Uniwersytet Śląski (US) w Katowicach

40-007 Katowice

ul. Bankowa 12

tel.:

32 359 24 00,
Dział Kształcenia tel. 32 359 17 70,
32 359 18 10, 32 359 18 80, 32 359 16 22

ikonka email do uczelni

rekrutacja@us.edu.pl

Gorąco zachęcamy do podzielenia się swoją opinią na temat uczelni Uniwersytet Śląski (US) w Katowicach. Z pewnością będzie ona bardzo pomocna dla Waszych młodszych kolegów rozpoczynających studia wyższe.

 • Studiowałem etnologię i antropologię kulturową na Uniwersytecie Śląskim, ale w Cieszynie. Spodziewałam się fajnej przygody, ciekawych zajęć, dobrych praktyk zawodowych. Okazało się jednak, że to, co w ofercie, nie jest równe z tym, czego uczyliśmy się w rzeczywistości. Całe studia były przeładowane przedmiotami, które nie wnosiły do mojej wiedzy niczego nowego, nie było żadnych szkoleń, kursów czy warsztatów. Praktyki zawodowe trzeba było robić w wakacje, co było trudne dla tych studentów, którzy w wakacje woleli gdzieś wyjechać i pracować, aby podreperować swój budżet. Do tego wszystkiego dochodziła spora dezorganizacja w planie zajęć, mało naprawdę przydatnych przedmiotów, a także przestarzałe metody nauczania, pracownie i pomoce naukowe. Jeśli miałbym jeszcze raz wybrać studia, nigdy w życiu nie zdecydowałbym się na ten kierunek i odradzam go każdemu, kto jest nim zainteresowany. Zdobyta w czasie studiów wiedza jest naprawdę mało przydatna

  Grzegorz
  Etnologia - antropologia kulturowa
  09-02-2021
 • Jeśli chodzi o Uniwersytet to z perspektywy czasu oceniam bardzo i to bardzo dobrze, oczywiście jak wszędzie byli mniej i bardziej problemowi nauczyciele. Miałam jednak w przewadze szczęście do tych lepszych. W Uniwersytecie Śląskim jest naprawdę wielu profesjonalistów, którzy dają z siebie wszystko na zajęciach, ale nie będę ukrywać, że bardzo dużo trzeba pracować w domu. Tłumaczyć, ćwiczyć, uczyć się słówek - w sumie pewnie jak wszędzie. Z Dziekanatem nie było większych problemów, wszyscy byli pomocni. Licencjat i magisterka przebiegła bezproblemowo i z ogromnym wsparciem ze strony Promotora.

  Ola
  Filologia germańska
  13-03-2019
 • Jak mi się studiowało - zdecydowanie 5/5! Kadra - 4,5/5! Bardzo sympatycznie i z nostalgią wspominam lata spędzone na UŚ. Kadra była doświadczona, przyjazna studentom, niemniej bardzo wymagająca, za co po latach dziękuję. Program i metody kształcenia były nowoczesne i dopasowane do realiów, warto zaznaczyć, że studia kończyłem parę ładnych lat temu. Pewno nieco się od tamtych czasów zmieniło. Mam nadzieje, że wyłącznie na plus :).

  Maciek
  Administracja
  01-03-2019
 • Studiuję na UŚ już od 2 lat i jestem bardzo zadowolony. Wybór kierunku był dla mnie bardzo trudnym, dlatego kandydatom chciałbym powiedzieć jedno - Zastanówcie się co chcecie robić w życiu albo jakie dziedziny cię interesują. Jeżeli jesteś nastawiony na rozwój i dużo nauki to bardzo polecam UŚ. Czasem jest dużo pracy, cześć kadry jest wymagająca a część to idioci, jak wszędzie:D . Ale są tez spoko prowadzący. Z praca nie ma problemu po wydziale informatycznym. Ale zaznaczam jeszcze raz, tylko jeśli to lubisz. Nie ma nic gorszego niż uczyć się i pracować robiąc cos czego się zwyczajnie nie lubi.

  Kuba
  Informatyka
  19-02-2019
 • Hejka :) wszystko zalezy od kierunku, na ktory się wybiera no i od specjalności też Uniwersytet Śląski ma swietnych wykladowców swietny klimat i atmosfere :) wszystko jest blisko siebie zycie studenckie w zasadzie kreci się dobrze, przynajmniej na moim roku:) niektóre zaliczenia są trudniejsze, ale jak sie jest na biezaco z materialem to wszystko jest mozliwe no i wiele organizacji studenckich tu jest :D Ogólnie to wszystko zależy od kierunku, ale uczelnia jest naprawdę godna polecenia!

