezentacji udostępniają w internecie. Jeżeli się lubi przedmioty ściśle to zapraszam, jest straaaaasznie dużo fizyki i matmy

    10-01-2018
  • Marcin
    Informatyka przemysłowa - profil praktyczny

    Studiuję informatykę przemysłową - to tak na prawdę połączenie dwóch dziedzin: informatyki i szeroko pojętych technologii przemysłowych, dla mnie to taka informatyka w praktyce. Jeśli chodzi o sam tok studiów to jestem zadowolony, miałem małe problemy z przejściem przez fizykę i chemię, reszta przedmiotów do zaliczenia ;) wykładowcy też w porządku, nie ma na co narzekać ;)

    08-01-2018
  • Joanna
    Chemia

    Polecam. Studiowałam chemię i nie wiem czy po tym kierunku coś jest mnie w stanie zaskoczyć czy zestresować. Kierunek na pewno wymagający, nikt się z studentami nie cacka. O niektórych wykładowcach krążą legendy, a odsiew na pierwszym roku jest spory (z resztą później też). Oczywiście jest to kierunek mało popularny, niektóre przedmioty są kompletnie niepotrzebne, ale faktem jest, że spora część wykładowców, szczególnie tych starszych i w średnim wieku, to ludzie z ogromną wiedzą i osiągnięciami. Można dobrze wykorzystac ten czas i wiele zyskać

    08-01-2018