  Gosia
  Geodezja i kartografia
  18-02-2019
 • jak narazie to jestem bardzo zadowolona z Uniwersytetu. Wykladowcy w wiekszosci fajni, chociaz zdarzają sie jacys, co przynudzaja, ale po pierwszej sesji moge powiedziec, ze jak narazie to wszystkie egzaminy byly wzglednie nietrudne, trzeba było trochę się przyłożyć :) nawet u tych egzaminatorow, ktorzy nie wydawali sie pod tym wzgledem zbyt przyjemni. Przedmioty na moim kierunku jak narazie sa ok, ale bardziej czekam na kolejne semestry bo wtedy zaczynaja sie przedmioty swobodnego wyboru ;) Dla mnie jak narazie jedyny minus to ze niektore przedmioty czy specjalnosci moga sie nie otworzyc bo jest za malo chętnych, ale to w sumie jest zrozumiale. :)

  Liwia
  Finanse i rachunkowość
  14-02-2019
 • Witam Wszystkich, studiowało się bardzo dobrze, kadra była bardzo przyjazna i pomocna. Nigdy nie miałem większych problemów z zaliczeniem przedmiotu, ale warto dodać, że pilnie chodziłem na wszystkie wykłady (były po prostu ciekawe) i spędzałem trochę czasu nad książkami. Po studiach, a w zasadzie w ich trakcie, podjąłem pracę nie związaną z kierunkiem, ale moje wykształcenie przydaje się w każdym zawodzie, więc było to bardzo ciekawe i potrzebne mi doświadczenie. Polecam wszystkim tą uczelnie, a przede wszystkim ten kierunek.

  Michał
  Psychologia
  08-02-2019
 • Studia na UŚ wspominam bardzo dobrze. Miałem możliwość nauki języka, kultury, literatury słowackiej. Nauka języka, pozwoliła mi na wykorzystanie go w różnych obszarach, co pozwoliło mi i pozwala nadal rozwijać się zawodowo i personalnie. Nie pracuje bezpośrednio w branży, mimo to wykształcenie i wiedza zdobyta w trakcie studiów bardzo mi pomaga. Z perspektywy czasu gdybym mógł wybrać moją ścieżkę edukacji ponownie, wybrałbym tą samą. To chyba mówi wszystko.

  Mateusz
  Filologia słowiańska
  30-01-2019
 • Z perspektywy już kilkuletniej - nadal jestem bardzo zadowolony ze studiów na UŚ-u. Spędziłem tam pięć wspaniałych lat co odbiło się znacznie na sposobie w jaki dziś patrzę na świat. Studiowałem filozofie, więc wiedzę tam zdobytą wykorzystuję nie tylko w pracy zawodowej, ale przede wszystkim w życiu codziennym. Atmosfera sprzyjająca zdobywaniu wiedzy, kadra bardzo profesjonalne i rzetelne prowadziła zajęcia i była zawsze niezwykle pomocna.

  Michał
  Filozofia
  29-01-2019
 • Studia na UŚ wspominam dobrze. Generalnie mi się podobało. Nie miałem zastrzeżeń do poziomu jaki prezentuje UŚ. Jedynym mankamentem był rozkład zajęć. Zdarzało się, że miałem obowiązkowe ćwiczenia o 8:00 rano, przerwę do 13:00 i jakiś wykład o niczym, a o 18:00 znowu obowiązkowe ćwiczenia, to zabierało cały dzień. Takie sytuacje powtarzały się jak refren, ale poza tym studia na UŚ mogę polecić :-)

  Norbert
  Politologia
  23-10-2018
 • ja studiuje Nauki o Rodzinie na Wydziale Teologicznym. Uczelnia troszke malo zorganizowana ale studiowanie polecam mega . jest bardzo milo wyklady calkiem profesjonalne ogolnie powiem ze studia bardzo mnie rozwinely i uwazam ze US to dobry wybor, Wykladowcy na moim wydziale swietni da sie dogadac i w ogole ,aczkolwiek wiadomo ludzie sa rozni i slyszalam ze na innych wydzialach jest roznie . Ogolnie dziekanat jest strasznie nieogarniety, kolezance np zgubili indeks takze no wiadomo na kogo się trafi, ale ja nie chciała bym być na jej miejscu. Nie moge narzekac na swoją uczlenię. Plan zajęc tez całkiem wporządku. Duzo zajęć w jednym ciągu co daje możliwości dostsowania do no dodatkowej pracy czy wcześniejszego urwania się na weekend ;-) 

  Ania
  Praca socjalna w środowisku rodziny
  07-05-2018